Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir!

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir!
#1
Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir!
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasının 'geçici' olabileceği sinyalini verdi.


[Resim: trafik_sigortasindaki_tavan_gecici_olabi...0_7239.jpg]


Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortasında tavan fiyata dair gelen bir soru üzerine açıklamada bulundu.
Şimşek, "Baktık ki firmalar arasında çok büyük uçurumlar var, 'bazı firmalar sanki bu sektörde iş yapmak istemiyor gibi bir algı uyandı' bizde. Gerçekten de öyle bir algı var.'' dedi.
''Maksadımız bugünkü ortalama fiyata yakın, onun çok altında bir şey değil, üst limit çerçevesinde sektörümüzün bu branşta da faaliyet göstermesi." diyen Şimşek söyle devam etti:
'GEÇİCİ OLMASINI ÜMİT EDİYORUZ'
"Yapacağımız düzenleme sağlıklı olacak, geçici olmasını ümit ediyoruz. İnşaallah, sektörün bu konudaki hassasiyetini de artırarak tekrar normalleşmeyi hedeliyoruz. Bu aşamada bizim bütün iyi niyetlerimize rağmen baktık ki bazı firmalar belirli branşlarda sigorta yapmaktan imtina ediyor, ceza verdik. Baktık o da çok etkili değil. Onun için şimdi böyle bir niyetimiz, çalışmamız var."

Trafik sigortalarına 'tavan fiyat' geliyor!
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, zorunlu trafik sigortası primlerinin makul fiyatlara düşmemesi nedeniyle tavan fiyat uygulanması kararı aldıklarını açıkladı.


[Resim: trafik_sigortalarina_tavan_fiyat_geliyor...1_2812.jpg]


Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine  Müsteşarlığınca, sigorta sektörü lehine atılan bütün iyi niyetli adımlara rağmen,  zorunlu trafik sigortası primlerinin makul fiyatlara düşmemesi nedeniyle tavan  fiyat uygulanması kararı aldıklarını açıkladı.
Şimşek, uygulama ile otomobillerde zorunlu trafik sigorta primlerinde  ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanacağını, trafiğe yeni çıkacak otomobillerde  ise mevcut primlere göre ortalama indirimin yüzde 40'ı bulacağını bildirdi.
Zorunlu trafik sigortası primlerine ilişkin, AA muhabirine  değerlendirmede bulunan Şimşek, serbest piyasa koşullarında belirlenen primlerin  hem vatandaşlar hem de sigorta sektörü için makul tutarlarda olmasının önemine  işaret etti.
Poliçe tanzimi esnasında teminat kapsamına girmeyen bazı risklerin  yargı kararları ile kapsama dahil edilmesiyle son yıllarda trafik kazalarına  ilişkin sektör tarafından ödenen maddi ve bedeni tazminat tutarlarının arttığını  hatırlatan Şimşek, bunun da primlerdeki yükselişi kaçınılmaz hale getirdiğini  ifade etti.
Hazinenin de sektörü rahatlatmak ve yapısal sorunları çözmek amacıyla  önemli kanuni düzenlemeler yaptığını anımsatan Şimşek, yasal düzenlemelerin   ardından primlerin bir miktar düştüğünü ancak yeterli iyileşmenin sağlanamadığını  kaydetti.
Şimşek, vatandaşların daha düşük primlerden yararlanması amacıyla  sigorta şirketlerine ait fiyatların tek bir sistemde görüldüğü bir model  geliştirdiklerini  belirterek, buna rağmen vatandaşlardan çok sayıda  şikayet  almaya devam ettiklerini söyledi.
Hazinenin zorunlu trafik primlerini çok yakından takip ettiklerini  ifade eden Şimşek, sektör lehine attıkları bütün iyi niyetli adımlara ve  yaptıkları çağrılara rağmen, serbest piyasa şartlarında, zorunlu trafik sigortası  primlerinin makul fiyatlara düşmediğini gördüklerini kaydetti.
Şimşek, "Yaptığımız incelemeler sonucunda, sigorta şirketlerinin riski  yüksek sigortalıları portföylerine katmak istemediklerini, bu nedenle de yüksek  riskli olarak görülen sigortalılardan yüksek primler talep edilerek sigorta  yapmaktan kaçındıklarını tespit ettik. Bu durumun sigorta fiyatlandırmasına  duyulan güveni zedelediğini düşünüyoruz. Bu nedenle vatandaşın mağduriyetinin  önlenmesi amacıyla primlerde  tavan fiyat uygulanmasına karar verdik."  ifadelerini kullandı.
[b]Ortalama indirim yüzde 30'u bulacak

Yeni uygulama ile  her bir araç grubu için azami prim tutarlarının  yeniden belirleneceğini bildiren Şimşek, şu bilgileri paylaştı:
"Tavan fiyat uygulaması ile  mevcut uygulanmakta olan prim tutarlarına  göre indirim, en riskli gruptaki otomobillerde yaklaşık yüzde 28, en düşük riskli  araç gruplarında ise yüzde 26 olacak. Trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise  mevcut primlere göre ortalama indirim yüzde 40'ı bulacak. Bu şekilde  otomobillerde zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim  sağlanmış olacak."
Şimşek, söz konusu tarife değişikliğinin önümüzdeki ay hayata  geçeceğini sözlerine ekledi.
[/b]
[Resim: efbbc0f6b0e19d9ae26339cb41c014f9.jpg]
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir!, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! İncelemesi, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Videosu, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Online izle, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Fotoğrafı, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Yorumu, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Hakkında, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Nedir, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Açıklaması, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Oyunu, Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir! Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trafik sigortasında tavan fiyat belli oldu Caner K. 0 5,059 11-04-2017, Saat: 10:41
Son Yorum: Caner K.
  Fiat Egea Trafik Sigortası Fiyatları EgeaClub 46 41,947 05-01-2017, Saat: 10:05
Son Yorum: Haldun
  Sigorta Şiketlerinin En Uygun Kasko ve Trafik Sigortası Fiyatlarından Yararlanma kemalgundogan 2 5,232 28-07-2016, Saat: 11:34
Son Yorum: Haldun
  En Ucuz Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır Heisenberg 2 2,396 25-02-2016, Saat: 01:18
Son Yorum: ibrahim06
  Trafik sigortasına güvenmeyin! Heisenberg 2 2,196 13-02-2016, Saat: 21:00
Son Yorum: ujiju

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi