Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı
#1
Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla Hazine, sigorta şirketlerinden, trafik sigortası fiyatlarında indirim istedi. Beklenen indirim olmazsa, devlet müdahalesi gelecek.

Fahiş fiyatlar nedeniyle tartışma yaratan trafik sigortası primlerinde devlet harekete geçti. 

Hazine Müsteşarlığı, sigorta şirketlerinden, trafik sigortası fiyatlarında indirim sözü istedi. 

Hürriyet'ten Noyan Doğan'ın haberine göre, trafik sigortasinda indirim beklentileri karşılanmayınca son günlerde sivil toplum kuruluşlarından, ‘yasaya rağmen sigortacılar primleri indirmiyor, devlet müdahale etsin, fiyatı devlet belirlesin’ söylemleri gelmeye başladı. Bu istek, siyasi iradeye de iletilmiş olacak ki, geçen hafta Hazine, trafik sigortasında pazar payı yüksek 10 şirketi acil toplantıya çağırdı.

Doğan haberinde şu ifadelere yer verdi: "Anlaşılan, bu konuda Hazine’nin üzerinde ciddi bir baskı var. Öyle ki, öğrendiğime göre, Başbakan Binali Yıldırım bile fiyatların indirilmesi için talimat vermiş. Nitekim o toplantıda, Hazine, ‘yasa da çıktı daha ne bekliyorsunuz, düşürün artık şu fiyatları, yoksa sıkıntı yaşanacak’ diyerek; şirket yöneticilerinden, indirim sözü istedi. Peki, kim, ne indirim sözü verdi? Ona geçmeden önce, trafik sigortasında fiyatlar hangi seviyede, kısaca değineyim.

HAZİNE’DEN ACİL TOPLANTI

Nisan ve mayıs aylarında, tüm araçlarda ortalama prim, 750 lira seviyelerindeyken, temmuz ayında bu rakam 670 liralara düştü. Yani, trafik fiyatında, son 4 ayda ortalama yüzde 10’lar seviyesinde bir indirim oldu. Şunu da belirteyim, bu dönemde tüm şirketler fiyatları düşürdü diye bir şey söz konusu değil. Kimileri yüzde 5, kimileri yüzde 3 indirirken; kimileri ise, ‘biraz daha bekleyip, bakalım’ diyerek, indirime gitmedi.

Gelelim, Hazine ile yapılan toplantıda, konuşulanlara. Öğrendiğime göre, Hazine’nin tavrı; önümüzdeki günlerde fiyatların mutlaka indirilmesi gerektiği ve indirim yapmayan şirketlerin takibe alınacağı yönünde. Ayrıca trafik sigortası satmamak için yüksek fiyat çeken şirketler için de farklı bir yaptırım uygulanacak.

Peki, sonuç? Son dönemde trafik fiyatlarının inme trendine girdiğini ifade eden şirketler, önümüzdeki aydan itibaren ilave indirim yapma sözünü de verdi. Anlaşılan o ki, trafik fiyatları konusunda kamuda bıçak kemiğe dayanmış ve tüm kesimleri rahatlatacak beklenen indirim gelmezse, kısa sürede fiyatları devletin belirleyeceği bir sisteme geçilecek.

Birkaç şirket yöneticisi ile de konuştum. Nisan ayında çıkan yasanın özellikle yargı aşamasında etkisinin henüz görülmediğini, bu nedenle birçok şirketin önünü göremediğini söylüyorlar. Kimi yöneticiler ise, geçen aydan itibaren fiyatlarda başlayan düşüşün devam edeceğini savunuyor."


kaynak: NTV
Cevapla
Beğenenler:
#2
Fiyatların eskiye dönmesi çok iyi olur. İnşallah gereken yapılır. Eskiden 200 e sigorta yaptırırdık 800 e yaptırdım. şuan en az ödeyen 400 500 ödüyor.
Cevapla
Beğenenler:
#3
İndirsinler fiyatları artık.Geç bile kalındı.
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:
#4
Bizleri uyutmaya devam ediyorlar büyük rant var kim ne derse desin, kolay kolay bırakmazlar
Cevapla
Beğenenler:
#5
Beş yıldır arabam var, memurum, küçük şehirde yaşıyorum, tek bir kazam da yok çok şükür ama 870 lira trafik sigortası aldılar haram zıkkım olsun.
Cevapla
Beğenenler:
#6
İndirim uygulanırsa geriye dönük zamlı yapılmış sigorta poliçelerin farklarını da alabiliriz.
[Resim: efbbc0f6b0e19d9ae26339cb41c014f9.jpg]
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı İncelemesi, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Videosu, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Online izle, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Fotoğrafı, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Yorumu, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Hakkında, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Nedir, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Açıklaması, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Oyunu, Hazine’den trafik sigortasında "acil fiyat indirin" çağrısı Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trafik Sigortası 2018 Tavan Fiyat Uygulaması Caner K. 0 4,211 25-12-2017, Saat: 13:47
Son Yorum: Caner K.
  Akaryakıta 'tavan fiyat' önerisi Caner K. 1 1,956 23-05-2017, Saat: 09:04
Son Yorum: erefrahim
  Trafik Sigortası Güncelleme EYK50 2 1,659 26-09-2016, Saat: 14:55
Son Yorum: EYK50
  Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Heisenberg 0 1,152 23-09-2016, Saat: 16:48
Son Yorum: Heisenberg
  Trafik sigortasında en düşük fiyat teklifi nasıl alınır? Heisenberg 0 1,088 23-09-2016, Saat: 16:41
Son Yorum: Heisenberg

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi