Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün
#1
Türkiye’de yollarda 20 milyon taşıt var. Bunların tamamı ‘Trafik Sigortası’ yaptırmak zorunda. Çünkü Zorunlu Trafik Sigortası, sürücünün kendisi hariç üçüncü kişilerin can ve mal kayıplarını teminat altına alan bir sigorta türü. Trafik kazası geçirdiğiniz takdirde trafik sigortası, taşımacılık sigortası ve ferdi koltuk sigortası kapsamında tazminat alabilirsiniz. Bu sigortaların sorgulanmasıyla bu haktan faydalanıp faydalanamayacağınızı öğrenmek, barodan yapılacak sorgulamalar ile mümkün.

Tazminat tutarını sigorta eksperleri belirliyor. Kaza yapan aracın trafik sigortası yoksa veya sürücünün kimliği tespit edilemediyse ‘Güvence Hesabı’ devreye giriyor. Yani her durumda kişilerin gördüğü zarar bir takım kriterlere göre karşılanıyor. Kazazedelerin çoğu bilmediği veya sağlık durumu elvermediği için hakkı olan tazminatın peşine düşmüyor. Peşine düşse de mahkeme, SGK, karakol gibi bürokrasiyle uğraşamıyor. Özellikle sağlık kurulu raporlarındaki itiraz süreci hak sahiplerini caydırıyor. Kazada yaralanan ya da maddi hasara uğrayanlar iki yıl içinde bizzat yazılı olarak veya taahhütlü mektupla sigorta şirketlerine veya Güvence Hesabı’na başvurabiliyor.


Dava açmak için belirlenen süre mağdurun uğradığı zararı ve failini öğrendiği tarihten itibaren 1 yıl. Eğer tazminat davası açacak kişi, zararı veya faili öğrenilemediyse kazanın meydana geldiği tarihten itibaren 10 yıl geçtikten sonra dava açma hakkı zaman aşımına uğruyor. Bu zararı verene karşı açılacak davanın süresi. Dava, sigorta şirketine karşı açılacak ise bu süre 2 yıl olarak uygulanıyor.
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün İncelemesi, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Videosu, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Online izle, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Fotoğrafı, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Yorumu, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Hakkında, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Nedir, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Açıklaması, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Oyunu, Trafik kazası geçirildiğinde tazminat alabilmek mümkün Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trafik Sigortası 2018 Tavan Fiyat Uygulaması Caner K. 0 4,211 25-12-2017, Saat: 13:47
Son Yorum: Caner K.
  Trafik Sigortası Güncelleme EYK50 2 1,659 26-09-2016, Saat: 14:55
Son Yorum: EYK50
  Trafik sigortasında en düşük fiyat teklifi nasıl alınır? Heisenberg 0 1,088 23-09-2016, Saat: 16:41
Son Yorum: Heisenberg
  Zorunlu Trafik Sigortasında Yeni Uygulama EYK50 1 1,161 20-09-2016, Saat: 15:16
Son Yorum: KASPINARLI
  Trafik sigortasına yüzde 20 indirim Heisenberg 2 2,293 31-07-2016, Saat: 03:18
Son Yorum: mehmetcank

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi