Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo)

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo)
(03-09-2016, Saat: 11:04)taner4381 yazdı: Arkadaşlar Anlamadıgım mevzu şu herkes farklı yazıyor , Arabayı alırken sordugumda , fiatın anlaşmalı oldugu serviste taktırırsanız garantiniz bozulmaz diyor. Yani motora bişey olursa fiat bunu yapıcak paşa paşa, fakat bazılarınızın dedigine göre , dışarıda nerde taktırırsan taktır garanti bozulur demişsiniz.

benim başımdan geçenleri anlatayım o zaman sana arkadaşım ve arkadaşlarım...;

benim aracım 1.6 E-torq bu araca ilk lpg taktıranda benim ilk alanlardan da biri olarak kardeşim banada aynısını söylediler nerde taktırırsan taktır ama landirenzo taktır garantin aynen devam edecek dediler bizde Antalya'da OLGUN LPG nin alt bayisi olan ULUDAĞ OTOGAZda taktırdık. işçilik hizmet kalite on numara hiçbir sıkıntı yaşamadım yaşamıyorum lpg konusunda. gün geldi başka bir konu için yani lpg ile alakalı olmayan bir mevzu için fiat bayisine gittim servis müdürü ile samimiyetli kurmuştuk oda merhaba merhaba olarak neyse bizi karşıladı derdimizi anlatırken birden konu lpg ye geçti ve direk dediği şu;
SİZİN ARACINIZ GARANTİ DIŞI...!!!
ben dondum kaldım nasıl olur falan derken benim şarteller attı tabi ağzıma ne geliyorsa sayıyorum şube müdürüne kadar etmediğim laf kalmadı buna istinaden servis müdür direk TOFAŞ bursa 6. bölge diye bir yeri aradı ve oradan bir arkadaşıyla konuştu ve telefon görüşmesinin her salisesine şahit oldum ve servis müdürü soruyor TOFAŞ'tan yetkili şunları söyledi;

servis müdürü;
araç bizim şubemizden yönlendirme yapılarak dışarıda landrenzo LPG takıldı araç GARANTİ dışı kalırmı? kalmazmı?
TOFAŞ;
direk söylediği EVET KALIR..
servis müdürü;
neden peki garanti dışı kalıyor sonuçta sizin istediniz markayı taktırdık öyle değil mi?
TOFAŞ;
müdürüm size şunu söyleyim araca bizden LPG kiti araç şase-motor numarası üzerinden sipariş ettinizmi?
servis müdürü;
HAYIR edilmedi...
TOFAŞ;
pekiii SİZ BİR FİAT BAYİSİ VE YETKİLİ SERVİS OLARAK SİZİN LPG TAKMA YETKİNİ EKİBİNİZ VE EKİPMANINIZ VARMI?
servis müdürü;
HAYIR YOK...
TOFAŞ;
ARKADAŞIM SİZİN NE TAKMA YETKİNİZ VAR NEDE LPG KİTİNİ SİPARİŞ ETMİŞSİNİZ BU ARACI SİZ NASIL YANLIŞ YÖNLENDİRİRSİNİZ MÜŞTERİ ŞUANDA MAĞDUR DURUMDA VE BU HATA SİZ BAYİNİZE AİT BİR HATA EĞİTİMLERDE DEFALARCA SÖYLÜYORUZ LPG TAKILACAKLAR BİZDEN MUHAKKAK SİPARİŞLE GETİRTİN MALZEMEYİ VE DIŞARIDA BİR LPG FİRMASI İLE ANLAŞIN VE ORAYA TAKTIRIN DENİLMEKTE BU ARKADAŞIMIZIN VE DİĞER BAŞKA HATALARDA YAPTIYSANIZ BU HATALARI BİR ŞEKİLDE TELAFİ EDİN GARANTİ SÖZÜNÜ VERİN ARKADAŞIM DEDİ...

ve telefon görüşmesi kapandı.
mağlum beni yönlendirenlerin başında şube müdürü vardı ve direk onu aradım onunda tayini çıktı gitti işin aksiliği bu ya neyse aradım görüştük konuyu anlattım ve direk söylediği şu KUSURA BAKMAYIN YANLIŞ YÖNLENDİRMİŞİZ SİZİ... sizce böyle bir cevap olabilirmi ya bu nasıl bir iş anlaşıyıdır anlamış değilim neyse gerekeni yapacaklar ve yaptılarda aracım garanti dışı kalmadı ellerinden yazılı belge aldım ve TOFAŞ merkeze de onaylattırdım çok şükür..,

işin özü sözü şu ARKADAŞLAR;
SİZ SİZ OLUN lpg TAKACAK iseniz BAYİ DIŞINDAN HİÇ BİR ŞEKİLDE DIŞARIYA YAPTIRMAYIN GİDİN SİPARİŞ EDİN ARACINIZ ÜZERİNDEN GELSİN PARÇALAR VE ONDAN SONRA O PARÇALARLA BİRLİKTE FİAT SERVİSİ TAKMIYOR İSE ONLAR TARAFINDAN SİZİ YÖNLENDİRMESİNİ İSTEYİN NEREDE TAKTIRACAĞINIZ KONUSUNDA AMAN DİYİM DİKKAT....!!

(03-09-2016, Saat: 12:17)Caner K. yazdı:
(03-09-2016, Saat: 11:04)taner4381 yazdı: Arkadaşlar Anlamadıgım mevzu şu herkes farklı yazıyor , Arabayı alırken sordugumda , fiatın anlaşmalı oldugu serviste taktırırsanız garantiniz bozulmaz diyor. Yani motora bişey olursa fiat bunu yapıcak paşa paşa, fakat bazılarınızın dedigine göre , dışarıda nerde taktırırsan taktır garanti bozulur demişsiniz.

Hocam mevzu biraz karışık büyük şehirlerde Fiat yetkili servislerinde lpg kiti takılıyor bu konuda sıkıntı yok 5 yıl garanti bozulmadan aynen devam ediyor yalnız bazı küçük şehirlerde Fiat bayilerinde lpg takan usta ve bayinin lpg montaj ruhsatı olmadığı için sizi en yakın landirenzo yetkili montaj bayisine yönlendiriyor bunda da sıkıntı yok garanti aynen devam ediyor fakat bulunduğunuz yerdeki Fiat servislerinde lpg montajı yapılıyor ancak siz dışarda montaj yaptırırsanız marka landirenzo olsa bile araç motor ve lpgden kaynaklı elektirik arızalarında garanti dışı kalıyor. Umarım anlatabildim. Smile

ben gerekli açıklamayı çok iyi yaptım kardeşim direk konu olarakta açacağım şimdi oradan daha iyi konulşacağız..  Wink
[Resim: WgLbn4.jpg]
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo), Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) İncelemesi, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Videosu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Online izle, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Fotoğrafı, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Yorumu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Hakkında, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Nedir, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Açıklaması, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Oyunu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Fiyatı

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Fiat Egea 1.4 Benzinli LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) - Yazar: HALİL ŞAFAK - 03-09-2016, Saat: 12:43

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Caner K. 70 33,250 05-12-2021, Saat: 14:04
Son Yorum: swdf
  1.4 FIRE 95 HP LPG YAKIT TÜKETİMİ TheLoveDoctor 179 173,953 26-02-2021, Saat: 12:41
Son Yorum: kuytul
  Ankara landirenzo lpg servisi onurenver 0 914 08-02-2021, Saat: 22:57
Son Yorum: onurenver
  Fiat Egea - BRC Comfort themaster33 0 1,899 10-09-2020, Saat: 19:16
Son Yorum: themaster33
  Egea lpg yakıt tüketimi kruise01 3 3,466 27-11-2019, Saat: 22:46
Son Yorum: egea31

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi