Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo)

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo)
Değerli forum üyeleri... Aracım fiat egea 1.4 urban beyaz renk... Aracıma lpg dönüşümü yaptırmaya karar verdim çok marka araştırdım ama ne olursa olsun dışarıda lpg taktırdığımda servisin bana söylediği aracımın garantisi bozuluyordu landirenzo takılsa bile. bundan dolayı servisin beni yönlendirmiş olduğu kayseri inciroğlu fiat servisinde lpg dönüşümü yaptırmaya karar verdim dönüşüm yetkili fiat servisinde yapıldığından dolayı aracın garantisi bozulmayacağı ve aracın garantisi bitene kadar lpg kitinin de garantisinin devam edeceği söylendi. Bunun üzerine kayseri inciroğlu fiat servisine gittim. Serviste konuştuğum kişi Vedat bey makina mühendisiymiş ve bana oldukça yardımcı oldu. lpg dönüşümünü yapan hayrettin usta ise bence işinin ehli bir usta ellerine sağlık çok güzel bir montaj yaptı ve ne sorduysam sıkılmadan usanmadan cevap verdi. aynı zamanda honda araçlarada montaj yaptığını söyledi yani deneyimli bir usta. belki duymuşsunuzdur honda araçlara belli bir kilometre sonra sübab ayarlaması yapılması gerekiyor ustanın bana söylediği egeanın motorunda böyle birşeyin olmadığını belirtti. Araca takılan kit landirenzo marka enjektörlerin üzerinde evo yazıyor ve gayet sessiz çalışıyor ve araca takılan kitin bütün parçaları (tank hariç) landirenzo marka dolum ağzından şamandırasına gaz kesici valften map sensörüne regülatörüne varıncaya kadar.... kaput açıldığında lpg takılı mı değil mi belli olmuyor ve montaj esnasında kablo ve hortum kesimi olmuyor. elektrik tesisatı zaten hazırlanmış bir şekilde kutunun içinden çıkıyor ve lehimleme bantlama olmuyor ve motor suyunun geçtiği borularda da kesilme yapılmıyor ekleme yapılarak motor suyu borusuna bağlantı yapılıyor. lpg tankı 43 lt simit tank kullanılıyor fiat o şekilde olmasını uygun görmüş ve o şekilde projelendirilmiş. lpg dolum ağzını sağ alt tarafa yaptırdım sebebi ise benzin kapağının altında olursa her defasında aparat tak çıkar ve olası bi durumda o aparatın kaybolması halinde yaşayacağım sıkıntıyı düşünerek o şekilde yapıldı. montaj bitti araca 20 liralık gaz aldık ve servise döndük bilgisayar bağlantısı yapıldı ve gerekli ayar yapıldı zaten lpg beyni fiat tarafından ayarlı bir şekilde gönderiliyormuş. sonra usta ile birlikte hem test sürüşüne hem de sızdırmazlık almak için yola çıktık. herhangi bir sıkıntı yaşanmadı ve sızdırmazlığı aldık ardından tekrar servise dönerken depoyu fulledim ve 64 tl gaz aldı toplamda 20+64=84 liralık gaz aldı. 20 liralık gaz 2.23 ten 64 liralık gaz 2.17 den alındı. servise döndük servis çalışanları ile birlikte fotoğraf çekindik ve hediyemizi de alarak tekrardan memleketim adanaya doğru yola çıktık ve yolculuğu eşim kardeşi ve bebeğimizle yaptık. ürgüp peribacaları nevşehir niğde ulukışla çiftehan pozantı tekir yaylası adana şehir içi ardından oturduğum köy ardından tekrar adana gezilmek üzere toplam lpg takıldıktan sonra 522 km yol yaptım ve bu sürede çok şükür herhangibir sıkıntı yaşamadım ve kayseriden çıkmadan fullediğim depo bitmeden depoyu tekrar fulledim litresi 2.16 dan 75.71 liralık gaz aldı :-)) Allah'a çok şükür ben memnun kaldım verilen hizmetten ve yapılan işten Rabbim hepimize kazasız belasız arızasız bir şekilde aracımıza binmeyi nasip eylesin.... Hayırlı ve faydalı forumlar...
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo), Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) İncelemesi, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Videosu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Online izle, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Fotoğrafı, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Yorumu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Hakkında, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Nedir, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Açıklaması, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Oyunu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Fiyatı

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Fiat Egea 1.4 Benzinli LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) - Yazar: EDC-58 - 28-07-2016, Saat: 04:17

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Caner K. 70 33,250 05-12-2021, Saat: 14:04
Son Yorum: swdf
  1.4 FIRE 95 HP LPG YAKIT TÜKETİMİ TheLoveDoctor 179 173,953 26-02-2021, Saat: 12:41
Son Yorum: kuytul
  Ankara landirenzo lpg servisi onurenver 0 914 08-02-2021, Saat: 22:57
Son Yorum: onurenver
  Fiat Egea - BRC Comfort themaster33 0 1,899 10-09-2020, Saat: 19:16
Son Yorum: themaster33
  Egea lpg yakıt tüketimi kruise01 3 3,466 27-11-2019, Saat: 22:46
Son Yorum: egea31

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi