Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo)

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo)
(10-09-2017, Saat: 09:19)sahil yazdı: arkadaslar lpg taktirip tuketim bilgilerini guncel olarak gonderebilir misiniz. 1.4 benzinli lpg aracima taktirma konusunda kararsizim.eger lpg de 25 kurus yakiyorsa,benzinde 35 kurus yakiyor(sehirici). yilda 10.000 km yapan birisi olarak , yilda 1000 tl kar yapiyor lpg.ayda 90 lira civari.bu fiyat icin arabanin orjinalini bozmak gerekir mi ve lpg nin tehlikeli oldugunu var sayarsak,kararsizim.yorumlarinizi bekliyorum

Hocam tüketim değerlerini bilmiyorum ama %35 civarında tasaaruf sağlayacaktır. Ancak motor LPG, ne kadar uyumlu da dense motor da kullanılan malzemeye göre farklı km de sorun çıkacaktır. Tabi buradaki sorun motorsal sorun yoksa montajsal sorunlardan hiç bahsetmiyorum.

Konun tam özeti su; LPG içeriği gereği sübablar ve yan odası üzerinde benzinde oluşan carbon filmi oluşturamıyor. O sebepten ki her ne kadar yanma sıcaklıkları neredeyse aynı (1,5 derece fark var) olmasına karşın filmin oluşmaması sebebiyle daha fazla ısıl yüke maruz kalıyor. Aslında film bir nevi ısı yalıtımı görevi görüyor. Bu da Sübablarda uzamaya ve yanma odasında deformeye sebep oluyor. Ayrıca üst devirlerdeki avans haritalamaları da farklı. Eğer malzemeler başta LPG maruz bırakacağı ısıya göre dizayn olsa ayrıca lpg ye göre avans ayarı yapılsa (ki en son sistemde dahi benzin değerinin üzerine lpg değeri yapıştırılıyor ancak yakıtların oktanları dahi farklı) LPG de pek sorun çıkarmaz. Ancak sistem benzine göre dizayn olduğundan biri kullanılan malzemenin cinsine göre sorun 100 bin km olurken bir başkası 250 bin oluşabiliyor. 250 bin veya üzeri giden Uyumlu olurken 100bin giden uyumsuz oluyor.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo), Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) İncelemesi, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Videosu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Online izle, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Fotoğrafı, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Yorumu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Hakkında, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Nedir, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Açıklaması, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Oyunu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Fiyatı

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) - Yazar: baba_yaga - 10-09-2017, Saat: 09:30

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Caner K. 70 33,250 05-12-2021, Saat: 14:04
Son Yorum: swdf
  1.4 FIRE 95 HP LPG YAKIT TÜKETİMİ TheLoveDoctor 179 173,953 26-02-2021, Saat: 12:41
Son Yorum: kuytul
  Ankara landirenzo lpg servisi onurenver 0 914 08-02-2021, Saat: 22:57
Son Yorum: onurenver
  Fiat Egea - BRC Comfort themaster33 0 1,899 10-09-2020, Saat: 19:16
Son Yorum: themaster33
  Egea lpg yakıt tüketimi kruise01 3 3,466 27-11-2019, Saat: 22:46
Son Yorum: egea31

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 9 Ziyaretçi