Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.75/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi
(25-01-2017, Saat: 07:57)saderekoy yazdı:
(24-01-2017, Saat: 17:16)Deha Otomotiv Yetkili Servis yazdı: Merhaba;
Burada en çok tartışılan konulardan biri olan, LPG tüketim değerlerini hesaplamak için sabit bir değer bulunmamaktadır. Araç kullanan herkesin vede her şehrin trafiğinin kendine has özellikleri vardır. Dolayısı ile de böyle bir hesaplamayı en doğru bir şekilde yapmanın ilk şartı da, aracınızın benzin sarfiyatını da bilmeniz gerekir ki, sizin için en doğru olan, Lpg tüketim değeri ortaya çıksın.
Fakat, burada bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken en önemli husus, aracınızı devirli kullanmanız gerektiğidir.
Devirli kullanımı biraz açıklayabilirmisiniz? Ben sarfiyatı arttırmamak için genelde sakin kullanım yapıyorum.  (2 bini geçip vites atıyorum)  kullanımım zararlımı dır?

Aslında, sahip olduğunuz üründen maksimum düzeyde faydalanmak için, öncelikle o ürüne ait, El kitabı, garanti belgesi vb... belgeleri çok iyi okuyup, anlamamız gerekliliği hepimizin malumudur.
Fakat burada benim size anlatmak istediğim, biraz daha teknik bir konu olduğu için, size ve diğer araç kullanıcısı arkadaşlara, çok detaya girmeden, kullanım esnasında bilmeniz gereken konulardan bahsetmek isterim.
Aracın kullanımı esnasında, (Otomatik kullanımlar hariç) hangi devirde, vites değiştirmemiz gerektiği veya diğer bir deyişle, motorun vites değiştirme zamanı nedir ? sorusu aslında otomobili en ekonomik kullanacağımız ve en yüksek faydayı sağlayacağımız zaman aralığı olması sebebi ile en önemli noktadır. Bunu sağlamak için de, mutlaka aracımızın teknik değerlerini bilmemiz gerekir. Kullanıcı el kitabımızın 179-180 ve 181. sayfalarında yer alan "Motor teknik değerleri" bize bu konuda yardımcı olacak değerleri ihtiva etmektedir.
O sayfalardan, aracımızın motor tipine ait bilgiyi bularak, alt kısmında yazılı olan değerlerden, vites değişim devrimizi tespit edebiliriz. Orada yazılı olan Maksimum tork ve hemen altında yazılı olan ( Bir çok yerde bu iki değer, yanyana yazılı olabilir) Devir/dakika bilgileri bizim aracımızın, vites değiştirme değerini vermektedir. Örneğin; 1.4 16V 95cv E6 bir motora sahip olan aracın, Maksimum tork değeri ( yani o motordan azami güç elde edeceğimiz değer) 4500 devirde, 12.7 kgm (127 Nm) yazmakta ise, siz aracınızın vitesini, yazılı olan devirde değiştiğinizde, maksimum faydayı sağlamış olursunuz. Unutmamak gerekir ki, bu her zaman böyle olacak değildir. Yol, yük ve hava şartlarını, kullanım esnasında göz önüne almanız gerektiğini unutmayın..! 
Umarım faydalı olmuştur, Kazasız belasız yolculuklar dileriz...
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi İncelemesi, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Videosu, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Online izle, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Fotoğrafı, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Yorumu, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Hakkında, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Nedir, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Açıklaması, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Oyunu, Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi Fiyatı

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: RE: Cvp: Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi - Yazar: Deha Otomotiv Yetkili Servis - 25-01-2017, Saat: 13:15

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Caner K. 70 33,248 05-12-2021, Saat: 14:04
Son Yorum: swdf
  1.4 FIRE 95 HP LPG YAKIT TÜKETİMİ TheLoveDoctor 179 173,953 26-02-2021, Saat: 12:41
Son Yorum: kuytul
  Fiat Egea - BRC Comfort themaster33 0 1,899 10-09-2020, Saat: 19:16
Son Yorum: themaster33
  e torq + lpg hangi buji hangi aralık ile değişmeli? dogankervan 4 4,551 07-02-2020, Saat: 17:54
Son Yorum: kaliper06
  Egea lpg yakıt tüketimi kruise01 3 3,466 27-11-2019, Saat: 22:46
Son Yorum: egea31

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi