Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim.

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim.
Yukarıda unuttuğum ancak arkadaşların LT bazlı söylemleri sonucu aklıma gelmesiyle birlikte bir kaç ekleme daha yapmak istiyorum.

*Öncelikle aracın yakıt deposunun 50L olması durumu çok da hoşuma gitmedi. Bravodaki gibi en azından 58-60 Lt olmalıydı. 8-10lt uzun yolculuklarda çok da küçümsenmeyecek bir km demek. Hele de SW gibi araç için 50 lt çok az geldi bana. Daha uzun km yapılmalı diye düşünüyorum. Ne kadar farklı istasyondan yakıt o kadar sıkıntı demek.
*Birde yolcu ve arka camların otomatik kapanma özelliğinin olmayışı ciddi can sıkıcı bir durum. Yolculuk bittikten sonra elle kapatana kadar beklemek 2017 de hiç de güzel bir görüntü oluşturmuyor.
*SW 7 inclik tablet radyo çekimini ve frekans bulmasını çok beğendim. Uzun yolda çoğu yerde radyo dinleyerek geçirdim. Sedan da kullanmış  biri olarak 7 inclik multimedya sisteminin 5 inçlik sistemden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
*Eco tuşu aktif olduğun gaz pedalı hassasiyetinde bir miktar azalma meydana geliyor bu sistem sadece vites aralığını değiştirmiyor. Gaz pedalını da çok az da olsa daha hissiz yapıyor.
*Yukarıda bahsetmemişim şanzuman çok hoşuma gitti. Resmen sizinle ve ayağınız bir uyum içinde ama çok takdir ettiğim bir olayı varki sizin yokuş aşağı indiğinizi tespit ediyor ve vites büyütmüyor. Motor freni yaptırarak frenlemeye yardımcı oluyor. Çok akıllıca.

Tüm yolculuk boyunca yakıtı Shellden aldım.

(08-05-2017, Saat: 00:22)omerram yazdı: İlkercim yakıt konusunda bir ilave yapmak istiyorum 9000km boyunca her sefer depoyu fulledim ve verileri karşılaştırdım, 0.3lt yaktığından daha fazla gösterdiğini tespit ettim, ilginçtir çünkü her araç bilgisayarda daha az yakıyor gösterirken bu tam tersiydi... yani senin 6lt aslında 5.7lt olmalı diye düşünüyorum... Smile

Abi bu performansa yakıt bana fazla gelmiyor. Yakıt konusunda ben gayet tatminkar buluyorum. Afyon-Ankara arasında 160-180 bandında kullandım hatta 213 de çıktığım oldu. 6,8lt yaktı. Bana göre bu hızlara bu değerler gayet güzel.

(08-05-2017, Saat: 00:42)KASPINARLI yazdı: Elinize sağlık tecrübeler için,yol bilgisayarının fazla gösterdiği konusuna ben de katılıyorum.Şehir içi kışın 7,4 gösterirken ben pompadan 6,6 ölçtüm.Bir kaç kere daha denedim,şehir içinde fazla gösteriyor.Kilometre olarak ölçtüğümde de şehir içi 32-33 litre ile 510 küsür km falan yaptı bu da hesaba vurunca yaklaşık 6,6 litre oluyor ama bilgisayar 7,4 gösteriyor,gerçekten öyle olsaydı 37-38 Litre mazot almalıydı ama ben her seferinde 32-33 Litre alıyorum pompa atınca bırakıyorum.

Ben teşekkür ederim katkılarınızdan dolayı. Yukarıda söylediğim gibi çok yaktığı fikrine katılmıyorum. Yolculuk esnasında 6 vitesten hiç düşmedi. Tork o kadar iyi ki vites düşürme gereği duymuyor.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim., Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. İncelemesi, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Videosu, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Online izle, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Fotoğrafı, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Yorumu, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Hakkında, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Nedir, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Açıklaması, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Oyunu, Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. Fiyatı

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Egea SW ile bir hafta da 3000 km uzun yol deneyimlerim. - Yazar: baba_yaga - 08-05-2017, Saat: 09:46

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi