Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) - Sayfa 7

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama)
Caner K. Hayırlı akşamlar aracinizdaki problem tamamen çözüldü mü? Arasıra yapıyor mu ve lpg yi hangi istasyonlardan alıyorsunuz?
Beğenenler:
Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar herkese benim aracım 1.4 dün itibariyle bende yetkili servisinde 2700 tl ye tüp taktırdım Aracımı bugün çalıştırdığımda patır patır patır patırdmaya başladı ve istop etti Tekrar çalıştırdım çalışmadığı bir daha çalıştırdım bu sefer çalıştı araca gaz veriyorum gaz yemiyor bırakıyorum devir saati kendi kendine aşağı yukarı oynuyor yalnız LPG geçtiğinde sorun kalmıyor ancak LPG ye geçene kadar araba yığılıyor bu Sorun devam ediyor akşam üzeri Aracımın arıza lambası yandı ve şu an hala yanıyor servisi aradım yarın için getirmemi söylediler Bakalım yarın ne olacak tekrardan buradan sizleri bilgilendireceğim bu arada merak eden arkadaşlara söylüyorum LPG nin çıkışını depo kapağının altına yapmışlar Ekstradan bir de Kit veriyorlar ve kiti sürekli yanında taşıyorsun her LPG alımında Kitti pompacıya veriyorsun Ve gaz alıyorsun Çok kullanışsız ve saçma olmuş bilginize..
Beğenenler:
Oksijen sensörü diyebilirler bilginize ( map sensörü diye de geçer )
Beğenenler:
(30-10-2016, Saat: 20:57)EDC-58 yazdı: Caner K. Hayırlı akşamlar aracinizdaki problem tamamen çözüldü mü? Arasıra yapıyor mu ve lpg yi hangi istasyonlardan alıyorsunuz?
Problem çözüldü evet ECU lpg beynide değişti sorun çözüldü artık sadece Aygaz dan almıyorum Shell falan karışık kullanıyorum

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(05-11-2016, Saat: 00:19)Mehmet Ezer yazdı: Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar herkese benim aracım 1.4 dün itibariyle bende yetkili servisinde 2700 tl ye tüp taktırdım Aracımı bugün çalıştırdığımda patır patır patır patırdmaya başladı ve istop etti Tekrar çalıştırdım çalışmadığı bir daha çalıştırdım bu sefer çalıştı araca gaz veriyorum gaz yemiyor bırakıyorum devir saati kendi kendine aşağı yukarı oynuyor yalnız LPG geçtiğinde sorun kalmıyor ancak LPG ye geçene kadar araba yığılıyor bu Sorun devam ediyor akşam üzeri Aracımın arıza lambası yandı ve şu an hala yanıyor servisi aradım yarın için getirmemi söylediler Bakalım yarın ne olacak tekrardan buradan sizleri bilgilendireceğim bu arada merak eden arkadaşlara söylüyorum LPG nin çıkışını depo kapağının altına yapmışlar Ekstradan bir de Kit veriyorlar ve kiti sürekli yanında taşıyorsun her LPG alımında Kitti pompacıya veriyorsun Ve gaz alıyorsun Çok kullanışsız ve saçma olmuş bilginize..
Lpg beyni arızalı hiç bir şeye dokundurmadan sadece ECU beynini değiştirsinler sorun çözülecektir 5-6 sefer gittim geldim sorun çözüldü

[Resim: efbbc0f6b0e19d9ae26339cb41c014f9.jpg]
Beğenenler:
Caner hocam aynı sabah patırdama ve boğulma sorunu bende de başladı.Konya koyuncu yetkili servisine bıraktım.Ama benim sıkıntım araba sorunu bazı günler yapmıyor.Serviste yapmazsa o zaman kafayı yerim herhalde.Bi de servis sorunun lpg ile ilgili olmadığından emin gibi.Ben de çok anlam veremrdim lpg beyninin bunu yapmasına.Bakalım inşallah düzeltirler.
Beğenenler:
(06-11-2016, Saat: 09:46)Caner K. yazdı:
(30-10-2016, Saat: 20:57)EDC-58 yazdı: Caner K. Hayırlı akşamlar aracinizdaki problem tamamen çözüldü mü? Arasıra yapıyor mu ve lpg yi hangi istasyonlardan alıyorsunuz?
Problem çözüldü evet ECU lpg beynide değişti sorun çözüldü artık sadece Aygaz dan almıyorum Shell falan karışık kullanıyorum

(05-11-2016, Saat: 00:19)Mehmet Ezer yazdı: Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar herkese benim aracım 1.4 dün itibariyle bende yetkili servisinde 2700 tl ye tüp taktırdım Aracımı bugün çalıştırdığımda patır patır patır patırdmaya başladı ve istop etti Tekrar çalıştırdım çalışmadığı bir daha çalıştırdım bu sefer çalıştı araca gaz veriyorum gaz yemiyor bırakıyorum devir saati kendi kendine aşağı yukarı oynuyor yalnız LPG geçtiğinde sorun kalmıyor ancak LPG ye geçene kadar araba yığılıyor bu Sorun devam ediyor akşam üzeri Aracımın arıza lambası yandı ve şu an hala yanıyor servisi aradım yarın için getirmemi söylediler Bakalım yarın ne olacak tekrardan buradan sizleri bilgilendireceğim bu arada merak eden arkadaşlara söylüyorum LPG nin çıkışını depo kapağının altına yapmışlar Ekstradan bir de Kit veriyorlar ve kiti sürekli yanında taşıyorsun her LPG alımında Kitti pompacıya veriyorsun Ve gaz alıyorsun Çok kullanışsız ve saçma olmuş bilginize..
Lpg beyni arızalı hiç bir şeye dokundurmadan sadece ECU beynini değiştirsinler sorun çözülecektir 5-6 sefer gittim geldim sorun çözüldü

Caner bey merhaba, bir daha lpg ile sorun yaşadınız mı merak ettim.
Beğenenler:
Merhaba arkadaşlar aracım 1.4 fiat EGEA Atiker nano fast Lpg taktırdım ama sıkıntı yaşıyorum araç lambda arızası veriyor ve ilk çalıştırma da benzinde motor vuruntulu çalışıyor servis lpg ecüsünden dolayı dedi Atiker grand modeli ni taktırsak sorun geçermi lütfen yardım..
Beğenenler:
(08-10-2018, Saat: 03:13)İbr66 yazdı: Merhaba arkadaşlar aracım 1.4 fiat EGEA Atiker nano fast Lpg taktırdım ama sıkıntı yaşıyorum araç lambda arızası veriyor ve ilk çalıştırma da benzinde motor vuruntulu çalışıyor servis lpg ecüsünden  dolayı dedi Atiker grand modeli ni taktırsak sorun geçermi lütfen yardım..

Arıza kodu nedir? Keşke sistemi grand ya da gold tatırsaydınız, arada 300-400lira bir fark var ama ecu-enjektör-regulatör çok daha kaliteli ve güçlü. Bu arada benim 1.6E-TorQ arıza ışığı yanmıştı, obd iptal edince arıza ışığı sönmüştü.
Beğenenler:
Lambda sensörü hatası yani oksijen sensörü hatası veriyor birde ilk çalıştırmalarda benzinde boğuyor araç
Beğenenler:
aynı sorunu yaşayan birisi olarak konuyu horlatıyorum müsadenizle.
benim aracımda 1.4 fire urban ve turkuaz otogazda prince ecomax taktırdım. 2 gündür sabahları otomatik cikle açıkken ve araç benzindeyken tekleme yapıyor ve motor arıza lambası yanıyor.
elm327 ile kendi yaptığım kontrolde p300 302 ve 304 arızası verdiğini gördüm. 2. ve 4. silindirler ateşleme arızası açıklamasıda.
az önce turkuaz otogazdan murat beyle telefonda konuştum. durumun bilindik bir konu olduğunu, lpg beyninin bazen araç beynin ayarlarını karıştırarak jiklede aşırı zengin karışım yapmasına neden olduğunu ve bu arızanın oluştuğunu söyledi.
çözüm ise şöyle oluyormuş; aracı benzinde 200km kadar kullanıyoruz ama kesinlikle lpgye hiç atmadan. araç kendi ayarlarını bu süreçte otomatik olarak düzeltiyor. sonra yine lpgye atmadan bana getirin, ben lpg beyninin ayarını yeni ayarlara göre güncelliycem dedi.
murat bey bu konuda bir numara.
Beğenenler: fztvhdy , fztvhdy

Anahtar Kelimeler

Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama), Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) İncelemesi, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Videosu, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Online izle, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Fotoğrafı, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Yorumu, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Hakkında, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Nedir, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Açıklaması, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Oyunu, Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Fiyatı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea - BRC Comfort themaster33 0 1,899 10-09-2020, Saat: 19:16
Son Yorum: themaster33
  Fiat Egea 1.6 e-torq OTOMATİK LPG yakıt tüketimi HALİL ŞAFAK 145 138,210 15-09-2019, Saat: 12:39
Son Yorum: Ergün Ekinci
  Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Caner K. 231 146,020 14-06-2019, Saat: 13:39
Son Yorum: y.kara
  fiat egea LPG montaj sorunu fahrihan 2 2,195 26-04-2019, Saat: 18:24
Son Yorum: y.kara
  Lpg'li Araçta Benzin Göstergesi Sorunu aliimran 1 3,557 11-10-2017, Saat: 23:28
Son Yorum: dr-orcun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi