Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat!

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat!
#1
Bazı ucuz olsun diye bazıları ise bilmeyerek kötü yakıt alıyor. Ancak yakıta karıştırılan solvent gibi katkı maddeleri cebinizi yakabilir.


[Resim: yakittaki_gizli_tehlikeye_dikkat_1486553131_1507.jpg]


Yakıtın kalitesi, aracın performansı kadar parça sağlığını da yakından ilgilendiriyor. Ancak maliyeti düşürmek için yakıta karıştırılan solvent gibi katkı maddeleri otomobile zarar veriyor.
Solvent motorda ateşleme ve püskürtme zamanlamasını değiştiriyor. Dolayısıyla aracın motorunda zamanla arızalar meydana geliyor.
DİZELLER İÇİN TEHLİKE DAHA BÜYÜK
Yeni motorlar, eski motorlara göre solvent ve benzeri katkılardan daha çok etkileniyor. Benzinli motorlarda enjektörlerin tıkanmasıyla oksijen sensörü düzensiz çalışmaya başlıyor, katalizör arıza veriyor.
Dizel motorlarda ise tehlike daha büyük. Gücünü yüksek basınçla elde eden motorlar, kötü yakıt kullanıldığında yakıt sistemi arızalarıyla karşı karşıya kalabiliyor.
KÖTÜ YAKITTAN NASIL KORUNULUR?
Öncelikle yaygın olarak söylenen bir cümle var: Yakıtı bildiğin yerden al.

Diyelim ki alışık olduğunuz istasyona uzaksınız. O halde tanınmış markaları tercih etmek gerekiyor. Ayrıca bir yerden yakıt aldığınızda, tekrar alana kadar fişinizi saklayın.

YANLIŞ DOLUMA KARŞI UYARIN
Ayrıca yakıt alırken zaman zaman yanlış dolum da yapılabiliyor. Otomobiliniz benzinliyse pompacının dikkatsizliği sonucu araca motorin konulabiliyor. Bunun için ne kadar alacağınızı söylerken ne alacağınızı da söyleyin.
YAKIT FİLTRESİNE DİKKAT
Son olarak, yakıt filtresini zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyin ve yakıt deposunda tortu kalmaması için yakıt tamamen bitmeden dolum yapın.
[Resim: efbbc0f6b0e19d9ae26339cb41c014f9.jpg]
Cevapla
Beğenenler:
#2
Yanlış doluma karşı dizel araç sahiplerinin dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü benzinli araçların yakıt giriş ağızları ufaktır. Dizellerin ise geniştir. Geniş dizel pompa ağzı benzinli araçların yakıt girişine otomatikman girmez. O yüzden dizel araç sahipleri dikkatli olması gerek. Bilgiler çok güzel emeğinize sağlık teşekkürler.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat!, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! İncelemesi, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Videosu, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Online izle, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Fotoğrafı, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Yorumu, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Hakkında, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Nedir, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Açıklaması, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Oyunu, Yakıttaki gizli tehlikeye dikkat! Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi