Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş
#1
[Resim: 5vagli.jpg]

Otomotivde en başarılı Ar-Ge Merkezi değişmedi: Tofaş bir kez daha Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ seçildi.
Türkiye’nin önde gelen otomotiv üreticisi Tofaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 5’inci kez düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında “Otomotiv Sektör Birinciliği” ile ödüllendirildi. Böylelikle Tofaş art arda ikinci kez aynı ödülün sahibi oldu. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ödülü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi’nin elinden aldı.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi 27 Eylül Salı günü Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlendi. Zirve kapsamında Ar-Ge Liderleri de ödüllendirildi. Tofaş, Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi’ne göre Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nin “Otomotiv Sektör Birinciliği” ile ödüllendirildi. Aynı ödüle art arda ikinci kez layık görülen Tofaş adına ödülü Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü veEkonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi’nin elinden aldı.

[Resim: v7uwp4.jpg]

Ar-Ge faaliyetlerine 1994 yılında başladıklarını belirten Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, yaklaşık 20 yıl önce kurulan Ar-Ge Merkezi’mizin bugün geldiği noktadan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Eroldu “Önceleri bilgiye erişmek, problem çözmek için Ar-Ge çalışmalarına başlamıştık. Ondan sonrası ise yeni projeler ve aralıksız yatırımlarla çok hızlı ilerledi. Tofaş’ta geçen 48 yıllık sürecin en değerli kazanımı Ar-Ge’de oluşturulan bu birikimin küresel bir projeye başarıyla dönüştürülmesi oldu. Sektörümüz için sürdürülebilir rekabet gücü ancak Ar-Ge ile mümkün olacaktır ” dedi.

Tofaş tarafından, 2014 yılında 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen Egea Projesi’nin Ar-Ge, inovasyon ve üretim teknolojileri konularındaki çalışmalara hız verdiğini hatırlatan Eroldu “Yeni bir modelin sıfırdan geliştirme sürecine liderlik etmiş olmanın yanı sıra proje kapsamındaki otomobilleri en uygun ekonomik koşullara ulaştırmak üzere, çok yönlü bir model geliştirme sürecini de başarı ile sonuçlandırabildik. Bunun bir göstergesi de Egea Sedan’ın Autobest tarafından Avrupa’da ‘Yılın En İyi Otomobili’ seçilmesi olmuştur. Tofaş geçtiğimiz yıl da Türkiye’nin En Başarılı Otomotiv Ar-Ge Merkezi seçilmişti. Bunlar Tofaş’ın yıllar içinde Ar-Ge’ye yaptığı yatırımların ve ulaştığı yetkinliklerin birer sonucudur. Artık otomotiv sektörü için iyi bir üretici olmanın ötesinde küresel ürünler geliştiriyor; sadece kendimiz için değil sektör için de teknoloji üretiyoruz” dedi.

kaynak:otomobilzevki.com
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş İncelemesi, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Videosu, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Online izle, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Fotoğrafı, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Yorumu, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Hakkında, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Nedir, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Açıklaması, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Oyunu, Türkiye Otomotiv Sektörünün ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi’ Tofaş Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türkiye'de sahte plaka devri kapanıyor Caner K. 1 4,092 18-12-2017, Saat: 17:12
Son Yorum: sipartacus
  Tofaş, ABD’ye en çok ihracat yapan Türk şirketi oldu Caner K. 0 1,397 30-03-2017, Saat: 11:10
Son Yorum: Caner K.
  Otomotiv sektörünün "2016 Gladyatörleri" belli oldu Heisenberg 0 1,181 06-01-2017, Saat: 14:14
Son Yorum: Heisenberg
  Tofaş ‘fark’a koşuyor! HALİL ŞAFAK 4 4,130 19-08-2016, Saat: 10:06
Son Yorum: HALİL ŞAFAK
  TOFAŞ BÜYÜK ŞİRKETLER ARASINDA 17.SIRADA Caner K. 0 1,373 08-08-2016, Saat: 13:44
Son Yorum: Caner K.

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi