Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor
#1
[Resim: YDMr4k.jpg]

Tofaş’tan mesleki eğitime büyük destek!


Mesleki eğitimi destekleyecek yepyeni bir projeyi hayata geçiren Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında 15’i kesit olarak hazırlanmış 56 adet Egea otomobili, üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hibe ediyor.
Türk otomotiv devi, 3.5 milyon liralık kaynak ayırarak hayata geçirdiği program kapsamında, öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri hedefleniyor.

Hibe edilen araçlar Türkiye genelinde yer alan 43 üniversite ve 13 meslek lisesine gönderilecek.
Araçların teslimatına Mart 2016 itibarıyla başlanacak.
Tofaş’ın eğitime destek programı kapsamında, kurumların araç ihtiyaçlarının yanı sıra uzman eğitmen desteği de sağlanacak.

Sektöre kalifiye gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz!

Mesleki Eğitime Destek projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, şirket olarak toplumun öncelikli ihtiyaçlarına yönelik kalıcı ve sürdürülebilir projeler gerçekleştirmeye önem verdiklerini vurguladı.
Cengiz Eroldu, “Şirketimiz uzun yıllardan bu yana yetişmiş gençleri sektöre kazandırarak hem ülke ekonomisini hem de istihdamı temelden desteklemeye yönelik çalışmalara imza atıyor.”
”Mesleki Eğitime Destek projesiyle hedefimiz; üniversitelere, liselere ve öğrencilere katkı sağlayarak özellikle uygulamalı eğitim alanında daha kalifiye ve donanımlı gençlerin yetişmesine destek olmak!” dedi.

Tofaş, 2016 yılını 970.2 milyon liralık net kar ile kapamıştı!

Geçen yıl Türk otomotiv endüstrisinde 383 bin adetle en yüksek üretimi yapan şirket, 280 bin adetle ihracat lideri olmuştu.
Fiat Egea Sedan’ın 2016’da 35 bin adetle Türkiye’nin en çok satılan aracı olduğu, Tofaş Ar-Ge merkezinin ise iki yıl üst üste Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından otomotiv sektörünün en başarılı Ar-Ge merkezi seçilmesi, şirketin altyapıya verdiği önemi gösteriyor.
Tofaş’ın “Avrupa Birliği Ar-Ge Skorbord 2016” değerlendirmesinde, endüstriyel Ar-Ge yatırımlarında en yüksek yatırım tutarına sahip Türk şirketi olduğunu unutmamak gerek!
Üniversitelerimizin otomotiv bölümlerinde bulunan, eğitim için kullanılan otomobil ve motor örnekleri oldukça eski.
Türkiye’nin otomotiv sektöründe daha ileriye gidebilmesi için bunun gibi küçük eksiklikleri gidermemiz şart!

Kaynak otopark.com
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:
#2
Mesleki ve teknik eğitim konusunda daima öncü olan TOFAŞ, bu kapsamda 2006 yılında, Servis sahibimiz Sn. Ercan BODUR'un ve servisimizin katkıları ile Şişli End. Mes. Lisesinde, ilk "Fiat Eğitim Laboratuarını" kurmuş, devamında 9 ilde 10 Laboratuar (İstanbul, Ankara,İzmir, Bursa, Samsun, Diyarbakır,Antalya, Adana) daha açarak toplam sayıyı 11 e yükseltmiştir.
Yaklaşık 800 öğrencinin öğrenim gördüğü Laboratuarlardan mezun olan öğrenciler, Fiat servislerinde, kalifiye eleman olarak çalışmaya başlamaktadırlar.
Şişli EML Fiat laboratuarı projesi, 2013 yılında, " En iyi Okul - İşletme işbirliği" projesi seçilmiş ve diğer markalara da örnek olmuştur.
Cevapla
Beğenenler:
#3
Bugün içinde resimleri ekleyeceğim.
Cevapla
Beğenenler:
#4
Gayet hoş bi çalışma olmuş boş kağıt üstünde bilgiden çok çok daha faydalı ve sonuç verecek bi çalışma


Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cevapla
Beğenenler:
#5
TOFAŞ çok onurlu bir hareket yine tebrik ediyorum. Her zaman pratik olmadan tam anlamıyla öğrenme olmaz. Egea Yüzde 70 türk mühendisi çalışılmış bir proje böyle hibelerle ileri ki yıllarda %100 çıkacaktır. Şahsen ben böyle konulara çok önem veriyorum.
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor İncelemesi, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Videosu, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Online izle, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Fotoğrafı, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Yorumu, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Hakkında, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Nedir, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Açıklaması, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Oyunu, Tofaş 56 tane Egea’yı Üniversite ve Liselere Hibe Ediyor Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1971’den bugüne Tofaş fabrikası, Fiat grubunun en önemli kalesi Caner K. 3 4,012 29-10-2017, Saat: 18:52
Son Yorum: fiataga
  Tofaş'tan Mesleki Eğitime Katkı EgeaClub 2 2,487 29-05-2017, Saat: 22:54
Son Yorum: Heisenberg
  Tofaş’tan Selçuk Üniversitesi’ne Egea Heisenberg 0 3,141 26-05-2017, Saat: 19:42
Son Yorum: Heisenberg
  Egea Sayesinde TOFAŞ Lig Atladı EgeaClub 1 4,546 17-05-2017, Saat: 12:18
Son Yorum: civil06
  TOFAŞ GAÜN ve Meslek Lisesine Araç Hibe Etti EgeaClub 0 2,015 07-05-2017, Saat: 18:40
Son Yorum: EgeaClub

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi