TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor
#1
[Resim: 1z72emu.jpg]

İçişleri Bakanlığı, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’ndeki (TEDES) “tuzak” uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler gerçekleştirdi.

Halk arasında “sabit radar” olarak bilinen TEDES, uygulamada yaşanan bazı sorunlar, ihtiyaçlar ve vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda yeniden düzenlendi. İçişleri ile Maliye bakanlıklarınca yapılan değişiklikler şöyle…

Yerleşim yerleri giriş ve çıkışında yol üstü levhalar ile sabit radar uygulaması olduğuna dair ışıklı uyarı levhaları konulacak.

[Resim: 2uzf583.jpg]

Sabit radar noktalarından 500 metre öncesi ve sonrasında farklı hız limiti uygulanmayacak, 500 metre öncesinde sürücüler hız limitlerini de gösterir şekilde trafik levhalarıyla uyarılacak.

Denetim yapılan yolda uygulanan hız limitinin onda birine tekabül eden mesafelerde birden fazla sabit radar denetimi gerçekleştirilmeyecek. Örneğin hız limiti saate 100 kilometre olan yerde 10 kilometre, 70 kilometre olan yerde ise 7 kilometre mesafede aynı yön ve istikamette, birden fazla sabit radar sistemiyle denetim yapılmayacak.

Yetkililer, TEDES’te vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmeye gidildiğini, böylece kısa mesafe ve zaman aralığında birden fazla cezalı duruma düşülmesinin önüne geçildiğini kaydetti.

TEDES’lerin gelecek günlerde yeni düzenlemeye uygun hale getirileceği öğrenildi.

kaynak:otopark
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor İncelemesi, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Videosu, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Online izle, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Fotoğrafı, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Yorumu, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Hakkında, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Nedir, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Açıklaması, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Oyunu, TEDES’teki “tuzak” uygulaması kalkıyor Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trafik Sigortası 2018 Tavan Fiyat Uygulaması Caner K. 0 4,211 25-12-2017, Saat: 13:47
Son Yorum: Caner K.
  Sürücüler dikkat! Kış Lastiği Takma Uygulaması Bugün sona erdi Caner K. 0 1,208 01-04-2017, Saat: 15:33
Son Yorum: Caner K.
  Elektronik Radar Uygulaması Sona Erdi Heisenberg 2 1,478 10-09-2016, Saat: 12:31
Son Yorum: Caner K.

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi