Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek
#1
Araç muayenelerinde uygulanan kusur tablosunda yapılan değişiklikle standartlara uygun olmayan plakalar, muayeneden geçemeyecek.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce 3 Temmuz itibarıyla geçerli olacak kusur tablosu yayımlandı. Buna göre, Hızlı Geçiş Sisteminde (HGS) yanlış ceza yazılmasına da neden olan rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold, italik veya kapatma şeklinde olması ağır kusur kapsamına alındı.

PLAKALAR 11 SANTİMETRE GENİŞLİKTE, 52 SANTİMETRE UZUNLUĞUNDA OLACAK

Söz konusu düzenlemeyle plakalardaki yazı ve rakamların, Karayolu Trafik Kanunu'nun tescil plakaları bölümünde belirtilen 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre uzunluğunda olmayan plakaların bulunduğu araçlar, TÜVTÜRK tarafından yapılan araç muayenesinden geçemeyecek.

"PLAKALAR 31 LİRA KARŞILIĞINDA DEĞİŞTİRİLECEK"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, aracın kimliği niteliğindeki plakaların, standartların dışında olması halinde otoyol ve köprülerde görüntüleme cihazları tarafından okunamadığına dikkati çekerek, plakalarda standartlara hızlı şekilde geçişin sağlanması amacıyla böyle bir uygulamanın hayata geçirileceğini söyledi.

Söz konusu plakaların değişimi için araç sahiplerinin öncelikle Trafik Şube Müdürlüklerine başvurarak, buradan temin edecekleri formları doldurmaları gerektiğini vurgulayan Apaydın, daha sonra bu belgeyle il ve ilçelerde TŞOF ile Kayıt Tescil Bürolarında 31 lira karşılığında yaklaşık 10 dakikada değiştirilebileceğini kaydetti.
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek İncelemesi, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Videosu, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Online izle, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Fotoğrafı, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Yorumu, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Hakkında, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Nedir, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Açıklaması, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Oyunu, Standart Dışı Plakalar Muayeneden Geçemeyecek Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bunu Yaptırmayan TüvTürk'ten Geçemeyecek EgeaClub 0 1,207 25-04-2017, Saat: 18:24
Son Yorum: EgeaClub

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi