Sigorta primlerinin düşmesi

ÜNLÜ OTO MRT ELEKTRONİK
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sigorta primlerinin düşmesi
#1
[Resim: thumbs_b_c_6d426d3cbc217777d0565a7b5491407f.jpg]

'Hasar maliyetlerinin azalması primlerin düşmesini sağlayacak'

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ülger, trafik sigortasına ilişkin olarak, "Hasar maliyetlerinin azalması, şirketlerin portföyleri ile bağlantılı olarak sigorta primlerinin düşmesini sağlayacak" dedi.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Ramazan Ülger, trafik sigortasına ilişkin, "Hasar maliyetlerinin azalması, şirketlerin portföyleri ile bağlantılı olarak sigorta primlerinin düşmesini sağlayacaktır" dedi. 

Ülger, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yılın aralık ayı itibarıyla yaklaşık 20 milyon trafiğe kayıtlı araç bulunduğuna, yine aynı dönemde yürürlükteki trafik sigortası adedinin 16 milyonda kaldığına dikkati çekti. 

Zorunlu bir sigorta olan trafik sigortasındaki sigortalılık oranının azaldığını ifade eden Ülger, son 3 aydaki prim artışları ile sigortalılık oranının yüzde 81,2’den yüzde 79,7’ye düştüğünü, bunun daha da aşağıya düşmesinin onarılmaz toplumsal yaralara yol açacağını söyledi.  
"Mevzuat belirsizliği ortadan kaldırılmalı" 
Ülger, tazminat hesaplama yöntemlerinin standart olmaması, teminat kapsamında net olmayan başlıkların yargı kararlarıyla doldurulması gibi etkenler nedeniyle sektörün maliyetlerini öngöremediğini ve uzun soluklu bir zarar trendinin sektöre hakim olduğunu dile getirerek, "Ancak şu bilinen bir gerçektir ki mevzuat riski artık bu konuda en büyük risk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun kesin çözümü için ise öncelikli olarak mevzuat belirsizliği ortadan kaldırılmalıdır. Çünkü mevcut mevzuat, sigorta şirketlerinin karşılarına çıkacak maliyetleri doğru hesaplamasını ve doğru fiyatlama yapmasını güçleştirmekte, trafik primlerinde volatiliteye ve sıçramalara neden olmaktadır" değerlendirmesinde bulundu. 
Özellikle aktüearyal teknikten uzak parametreler ve hesaplama biçimleri kullanılarak hesaplanan tazminatların hak sahibine ödenmesi gerekenden çok daha fazla tazminat ödenmesine neden olduğunun altını çizen Ülger, bunun da hasar maliyetlerini şirketlerin tarife oluştururken işin tekniğine uygun yaptıkları tahminlerin çok ötesine taşıyarak, şirketlerin trafik branşında zarar etmelerine yola açtığını kaydetti. 

Sigorta primlerinin düşmesi 
Ülger, yapılacak mevzuat düzenlemeleri ile bedeni hasar frekansları ve bedeni hasar maliyetlerinin düşeceğini, sigorta şirketlerinin olası maliyetleri öngörebilmesinin mümkün hale geleceğini ifade etti.
Dolayısıyla hasar maliyetlerinin azalacağını anlatan Ülger, "Hasar maliyetlerinin azalması, şirketlerin portföyleri ile bağlantılı olarak sigorta primlerinin düşmesini sağlayacaktır" görüşünü paylaştı.

kaynak:AA
Cevapla
Beğenenler:
#2
benim anladığım kadarıyla sigorta pirimleri düşecek ama suçluysan tüm hesabı sana ödetecekler.
ilk sigorta karşıyı madur etmemek için ona parasını vericek ama sigorta senden o parayı alacakmış.
UJIJU
Cevapla
Beğenenler:
#3
ne anladım bu işten neden zorunlu sigorta ozaman karşı tarafın masrafını ben cebimden vereceksem anlamış değilim.Bu işten yine sigorta şirketleri karlı çıkacak mağdur yine vatandaş olacak bu mudur yani mevzuatı düzenleme pes yani yine herzamanki gibi kazık vatandaşa girecek.
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Sigorta primlerinin düşmesi, Sigorta primlerinin düşmesi İncelemesi, Sigorta primlerinin düşmesi Videosu, Sigorta primlerinin düşmesi Online izle, Sigorta primlerinin düşmesi Fotoğrafı, Sigorta primlerinin düşmesi Yorumu, Sigorta primlerinin düşmesi Hakkında, Sigorta primlerinin düşmesi Nedir, Sigorta primlerinin düşmesi Açıklaması, Sigorta primlerinin düşmesi Oyunu, Sigorta primlerinin düşmesi Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigorta Şiketlerinin En Uygun Kasko ve Trafik Sigortası Fiyatlarından Yararlanma kemalgundogan 2 5,232 28-07-2016, Saat: 11:34
Son Yorum: Haldun
  Sigorta fiyatları daha da yükselecek Heisenberg 0 4,305 05-04-2016, Saat: 09:22
Son Yorum: Heisenberg

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi