Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız
#1
Bakan Ağbal, "Aşırıya kaçmadan ve vatandaşlarımız için de uyarıcı levhaları daha sık ve görebilecekleri şekilde koymak suretiyle bu sistemi yaygınlaştıracağız" dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Ordu'da kesilen radar cezaları nedeniyle vatandaşların tepkilerine neden olan Elektronik Denetleme Sistemi'nin (EDS) kaldırıldığı yönündeki açıklamasını değerlendirdi. EDS uygulamasını savunan ve projenin devam ettirilmesi gerektiğini ifade eden Bakan Ağbal, "Aşırıya kaçmadan ve vatandaşlarımız için de uyarıcı levhaları daha sık ve görebilecekleri şekilde koymak suretiyle bu sistemi yaygınlaştıracağız" dedi.


EDS UYGULAMASI DEVAM ETTİRİLMELİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Ordu'da kurulan Elektronik Denetleme Sistemi'nin (EDS) kaldırıldığı yönündeki açıklaması ile kesilen trafik radar cezalarına yönelik bir çalışma olup olmadığı sorusu üzerine konuşan Bakan Ağbal, 2011 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çok doğru bir yaklaşımla EDS kurmaya başladığını hatırlatarak şöyle dedi:
"Ben o dönemde Müsteşardım. O dönemde beraber çalışarak belediyelerin EDS kurmalarını teşvik edecek bir düzenleme yaptık. EDS üzerinden kesilen cezaların yüzde 30'unu belediyelere veriyoruz. Böylelikle belediyeler hem bir kaynak elde ediyor, hem EDS yaygınlaşıyor. Orta ve uzun vadede amaç trafikten para kesmek değil, trafik kurallarına aykırı eylemleri ortadan kaldırmak. Gerek hız, gerek diğer konularda amaç trafiği düzenli hale getirmek. Bu doğru bir proje ve bunu devam ettirmemiz gerekiyor.
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:
#2
Devletimiz çok güçlü olduğu halde neden hala insanları mutsuz eden böyle EDS tarzı tuzak para kazanma yollarına girişiyor anlamıyorum.Bunlara gerek yok doğru düzgün tabelaları koyun sabit radarları koyun amaç ceza kesmek değil vatandaşı eğitmek olmalı.Yolum ne zaman Konya'ya düşse sırf bu Elektronik Denetleme Sistemi yüzünden çoğu yerde 50 ile gidiyorum maximum 70'e çıkıyorum.
Cevapla
Beğenenler:
#3
Belediyelere ek kaynak sağlıyormuş... Amaç açıkça belli edilmiş zaten.
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız İncelemesi, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Videosu, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Online izle, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Fotoğrafı, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Yorumu, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Hakkında, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Nedir, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Açıklaması, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Oyunu, Maliye Bakanı Naci Ağbal: EDS uygulamasını yaygınlaştıracağız Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Maliye Bakanı’ndan ÖTV açıklaması Heisenberg 0 1,569 03-11-2016, Saat: 16:58
Son Yorum: Heisenberg

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi