LPG'de yokuş yukarıyken silkemele

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG'de yokuş yukarıyken silkemele
#1
Selamlar dostlar,
Aşağıda detaylıca paylaşacağım bir problem yaşıyorum, sıkılmadan okumanızı rica ediyorum.

Aracım 2016 model 1.6 benzinli otomatik vites Egea. 2 yıl önce prince technomax LPG taktırdım. Bu kış LPG'de silkeleme yaşamaya başladım. Sorunla düz yolda karşılaşmıyorum, yokuş yukarı araç yüke gelince ileri geri sallamaya başlıyor ve motor arıza lambasını yakıyor, benzine alınca her şey normale dönüyor, defalarca tecrübe ettim. Şehir içinde de hız yapma durumu olmadığı için sorun yaşamıyorum. Sorunum özetle bu.

Gelelim araçta baktırdığım şeylere. Öncelikle bir ustaya götürdüm. Bilgisayara bağladığında bir tane bobin arıza gösteriyordu. Ağır bakımları yaptıralı 20 bin oldu o zaman bujilerde değişmişti, usta bu bujiler iridyum gibi bir şey söyledi ve daha çok uzun ömrü var dedi. Sadece bir bobin değiştirdik orjinaliyle ve çevre yoluna çıkıp denedim, zorladım aracı, sorun çözülmüştü.

Şehir içinde sorun kendini göstermediği için sorunun çözülmediğini bir hafta sonra yine çevre yoluna çıktığımda anladım. Bu sefer LPG taktırdığım yere götürdüm. LPG ayarlarına baktı ve ufak tefek ayarlar yaptı. LPG filtresinin değişmesi gerektiğini sorunun ondan kaynaklı olabileceğini söyledi ve nihayetinde değiştirdik. Yine aynı şekilde çevre yoluna uzun süre zorladım aracı, sorun çözülmüş gibiydi.

Bu haftasonu uzun yola çıktım. Ve tahmin edeceğiniz gibi aynı sorunla karşılaştım. Silkelemeyle birlikte LPG'ye geçmeme sorunu da ortaya çıktı, ballı kaymaklı oldu. Bazen geçiyor, bazen geçmiyor kafasına göre takılıyor.

Bu arada bir sorun daha yaşıyorum. Belki bu sorunla alakalı olabilir. Araç ısısı hiç bir şekilde 90 dereceye ulaşmıyor. Hararet göstergesindeki dişlerden 90 dereceden 1 diş eksik kalıyor 90 derece olmuyor. Hatta yokuş aşağı giderken ayağı gazdan çekince kalorifer bildiğiniz soğuk üflüyor. Gaza basmaya başlayınca ısınıyor kalorifer. Bu sorunla alakalı olacağını düşünüyorum, çünkü geçen yaz bu iki sorun da yoktu. Birlikte ortaya çıktı.

Ustalar aklına gelen her şeyi sırayla değiştirmeye kalkıyor ama bildiğiniz gibi her şey ateş pahası oldu. Parçaların yanına yaklaşılmıyor. Bu yüzden yardımlarını tecrübelerinizi paylaşmanızı istiyorum. Belki nokta atışı çözeriz.

Teşekkürler... Sad
Cevapla
Beğenenler:
#2
Silkeleme için lpg elektrik tesisatına bakın özellikle motorun sıcak yerlerine yakından geçenlere. Özellikle akşam karanlığında bakın. ark yapıyor mu. Birebir aynısını uzun yıllar önce yaşamıştım. Lpg elektrik tesisatından motor bloğuna kaçak yapıyordu.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

LPG'de yokuş yukarıyken silkemele, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele İncelemesi, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Videosu, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Online izle, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Fotoğrafı, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Yorumu, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Hakkında, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Nedir, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Açıklaması, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Oyunu, LPG'de yokuş yukarıyken silkemele Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi