Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?)

ÜNLÜ OTO MRT ELEKTRONİK
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?)
#1
[Resim: kocta-dumene-omer-koc-gecti-omer-koc-kim...=rectangle]
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Ömer Koç getirildi. Ali Koç ise, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı. Açıklama sonrası şirket hisseleri yükselişe geçti.


Koç Holding'de merhum Mustafa Koç'un yerine geçen isim netleşti.
Koç Holding tarafından yapılan açıklamaya göre, Koç Holding Yönetim Kurulu tarafından Ömer M. Koç Yönetim Kurulu Başkanı, Ali Y. Koç Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı.

KOÇ HOLDİNG HİSSELERİNE ÖMER KOÇ DOPİNGİ

Mustafa Koç’un vefatıyla boşalan yönetim kurulu başkanlığına Ömer Koç’un geçmesiyle, borsada Koç Holding A.Ş. hisseleri yukarı yönlü harekete geçti.
Açıklamadan sonra borsada, Koç Holding A.Ş. hisseleri yüzde 2,61’lik oranda yükseldi. Koç Holding A.Ş. hisseleri şu sıralarda 12,18 liradan işlem görüyor.
ÖMER KOÇ'TAN İLK AÇIKLAMA

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Türkiye'nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında bu denli önemli bir paya sahip olan ve uluslararası arenada Türkiye'yi başarıyla temsil eden bir topluluğun ve ailenin mensubu olmaktan onur duyduğunu belirterek, "Sevgili ağabeyim ve yönetim kurulu başkanımız Mustafa V. Koç'u çok erken ve zamansız kaybetmenin derin acısını içimizde taşırken, kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum. Bizlere emanet ettiği bayrağı daha da ileriye taşımayı hem bir sorumluluk hem de bir görev olarak görüyorum. Önümüzdeki dönemde de Koç Topluluğu olarak, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olmayı sürdürürken, küresel arenada ülkemizi yeni başarı hikayeleri ile buluşturacağımıza yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.

[Resim: f1f6be92-38c5-4b95-b4b0-46ddf515bf97,GOU...2132059262]

ÖMER KOÇ KİMDİR?
Ömer Koç 1962 Ankara doğumlu. 2008 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüten ve Tüpraş'ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Ömer Koç, Robert Kolej'deki lise eğitiminin ardından, Columbia Üniversitesi'nde Yunan Filolojisi üzerine lisans eğitimini 1985’te tamamladı. 1989'da Columbia Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden MBA derecesi aldı. İş yaşamına 1985 yılında İsviçre’deki Kofisa Trading Company’de satış elemanı olarak başladı. Ardından 1989’da New York merkezli Ramerica Int. Inc.’de satış elemanı olarak görev yaptı. 1991-2004 yılları arasında Gazal A.Ş.'de müdürlük, Koç Holding'de finansman koordinatörlüğü, enerji grubu başkan yardımcılığı ve enerji grubu başkanlığı görevlerinde bulundu. 

2004 Nisan ayında Koç Holding yönetim kurulu üyesi, Mayıs 2008’de ise Koç Holding yönetim kurulu başkan vekilliği görevine atandı. Ömer Koç aynı zamanda birçok Koç Topluluğu şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi olarak görev yapıyor. 2006 yılında Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi olan Ömer Koç, 2008 yılından bu yana da şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütüyor. Tüpraş'ın Akdeniz’in en rekabetçi rafineri şirketi olması yolunda, üretim kapasitesi artışı, enerji verimliliği, Ar-Ge gibi birçok konuda atılımlar gerçekleştiren Ömer Koç, "Fuel Oil Dönüşüm Tesisi" projesine liderlik etti. 

Bir ülkenin gelişimi için sadece ekonomiye dayalı atılımların yeterli olmadığını her fırsatta vurgulayan Ömer Koç, "Kültür-Sanat ve eğitime yönelik işler yan alanlar olmaktan çıkarılarak toplumsal hayatımızı tamamlayıcı unsurlar haline getirilmelidir" hedefiyle ülkenin sosyal kalkınmasını destekleyecek birçok çalışmaya katkı sağlarken, pek çok projeyi hayata geçirdi.

Vehbi Koç Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ömer Koç, 2015 yılı itibarıyla Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı'nı üstlendi. 2007 yılından bu yana Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütüyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Cevapla
Beğenenler:
#2
Şirkette herkes şaşkın.. Hayırlısı olsun
Cevapla
Beğenenler:
#3
Ali Koç daha büyükse niye o olmadı şaşırtıcı.
Cevapla
Beğenenler:
#4
''İlk genel kurula kadar geçici yönetim kurulu başkanımız Ömer Koç olmuştur..'' ibaresi tüm çalışanlara mail olarak koç holding ceo su tarafından atılmıştır.. Bizde olmak üzere herkes Ali Koç'u beklerken Ömer Koç sürpriz oldu doğrusu..
Cevapla
Beğenenler:
#5
yav koçta bi var gudubet. adam vefat etti. sonrasında ali koç daha 15 gün sonra kayakta kolunu omzunu sakatladı. var bir karabulut hakkımızda hayırlısı.
Cevapla
Beğenenler:
#6
Hakkımızda hayırlısı Cem kardeşim..
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?), Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) İncelemesi, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Videosu, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Online izle, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Fotoğrafı, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Yorumu, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Hakkında, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Nedir, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Açıklaması, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Oyunu, Koç'ta dümene Ömer Koç geçti (Ömer Koç kimdir?) Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi