İşadamından ilginç protesto

ÜNLÜ OTO MRT ELEKTRONİK
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İşadamından ilginç protesto
#1
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir işadamı, kopan triger kayışı nedeniyle arıza yapan aracının motorunu garanti kapsamında tamir etmediğini iddia ettiği otomotiv firmasını afişle teşhir etti.

[Resim: 20151121-583515-01-640x360.jpg]
Kdz. Ereğli ilçesinde 2 yıl önce aracında meydana gelen arızayı gidermeyen otomobil bayisini, aracının üzerine astığı afişle 6 ay boyunca gezerek protesto eden işadamı Mustafa Özkan, bu kez de başka bir otomobil bayisi ile benzer sıkıntı yaşayınca aynı yönteme başvurdu.

İşadamı Özkan, 1 Kasım tarihinde, 2013 model Renault Dacia Dokker marka hafif ticari kamyonetini, triger kayışı kopunca servise getirdi. 

kayışının yoğun demir tozundan etkilenip aşındığı ve bu nedenle zamanından önce koptuğu belirlendi. Mustafa Özkan'ın iddiasına göre, Kdz. Ereğli'de Renault'un bayiliğini yapan Özerler A.Ş. yetkilileri iş adamına aracın garanti kapsamında tamir edilemeyeceğini ve ödeyeceği bedel karşılığında tamirin gerçekleşeceğini beyan etti. Tüm itirazlarına rağmen aracını garanti kapsamında tamir ettiremeyen işadamı Mustafa Özkan ise farklı bir yola başvurdu.

ARACINI GARANTİ KAPSAMINDA TAMİR ETMEYEN FİRMAYI AFİŞLE TEŞHİR EDİYOR
Tamir edilmeyen hafif ticari kamyonetini şehrin en işlek bölgesindeki kavşağa park eden Özkan üzerine "Renault Grubu araç al, yaya kal. Garanti bitmediği halde, garantiden onarılmamıştır. 16 gün Özerler Servis hiçbir işlem yapmadan bekletmiştir” şeklinde afiş astı. İki gündür bu afiş ile aracı teşhir eden Mustafa Özkan mağdur olduğunu söyledi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Özkan, "Bu firmama ait ticari işlerimi koşuşturduğum, istihdam sağladığım bir araç. 01 Kasım 2015 tarihinde triger kayışının kopması nedeniyle araç motor arızası veriyor. Yetkili servise haber verilmesi neticesinde araç tamir yerine götürülüyor. Hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle servis girişi 3 Kasım 2015 tarihinde yapılıyor. Yaptıkları inceleme neticesinde diyorlar ki 'Triger kayışı koptuğu için, motorda arıza oluşmuş. Bu hasar garanti kapsamında değerlendirilmiyor. Bunu siz kendi cebinizden karşılayacaksınız.' Ben de diyorum ki yıl olarak ve kilometre olarak garanti sürecini geçmedim. Kullanım hatasından kaynaklı bir sıkıntım da yok.Dolayısıyla bu yaklaşım çok doğru mudur? Bana diyorlar ki 'Demir tozu triger kayışını vaktinden önceaşındırmış, bu nedenle de kopmuş. Bunda bizim yapacak bir şeyimiz yok. Daha önce de benzer hadiseler yaşadık. Renault Mais bunu kabul etmedi. Dolayısıyla sizinkini de kabul etmeyecek. Biz size bu hasarı cebinizden ödeyebileceğinizi söyleyebiliyoruz.' Ben buna itiraz ettim. Bu işin peşini bırakmayacağım. Bu iş yargı sürecine intikal etti. Sonuna kadar haklarımı savunacağım. Yasal müeyyide sonuçlanana kadar bu araç burada kalacak” dedi.

DAHA ÖNCE DE BAŞKA BİR FİRMAYI 6 AY BOYUNCA TEŞHİR ETTİ

Daha önce de benzer bir olay yaşadığını ve başka bir otomobil firmasını 6 ay boyunca teşhir ettiğini belirten Özkan, sonunda mağduriyetinin giderildiğini anlattı. Özkan, "Daha önce de benzer bir olay yaşadık. Dava açtık. İlk celsede avukatları geldi. Büyük bir problem değilmiş. 'İzin verirsen ben bunu çözmek istiyorum' dedi. Bir avukat konuyu çözdü. Burada da aynı durum söz konusu. Ben bunu yaparken haz aldığımdan yapmıyorum. Bu mağduriyetimi dile getiriyorum, teşhir ediyorum” diye konuştu.

RENAULT, ÖZKAN HAKKINDA SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Kdz. Ereğli ilçesinde Renault Bayiliğini yapan Özerler A.Ş. yöneticilerinden Mete Yazıcı, konuyla ilgili değerlendirmelerinin nihai neticesinin pazartesi günü netleşeceğini söyledi. Özerler A.Ş. Kdz. Ereğli Renault Bayii Servis Müdürü Şaban Kayacan ise Mustafa Özkan'a ait hafif ticari kamyonetten ilçede çok sayıda satıldığını ve ancak böyle bir sorun ile karşılaşmadıklarını söyledi. Mustafa Özkan'a ait hafif ticari kamyonetin yoğun cevher tozu olan bölgede çalışmış olabileceğini, içerisinden yoğun şekilde toz çıktığını anlatan Kayacan, "Biz kayış koptu diyoruz ama kayışın baklaları dağılmış. Kayışta maalesef yoğun oranda cevher tozu gördük. Cevher tozu nedeniyle garanti kapsamına alamadığımızı söyledik. Müşterimiz özellikle garanti kapsamında halledilmesi için ısrar etti. Erdemir'e birçok araç giriyor. Sadece Mustafa beyin aracı normal araçların girmediği noktalara da ulaşmış. O yoğunluktaki cevher tozu için fabrikanın belli bölgelerine girmek gerekir. O da kayışı zayıflatmış maalesef. Biz Renault'tan destek istedik. Dış etken olduğu için Renault da müdahale edemedi. Müşteri hizmetlerine ulaştık 'İyi bir müşterimizdir' dedik. Dış etken olduğu için yine yardımcı olunamadı. Onların da bilgisi dahilinde iki hafta boyunca birçok üstümüzden destek istedik. Dış etken olduğu için destek alamadığımızdan iyi niyet kapsamında maliyetini karşılamayı teklif ettik, onu da kabul etmediler. Serviste boşuna bekletmiş değiliz” dedi.
Kayacan, hem Özerler A.Ş. hem de Renault Mais'in, Mustafa Özkan hakkında ‘ticareti engellemekten' savcılığa başvuracaklarını dile getirdi. (İHA)
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:
#2
Araç al yaya kal. Slogan iyiymiş  Smile 
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

İşadamından ilginç protesto, İşadamından ilginç protesto İncelemesi, İşadamından ilginç protesto Videosu, İşadamından ilginç protesto Online izle, İşadamından ilginç protesto Fotoğrafı, İşadamından ilginç protesto Yorumu, İşadamından ilginç protesto Hakkında, İşadamından ilginç protesto Nedir, İşadamından ilginç protesto Açıklaması, İşadamından ilginç protesto Oyunu, İşadamından ilginç protesto Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi