'Fiyatlar yaza doğru gevşer'

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Fiyatlar yaza doğru gevşer'
#1
'Fiyatlar yaza doğru gevşer'
ÖTV zammı ve döviz kurlarındaki artış hem sıfır hem de 2. el araçlarını fiyatlarını yükseldi. MASFED Başkanı Erkoç ise yaza doğru fiyatlarda gevşeme bekliyor.[Resim: fiyatlar_yaza_dogru_gevser_1488273059_0097.jpg]


Otomobil fiyatları yükselen döviz kuru ve zamlanan özel tüketim vergisi (ÖTV) ile aniden yükseldi. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç ise, yaza doğru dövizin düşeceği ve piyasanın biraz rahatlayacağı yönündeki beklentisi açıkladı.
Erkoç, son dönemlerde ikinci el piyasasının durgunlaştığını ifade ederek, "Küçük sınıf arabaların fiyatları bile yaklaşık 80 bin liraya çıktı. Otomobil fiyatları ÖTV oranları ve döviz kurunun etkisinden dolayı yükseldi. Bu artışlardan dolayı ister istemez araç satışlarında bir durgunluk oldu." değerlendirmesinde bulundu.
Sıfır otomobillere gelen zamların ikinci ele araçlara da yansıdığına dikkati çeken Erkoç, lüks araçlarda ise 50 ila 100 bin lira arasında fiyat artışı görüldüğünü belirtti.
'TÜM SEKTÖRÜ ETKİLEDİ'
Erkoç, fiyat artışlarının satıcılara da olumsuz yansıdığını anlatarak, "Esnafımızın da alım gücü düşüyor. Eskiden bir oto galericisi vitrine 10 araba çekerken şu an bu 7'ye indi. Bu o iş yerinin zayıfladığını gösteriyor. Satışlardaki durgunluk yedek parça satıcılarını ve tamirciler de dahil olmak üzere tüm sektörü etkiledi." diye konuştu.
'PİYASANIN RAHATLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM'
Türkiye'de araçların çoğunun ithal olduğuna dikkati çeken, Erkoç, "Yaza doğru dövizin düşmesiyle piyasanın biraz daha rahatlayacağını düşünüyorum. Yaz aylarına doğru seyahat edenlerin sayısının artmasıyla da piyasa hareketlenecektir. Özellikle ikinci el araç alım satımı artacaktır. " ifadelerini kullandı.
[Resim: efbbc0f6b0e19d9ae26339cb41c014f9.jpg]
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

'Fiyatlar yaza doğru gevşer', 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' İncelemesi, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Videosu, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Online izle, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Fotoğrafı, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Yorumu, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Hakkında, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Nedir, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Açıklaması, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Oyunu, 'Fiyatlar yaza doğru gevşer' Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi