FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli
#1
Fiat Egea.Net yönetimi olarak  ilk günden beri siz kullanıcılarımıza daha iyi hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda internet sitemizde 128/256 Bit SSL şifreleme özelliğine sahip SSL Sertifikası hizmeti başlamıştır.İnternet sitemizde daha güvenli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bunu internet tarayıcınızda şu şekilde farkedebilirsiniz.

[Resim: 0lXg88.jpg]

[Resim: l3XpLX.jpg]


SSL Nedir?

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.

Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. SSL kullanmak, şifrelenmemiş bir web bağlantısına göre daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlar. Bilgilerin üçüncü taraflarca ele geçirilmesi ve kötüye kullanılması riskini azaltır. Birçok site ziyaretçisi, SSL bağlantısı kullandıklarını bildiklerinde ödeme ve diğer kişisel bilgilerini daha endişesiz şekilde paylaşmaktadır.

Tüm kullanıcılarımıza keyifli aktif forumlar dileriz.
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli İncelemesi, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Videosu, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Online izle, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Fotoğrafı, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Yorumu, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Hakkında, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Nedir, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Açıklaması, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Oyunu, FiatEgea.Net Artık Daha da Güvenli Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi