Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu
#1
[Resim: 1zmdton.jpg]

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla Bursa’da ürettiği Fiat Egea Ailesi’ni (Tipo) Avrupa, Ortadoğu ve Asya’daki 45 ülkede Özgür Süslü pazarlayacak. Mart ayı sonunda İtalya’ya Ürün Pazarlama Direktörü olarak transfer olan Süslü, “ Tofaş’ın geliştirdiği ürettiği Egea/Tipo model ailesinin EMEA Bölgesindeki sorumluluğunu bir Tofaşlıya teslim ediyor olmaları benim için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağıdır” dedi.


Türkiye'de tofaş çatısı altında temsil edilen fiat markasının, 2010 yılından bu yana Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Özgür Süslü, İtalya’ya transfer oldu. Fiat Chrysler Automobiles’e (FCA) Avrupa, ortadoğuve Asya (EMEA) Bölgesi Egea/Tipo model ailesi ‘Ürün Pazarlama Direktörü’ olarak atanan Süslü, yeni görevine Mart ayı sonu itibariyle başladı. Bu yeni görevle birlikte Tofaş tarafından 1 milyar dolarlık yatırımla bursa’da üretilen ve Avrupa’da Tipo ismiyle satılan Fiat Egea Ailesi’nin 45 ülkede Özgür Süslü pazarlayacak. Yeni göreviyle ilgili olarak Özgür Süslü şunları söyledi: 

DOĞUMUNDA ROL ALDIM
“Tofaş’ın olgunluk eseri olarak da değerlendirebileceğimiz, stratejik bir önemi bulunan Egea projesinin doğuşundan itiberen her aşamasında çalıştım. Yaklaşık olarak 30 aylık bir süre zarfında 60 kez Torino- istanbul arası mekik dokudum. Otomobilin iş planının oluşturulması, yani ürün tanımlamasının yapılması bir tarafa Fiat Chrysler Automobiles’ın “gelecek ürünleri” arasında örnek gösterilebilecek bir otomobil üretmek için Fiat Tasarım Merkezi ile de yakın temasta çalıştım. Alışılagelmiş yuvarlak tasarım hatlarının dışına çıkılması, otomobilin şimdiki kaslı görünümüne kavuşması için Türk tüketicisinin beğeni ve beklentisi paralelinde çalışıp sürekli geri bildirimlerde bulunarak otomobilin kağıt üzerindeki ilk eskiz çalışmasından üretim bandından ininceye dek geçen “doğum aşamasında” etkin rol aldım. Kısaca; ekipçe hayata geçirmeyi arzu ettiğimiz otomobili, hayal etmekle kalmayıp, formunun belirlenmesini sağladık. “

TOFAŞLIYA TESLİM ETTİLER
Egea Sedan’ın İstanbul Autoshow’da gerçekleşen dünya lansmanı ve akabindeki Avrupa lansmanını takiben büyük beğeni kazandığını söyleyen Süslü, “Araç beğeni kazanıp talep görmeye başlayınca Fiat Chrysler Automobiles’in İtalya’da çalışmak üzere Egea model ailesini yakından tanıyan ve ürünü iyi bilen bir yönetici arayışı oluştu. Bu arayışlarının sonucunda şimdiki pozisyonumla ilgili bana teklif yaptılar. Tofaş’ta üstlendiğim sorumluluk ve misyonun bir devamı olarak bu görevi kabul ettim. Tofaş’ın geliştirdiği ürettiği Egea/Tipo model ailesinin EMEA Bölgesindeki sorumluluğunu bir Tofaşlıya teslim ediyor olmaları benim için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağıdır”

TALEP AİLENİN DİĞER ÜYELERİNİ DOĞURDU
FIAT markasının Tofaş’ın ürettiği Egea/Tipo model ailesi ile C segmentine güçlü bir dönüş yaptığını söyleyen Süslü, “Başlangıçta sadece sedan bir otomobil yapmayı konuşurken bugun geldiğimiz noktada hatchback ve station wagon modellerinin de üretiminin başlayacak olmasından ötürü süreçte emeği geçenlerden biri olarak mutlu ve motiveyim. Model ailesinin tamamlanmasıyla birlikte C segmentinde hem Avrupa’da hem Türkiye’de Fiat markası açısından çok daha iyi sonuçlar elde edilecek. Tüm bunların hayata geçmesinde, Fiat Egea projesinin üçlü model ailesine dönüşmesinde görev almış olmaktan ötürü gururluyum” dedi.

ÇALIŞMA HAYATINA İTALYA’DA BAŞLADI
1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Özgür Süslü, çalışma hayatına İtalya’da “Fiat Grubu Yönetici Yetiştirme Programı”yla adım attı. İtalya’da geçen dört yılın ardından Türkiye’ye dönen Süslü, 2002 – 2006 yılları arasında Tofaş’ta ürün geliştirme ve ürün müdürü pozisyonlarında görev yaparak Linea, Doblo ve Fiorino gibi ürünlerin geliştirilip, pazara sunulmasında etkin rol aldı. Daha sonra pazarlama alanında kariyerine devam etti ve 2006 – 2010 yılları arasında Fiat Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. 2010 yılından 2016 yılının mart ayına dek, Tofaş’ta Fiat markasının (binek ve hafif ticari araçlar) pazarlama müdürlüğünü yürüten Süslü, bundan böyle FCA’de EMEA bölgesinde / Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki tüm Egea/Tipo pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak. 1975 doğumlu olan Özgür Süslü, ileri düzeyde ingilizce ve İtalyanca biliyor.

kaynak:hürriyet
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu İncelemesi, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Videosu, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Online izle, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Fotoğrafı, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Yorumu, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Hakkında, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Nedir, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Açıklaması, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Oyunu, Fiat Egea/Tipo’nun 45 ülkede Pazarlama Direktörü Özgür Süslü oldu Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea, Fiat Türkiye'ye Amerikadan Ödül Getirdi Heisenberg 0 4,608 27-09-2017, Saat: 23:55
Son Yorum: Heisenberg
  Dündar'dan Fiat Egea'ya Tam Not Heisenberg 0 6,124 28-02-2017, Saat: 21:14
Son Yorum: Heisenberg
  Fiat Egea Güney Amerika'ya Doğru Heisenberg 0 1,374 22-11-2016, Saat: 19:59
Son Yorum: Heisenberg
  Fiat Egea'da Faiz Sıfırlandı Heisenberg 3 3,880 28-09-2016, Saat: 11:26
Son Yorum: serdare88
  Yeni Reklam : Fiat Egea Ona Ezber Bozan Sedan Diyorsak, Bir Sebebi Var EgeaClub 4 2,381 04-03-2016, Saat: 09:47
Son Yorum: onur

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi