Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV
#1
Sınır 200 bin TL'ye çıktı! Motora da bakılmayacak
Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV'siz binek aracı alım hakkında yeni sınır, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle başlayaca


[Resim: otomobil_alacaklar_dikkat_sadece_6_gun_k...6_2542.jpg]


Maliye Bakanlığı'nın, torba yasa sonrasında Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Tebliğinde yaptığı değişiklik, bugünkü Resmi Gazete'te yayımlandı. Buna göre engelli, gazi ve şehit yakınlarının ÖTV'siz araç hakkından yararlanabilmesi için satın alınacak aracın motor hacminin 1600 cc ve altında olma koşulu kaldırıldı.
 Bunun yerine, motor silindir hacmine bakılmaksızın, hesaplanması gereken özel tüketim vergisi ve diğer her türlü vergiler dahil bedel 200 bin liranın altı olarak belirlendi.

Ancak ÖTV ve KDV dahil fiyatın 200 bin liranın altında kalması için vergisiz araç fiyatının yaklaşık 106 bin lirayı geçmemesi gerekiyor. Bu da motor silindir hacmi 1600 cc ve altında olan araçlar için mümkün oluyor. 

LİMİT HER YIL ARTACAK

200 bin liralık limit,  her yıl yeniden değerleme oranında artacak. Ancak hükümet isterse bu miktarı yüzde 50 oranında artırabilecek. 

 VERGİSİZ 40 BİN ARAÇ

ÖTV'siz binek araç satışı 2013 yılında 29 binken, 2014'te yaklaşık 32 bin, 2015'te 41 bin, 2016'da 46 bin  olmuştu.


KAYNAK HÜRRİYET
[Resim: efbbc0f6b0e19d9ae26339cb41c014f9.jpg]
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV İncelemesi, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Videosu, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Online izle, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Fotoğrafı, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Yorumu, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Hakkında, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Nedir, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Açıklaması, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Oyunu, Engelliler, gazi ve şehit yakınlarına sağlanan ÖTV Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi