Egea Pişmanlığı

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egea Pişmanlığı
#1
50 yasında babama bi araba alayım dedim egea 1.4 Urban sedan araç aldım araba 18.000 km’de yağ yakmaya başladı servise götürdüğümde sekman atılması gerekir dendi ve 30.000 kmde sekman atıldı.Fakat bu araca sekman atılmıyor böyle sorunla karşılaşıldığında motor yenilenirmiş Araç suan 50.000 km de ve sekman çürüyor araç araba conta yaktı diye hatayı kabul etmiyorlar. Garanti dışı diyorlar. Nasıl bir servis anlayışı müşteri memnuniyeti bu ben anlayamadım. Herkezede söylüyorum egea mağdurluktur hiç kimselere tavsiye etmiyorum . EGEA demek MAĞDURİYET Demektir.
Arayın daha detaylı anlatayım ben sizlere egeayı
0 530 934 36 29
35 GB 258
Cevapla
Beğenenler:
#2
Allah bu müşteriye yanlış bilgi veren servisleri bildiği gibi yapsın, güzelim arabayı milletin diline düşürüyorlar. Yağ yakıyormuş ta, sekman gerekiyormuş ta Peh! Konu sahibi arkadaş benim bu yağ konusundaki mesajlarımı okumanı tavsiye ederim.
Ayrıca 30.000 kmde sekman atıldı yazmışsın ardından bu araçlara sekman atılmıyor demişsin ve daha da komiği sekman çürüyor demişsin. Bak hocam motor konusunda baya bir bilgisiz olduğun anlaşılıyor. Olabilir bilgi sahibi olmak zorunda da değilsin ama sana hizmet veren servis sana doğru bilgiyi aktarmak zorundadır. Sekman denen şey pistonun etrafını saran halkalardan oluşur ve yağın külbütöre gitmesini engeller bu bir. Bu motorlarada sekman yenilenmesi olmaz diye bir şey olamaz bu 1.4 Fire klasik atmosferik ve Fiatın yıllarca kullandığı bir motor ve sekman değişir, piston değişir vs. bu da iki. Hele hele sekman çürüyor da ne demek sekman çürüyecek bir parça değildir sadece bazı sebeplerden dolayı görevini yapamaz hale gelir bu üç. Araç şu an 50.000 kmde demişsin ve araba conta yaktı demişsin.Conta yanmasının tek sebebi aracın hararet yapmasıdır. Aracın hararet yapmasının da bazı sebepleri vardır seninle ilgili olan sebebi ise aracın yağının bitmesidir bu da dört. Araç durup dururken 18.000 km de yağ yakmaya başlamaz, zaten yağ eksiltiyordur ve sende bunu farketmemişsindir. Bu yağ eksiltme olayı da servisin Opar marka yağ kullanmasından kaynaklanıyor nedense de servis bakımlı 1.4 Fire Egealarda yağ eksiltme diye şikayetler geliyor. Bizde neden eksilmiyor anlamıyorum. İlk aldığım da bende de eksilme oldu fakat bu eksilme zaten ilk 3.000 km de olacak çünkü araba rodaj yani motor parçalarının birbirine alışma sürecinden geçiyor ve bir miktar yağ parçalara yapışarak parçaların üzerinde senin aracının motorunu yıllarca koruyacak bir tabaka oluşturuyor. Rodaj döneminden sonraki yağ ekilmeleri ise dediğim gibi servislerin Opar marka yağ tercihinden kaynaklanıyor. Ayrıca 18.000km ye geldiği zaman yağ yakmaya başladı demişsin yağ yaktığını nereden anladın eksoz mavi dumanmı atıyordu. 2 seçenek var 1. seçenek velevki yağ yakıyordu sekmanlar görevini yerine getiremiyordu ve araba yağsız kaldı hararet yaptı ve üst kapak contan yandı. EEE Neden o zaman hakkını aramadın ve aracı elletmeyip hukuki haklarını aramadın. 2. seçenek ise araç yağ yakmıyordu ama bir nedenle karterde yağ yoktu ve neden araca aracın değerlerine uygun iyi bir yağ koyup bakalım gene yağ eksiltecekmi diye test etmeyip milleti kandıran serviste aracın motorunu elletme yoluna gittin.
Arkadaşlar kusura bakmayın ama bu tip sorunlarda birazda hata sizde. Servislere aracım sıfır diye yeni diye çok güveniyorsunuz. Size ne derlerse inanıyorsunuz. Elbetteki iyi servisler vardır yok değil ama ben rastlamadım. Bence hukuki haklarını sonuna kadar kullan, üşenme ne gerekiyorsa yap. Firma eğer sende bir hata yoksa er geç sana zararını geri verecektir.
Cevapla
Beğenenler:
#3
Araç garantiden çıkmasın diye yerkili servise götürülüyor.Yetkili Servis Opar marka yağ kullanıyor.1,4 fire motorlara uygun olmayan bu yağ kullanıldıkça eksilme yapıyor.Kullanıcı yetkili servise güvenip motor yağ seviyesini takip etmiyor ve sonuç karterde yağ bitmiş.Opar marka yağ fiat parçacıda 110 TL'ye satılıyor.Ben Shell Helix Ultra kullanıyorum.200 TL ödedim bu yağa.4000 km oldu.Hiçbir eksilme yok.Aracının yağ eksilttiğini düşünen kullanıcılar motoru açtırmadan önce daha kaliteli yağ kullanıp denemelidir.Yetkili servisin kullandığı Opar markalı yağı kullanmayın.Oparın eksilme yapmasının sebebi Shell,Castrol,Mobil gibi iyi kalitede yağ üretmemesidir.
Cevapla
Beğenenler:
#4
Ben kendim yağ eksiltiyor yada sekman diye birşey demedim servisin bana söylediğini yazıyorum ben ayrıca bakımlarını hep servisinde yaptırdım. Bana servisin dediği araç yağ yakıyor sekman atılması gerekiyor dedi. Bende bilmediğim için güvenip yaptırdım. Şimdi conta yaptırdığım için başka serviste yaptırırdım. Onların bana dediği bu araçta sekman sorunuyla kraılasıldıgında motor değişimi yapıyoruz.keşke kabul etmeseydin motoru değiştirmek zorumdalardı dedi ben ben bunu bilemem ki ben servise gğvenemeyeksem kime güveneceğim. Birisi öyle diyor birisi böyle yapıyor sonuçta mağdur olan benim.Ben arabanda o kadar çok anlasam Servise neden ihtiyaç duyayım
Cevapla
Beğenenler:
#5
(10-04-2019, Saat: 22:57)Uguratabey yazdı: Ben kendim yağ eksiltiyor yada sekman diye birşey demedim servisin bana söylediğini yazıyorum ben ayrıca bakımlarını hep servisinde yaptırdım. Bana servisin dediği araç yağ yakıyor sekman atılması gerekiyor dedi. Bende bilmediğim için güvenip yaptırdım. Şimdi conta yaptırdığım için başka serviste yaptırırdım. Onların bana dediği bu araçta sekman sorunuyla kraılasıldıgında motor değişimi yapıyoruz.keşke kabul etmeseydin motoru değiştirmek zorumdalardı dedi ben ben bunu bilemem ki ben servise gğvenemeyeksem kime güveneceğim. Birisi öyle diyor birisi böyle yapıyor sonuçta mağdur olan benim.Ben arabanda o kadar çok  anlasam Servise neden ihtiyaç duyayım
Hocam zaten bende sana denilenleri eleştiriyorum. Servisler zaten müşteriyi yolmak uğruna ne diyeceklerini sapıtmış durumdalar çünkü bayilerin artık en büyük gelirleri servisler oldu. Demiyorlar ki benim sattığım yağ kötü, gel kardeşim sana şu kaliteli yağdan koyalım sen mağdur olma git aracını bir dene bakalım gene eksiltirse başka bir formül deneyelim diye. Hemen yapıştırmış neymiş efendim araç yağ eksiltiyormuş, sekman atılacakmış yok conta yanmış. Sana dediği bu tamir masraflarının hepsini garanti adı altında Tofaş tan karşılayacak. Olan senin gül gibi arabana olacak. En büyük zarar ise bu marka araç bu motoru kullanan kişilerin araçlarındaki değer kaybına olacak. Fiatın en sağlam motorudur 1.4 Fire motor ne yazıkki sosyal medyada adını çıkardılar ya bu motorun. Rezillik!

(10-04-2019, Saat: 21:04)y.kara yazdı: Araç garantiden çıkmasın diye yerkili servise götürülüyor.Yetkili Servis Opar marka yağ kullanıyor.1,4 fire motorlara uygun olmayan bu yağ kullanıldıkça eksilme yapıyor.Kullanıcı yetkili servise güvenip motor yağ seviyesini takip etmiyor ve sonuç karterde yağ bitmiş.Opar marka yağ fiat parçacıda 110 TL'ye satılıyor.Ben Shell Helix Ultra kullanıyorum.200 TL ödedim bu yağa.4000 km oldu.Hiçbir eksilme yok.Aracının yağ eksilttiğini düşünen kullanıcılar motoru açtırmadan önce daha kaliteli yağ kullanıp denemelidir.Yetkili servisin kullandığı Opar markalı yağı kullanmayın.Oparın eksilme yapmasının sebebi Shell,Castrol,Mobil gibi iyi kalitede yağ üretmemesidir.
Yemişim onların garantisini ya. Ben bakımlarımı kendim yapıyorum. Gidiyorum orjinal parçaları ve en kaliteli aracıma uygun yağı piyasadan temin ediyorum ve güvendiğim ustama taktırıyorum. Bakım başına en az 600-700 lira kar ediyorum. LPG yide dışarıda taktırdım. Geçen sene 2700 liraya BRC Sequent32 montajı yaptırdım gayet memnunum. Ben BRC taktırdığım zaman Landirenzo 4000 lirayı aşmıştı. Diyelim ki motorum bozuldu ve ben o bakımlardan kar ettiğim paralarla motorumu 3 defa tamir ettiririm. Ayrıca Landirenzo ile sorun yaşayan insanlar da vardı. Garanti olarak da sadece motorum garanti dışı kaldı onun dışındaki parçaların garantisi halen devam ediyor. Hatta aracımın neresinden en ufak bir ses bir şey geliyorsa servise gidip baktırıyorum ki bakmak zorundalar. Yok öyle yağma her şey onların istediği gibi değil.
Cevapla
Beğenenler:
#6
Garanti konusunda ben de aynı şekilde düşünüyorum.Yetkili servise en az 1200 TL ödeyeceksin sonra piyasanın en dandik yağını en pahalı fiyata satın alacaksın.Araca uygulanan işlemleri göremeyeceksin.Bence de hiç gerek yok yetkili servise.
Cevapla
Beğenenler:
#7
Bende vatandaşım bu durumu bilsin ben mağdur oldum onllar olmasın istiyorum . İnsanları aptal yerine koymasınlar
Cevapla
Beğenenler:
#8
(12-04-2019, Saat: 08:45)halisyalcinkaya yazdı: Valla beyler yetkili servis var, yetkili servis var....
Ben Hatay'dan 300km uzakta Tarsus'da servise götürüyorum aracımı, gayet memnunum servisten.

Not: başlığı servis pişmanlığı olarak değiştirebilirsiniz.

biz de istanbuldan 400 km öteye kavaklıdere ankara'ya mı götürsek napsak Smile
güvenemiyorum servislere istanbul anadolu yakasındaki servisleri aradım fiyatı geçtim malzeme konusunda bile birbirlerini tutmuyorlar selenia yağ istiyorum fiyat farkı olur mu diyorum selenia yok bizde kullanmıyoruz diyor. getirtme şansı vs diyorum yok diyo.
Cevapla
Beğenenler:
#9
(12-04-2019, Saat: 10:03)rapstar_bg yazdı:
(12-04-2019, Saat: 08:45)halisyalcinkaya yazdı: Valla beyler yetkili servis var, yetkili servis var....
Ben Hatay'dan 300km uzakta Tarsus'da servise götürüyorum aracımı, gayet memnunum servisten.

Not: başlığı servis pişmanlığı olarak değiştirebilirsiniz.

biz de istanbuldan 400 km öteye kavaklıdere ankara'ya mı götürsek napsak Smile
güvenemiyorum servislere istanbul anadolu yakasındaki servisleri aradım fiyatı geçtim malzeme konusunda bile birbirlerini tutmuyorlar selenia yağ istiyorum fiyat farkı olur mu diyorum selenia yok bizde kullanmıyoruz diyor. getirtme şansı vs diyorum yok diyo.

Hocam ben sana basit bir örnek vereyim bu araçların orjinal hava filtresi mopardır. Servislerin çoğunun taktığı hava filtresi ise Opar markadır. Başka bir şey daha söyleyeyim servisi arıyorsun atıyorum 20.000 bakımı kaç para diyorsun eeee sonuçta değişecek parçalar belli (aracında yıllık bakımdan hariç bir şey yoksa) sana atıyorum 800 lira diyor. Ertesi gün arıyorsun 850 diyor, başka gün arıyorsun 800 ile 900 arası diyor, Başka servisten fiyat alayım diyorsun o başka fiyat söylüyor. Yok mu kardeşim bunun bir standardı ya. Siz bu insanları enayi yerine mi koyuyorsunuz. Aracın kitapçığındaki değerlerde olmayan bir yağ koyuyorsun sonra araca bir şey olsa kullanıcı hatası diyorsun. Tabi nasıl olsa bu ülkedeki insanlar haklarını aramaz uğraşmaz geçir geçirebildiğin kadar. Yine yeniliyorum aracınız sıfır diye, yeni diye, aman garantisi bozulmasın aman 5 sene garantisi var diye servislere çok güvenmeyin. Ayrıca o 5 sene garantiyide iyi araştrın arabanın her parçası 5 sene garantili değil. Örneğin teybiniz bozuldu garantisi 5 sene değil, zaten sarf malzemelerin garantisi yok (Filtreler, rulmanlar, kayışlar, ampüller vs vs.) Ee geriye ne kalıyor arabanın 3-5 tane ömründe dahi değiştirme istemeyen parçaları. 5 sene garanti bariz kelime oyunu, isterseniz gidin servise sorun mesela deyin ki benim aracımın teybinin ya da benim aracımın kalorifer kutusunun kaç sene garantisi var? Size söylenecek süreyi söyleyeyimmi maalesef 3 sene.
Cevapla
Beğenenler:
#10
(12-04-2019, Saat: 20:45)Livaneli yazdı:
(12-04-2019, Saat: 10:03)rapstar_bg yazdı: biz de istanbuldan 400 km öteye kavaklıdere ankara'ya mı götürsek napsak Smile
güvenemiyorum servislere istanbul anadolu yakasındaki servisleri aradım fiyatı geçtim malzeme konusunda bile birbirlerini tutmuyorlar selenia yağ istiyorum fiyat farkı olur mu diyorum selenia yok bizde kullanmıyoruz diyor. getirtme şansı vs diyorum yok diyo.

Hocam ben sana basit bir örnek vereyim bu araçların orjinal hava filtresi mopardır. Servislerin çoğunun taktığı hava filtresi ise Opar markadır. Başka bir şey daha söyleyeyim servisi arıyorsun atıyorum 20.000 bakımı kaç para diyorsun eeee sonuçta değişecek parçalar belli (aracında yıllık bakımdan hariç bir şey yoksa) sana atıyorum 800 lira diyor. Ertesi gün arıyorsun 850 diyor, başka gün arıyorsun 800 ile 900 arası diyor, Başka servisten fiyat alayım diyorsun o başka fiyat söylüyor. Yok mu kardeşim bunun bir standardı ya. Siz bu insanları enayi yerine mi koyuyorsunuz. Aracın kitapçığındaki değerlerde olmayan bir yağ koyuyorsun sonra araca bir şey olsa kullanıcı hatası diyorsun. Tabi nasıl olsa bu ülkedeki insanlar haklarını aramaz uğraşmaz geçir geçirebildiğin kadar. Yine yeniliyorum aracınız sıfır diye, yeni diye, aman garantisi bozulmasın aman 5 sene garantisi var diye servislere çok güvenmeyin. Ayrıca o 5 sene garantiyide iyi araştrın arabanın her parçası 5 sene garantili değil. Örneğin teybiniz bozuldu garantisi 5 sene değil, zaten sarf malzemelerin garantisi yok (Filtreler, rulmanlar, kayışlar, ampüller vs vs.) Ee geriye ne kalıyor arabanın 3-5 tane ömründe dahi değiştirme istemeyen parçaları. 5 sene garanti bariz kelime oyunu, isterseniz gidin servise sorun mesela deyin ki benim aracımın teybinin ya da benim aracımın kalorifer kutusunun kaç sene garantisi var? Size söylenecek süreyi söyleyeyimmi maalesef 3 sene.
Hocam kararsızdım yeminle çok açıklayıcı olmuş dedikleriniz doğru dışarda yağ su filtreleri değişip işimize bakmak lazım

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Egea Pişmanlığı, Egea Pişmanlığı İncelemesi, Egea Pişmanlığı Videosu, Egea Pişmanlığı Online izle, Egea Pişmanlığı Fotoğrafı, Egea Pişmanlığı Yorumu, Egea Pişmanlığı Hakkında, Egea Pişmanlığı Nedir, Egea Pişmanlığı Açıklaması, Egea Pişmanlığı Oyunu, Egea Pişmanlığı Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi