egea akustik(hb/sw) camları hk.

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egea akustik(hb/sw) camları hk.
#1
Information 
Merhaba arkadaşlar,
forumda bazı konularda hb/sw camların sedan camlarına göre daha kaliteli, akustiğinin daha hoş olduğunu okudum ama bu camlar hakkında detay görmedim veya gözümden de kaçmış olabilir.

Bu camlar hakkında bilgi sahibi bir forumdaş detayları paylaşırsa çok memnun olurum. Benim merak ettiğim konular bu camların üreticileri aynı mı ? markaları aynı mı? sedan olanların üzerinde ne yazıyor? hb/sw olanların üzerinde ne yazıyor? sadece ön cam mı bu şekilde farklı yoksa yan ve arka camda da bu kalite farkı var mı ? kullanan veya sedan camlarını sw/hb camı ile değiştirten arkadaşlar hissettikleri farklardan bahsedip, değişim maliyetlerini ve süresini paylaşırsa sevinirim.

iyi forumlar.
Cevapla
Beğenenler:
#2
Daha önce @baba_yaga konusunu açmıştı. Faydası olacaktır. https://fiategea.net/konu-sw-hb-sedan-ruzgar-yalitimi-ve-aerodinamik-yapi.html
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:
#3
2016 sedan lounge akustik ön cam var, yalnızca hb/sw özel değil bu durum.
Cevapla
Beğenenler:
#4
Bütün kasalarda akustik cam var ama hb ve sw kasalardaki daha kalın, yalıtım özelliği daha fazla diyorlardı. Üretici aynı, camın yalıtım seviyesi bi tık daha fazla yani, buna bağlı olarak kodu farklıydı camın.

Ama benim sedan aracımda da hb ve sw kasalarda kullanılan camların aynısından var, kodlarıyla kontrol ettim, fark yok.

Bence ellerinde olan camı takıp geçiyorlar...
Cevapla
Beğenenler:
#5
2015-2017 belli ayına kadar bu fark vardı ancak bu fark kaldırıldı. Şuanda tüm kasalarda aynı cam mevcut. 2017 hangi ay tam bilmiyorum ancak 2015-2016 da hb/Sw ön camlar M1250-1 iken Sedanlarda M1244-1 ayrıca yancamlar HB/SW M400 yani 4mm iken Sedan da M350 yani 3.5 mm idi. Ancak bu farklar belli yıllarda üretilen Sedan ile diğer kasalar arasında idi. Bu fark 2017 tahminim Lounge Plus versiyonun sürülmesi ile ortadan kalktı.

Camın akustik olması iki cam arasındaki PVB kaplamnın akustik özelliği olmasıdır. Ancak kalınlık da ses geçirgenliği açısından çok önemli bir kriter.
Ön cam 2 camın birleşmesi ile oluşan arasında PVB özelliği bulunan bir cam. Ara katman kalınlığının artırılması marjinal bir etki yaratır. Ara katman kalınlığı 4,4mm (M1244-1 Sedan) iken diğerinde 5.0mm (M1250-1 HB/SW) idi. Ancak 2017 belli ayından bugüne kadar üretilen araçlarda bu fark yok.
Cevapla
Beğenenler:
#6
M350 yerine M320 olabilir. Sedane'ın en alt versiyonlarında halen M320 ve M1244 kullanılıyor. 2018-9 araçta inceleyebilirsiniz.
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

egea akustik(hb/sw) camları hk., egea akustik(hb/sw) camları hk. İncelemesi, egea akustik(hb/sw) camları hk. Videosu, egea akustik(hb/sw) camları hk. Online izle, egea akustik(hb/sw) camları hk. Fotoğrafı, egea akustik(hb/sw) camları hk. Yorumu, egea akustik(hb/sw) camları hk. Hakkında, egea akustik(hb/sw) camları hk. Nedir, egea akustik(hb/sw) camları hk. Açıklaması, egea akustik(hb/sw) camları hk. Oyunu, egea akustik(hb/sw) camları hk. Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi