Carbon Clean

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Carbon Clean
#1
CARBON CLEAN

Karbon Birikimi Nedir ve Nasıl Oluşur?

Karbon birikimi içten yanmalı benzinli ve dizel motorlarda bir HC bileşiği olan yakıtın yanma odasında hava ile yakılması sonucunda meydana gelen kurum adını verdiğimiz karbon depozitlerinin birikmesi ile zaman içinde supap yüzeylerinde, piston yüzeylerinde, yanma odası çeperlerinde ve segmanlar etrafında oluşur. Bu birikimler motorun hava emme kapasitesinde azalma meydana getirir. Hava emme kapasitesi azalan bir motorun volümetrik verimi düşer.

Karbon Birikimi Araçlarda ne Gibi Problemler Yaratır?

* Silindir kompresyonlarının düşmesi
* Motor gücünde azalma
* Fazla yakıt tüketimi
* Egzoz emisyonlarında artış
* Bozuk rölanti
* Hızlanma kabiliyetinde azalma
* Soğuk havalarda zor çalışma
* Motorun silkeleyerek çalışması

Karbon Temizleme Nedir?

Karbon temizleme içten yanmalı 4 zamanlı benzin ve dizel motorlarda yakıt besleme sistemleri ile supap yüzeyleri, piston yüzeyleri, yanma odası çeperlerini motordan herhangi bir parça sökmeden temizleyen bir sistemdir.

Karbon Temizliğinin Yararları Nelerdir?

* Çok kirli motorlarda %15'e kadar sağlanan yakıt tasarrufu, ortalama olarak %3-5 civarındadır.
* Zararlı egzoz emisyonlarının azalması, benzin motorlarında %40'ın üzerinde, dizel motorlarda ise %75'e ulaşan değerlerde tespit edilmiştir. Partikül emisyonlarında azalma ortalama %30'un üzerindedir.
* Motor performansı artar. Dizel motorlarda gücün genelde %10-bazı ölçümlerde %30-artması normal sonuçtur. Benzinli motorlarda temizleme işleminden önce görülen ilk çalıştırma zorluğu, tekleme, düşük devirde sert çalışma ve benzeri şikayetler ortadan kalkar.
* Karbon temizleme işlemi düzenli olarak (her 25.000 km.de bir) yapıldığında motorun ömrü uzar.
* Parça değiştirilmesine gerek kalmadan bu tür harcamalar önemli ölçüde azalır.
* Bakım ve işçilik masrafları ve süresi azalır. Yakıt enjeksiyon sisteminin dizel motorlarda bakımı bir günü, hatta daha fazla zamanı alabilir. Tüm motorlarda Karbon temizleme işlemi en fazla bir saat sürer.

Karbon Temizleme Niye Etkindir?

Günümüz benzin ve dizel motorlarının kalbi yakıt püskürtme sistemidir. Enjektörler, yakıtı çok ince bir sprey halinde ve konik biçimde püskürtürler. Zamanla ısı, yakıt kirliliği ve kullanım sonucu sistem kirlenmektedir. Enjektörlerin yakıt püskürtme deliklerinin 0,5 mm veya daha küçük çapta olduğunu düşünürsek en ufak kirlenmede tıkanmaları doğaldır. Ayrıca dizel veya benzin motorlarında yanma hücrelerinin, pistonların, valf ve yuvalarının, kısaca yanma dolayısıyla zor şartlarda çalışan parçaların kirlenmeye açık olduğu unutulmamalıdır. "Karbon Temizleme" işlemi yakıt sistemini temizleyerek motoru yenilemekte, ayrıca yanma yüzeylerini yumuşak karbon birikimlerinden arındırmaktadır.
Cevapla
Beğenenler:
#2
Önceki aracımda carbon clean yaptırmıştım. Aracın çekişinde biraz artış olmuştu. Fakat yakıt tüketimi de artmıştı.
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
www
Cevapla
Beğenenler:
#3
Eline sağlık kardeşim. Daha önce Fiorino'ma yaptırmıştım. 200 Liralık mazotla 600 km yol yapıyodum yaptırmadan önce. Servisde söyledim millete az yakıyo diye satıyosunuz 30 Krş yakıyo dedim. Hemen carbon clear yaptılar. 45 dk sürdü toplamda. 1 Hafta sonra 800 km yol yaptım 30 litre mazotla Big Grin
[Resim: rMZM6P.png]
Cevapla
Beğenenler:
#4
(19-06-2016, Saat: 10:42)Furkan50 yazdı: Eline sağlık kardeşim. Daha önce Fiorino'ma yaptırmıştım. 200 Liralık mazotla 600 km yol yapıyodum yaptırmadan önce. Servisde söyledim millete az yakıyo diye satıyosunuz 30 Krş yakıyo dedim. Hemen carbon clear yaptılar. 45 dk sürdü toplamda. 1 Hafta sonra 800 km yol yaptım 30 litre mazotla Big Grin

Faydalı bişey internette araştırdım yaptırıp memnun olan çok Smile
Cevapla
Beğenenler:
#5
Aracım 40 bin km geçti.2. bakımında 27 bin km de olduğundan yaptıramamıştım 40 bin bakımında yer aldığı için. Son zamanlarda aracın çalışmasında çok az da olsa titreşim hissediyordum. Dün itibariyle araca Carbon Clean yaptırdım. Gerçekten de baya fark etti. Aracın çalışması bir hayli yumuşadı.Yakıt aldığım yeri değiştireceğim. Bu arada fiyat olarak Kartaş da 80 TL verdim.
Cevapla
Beğenenler:
#6
(05-03-2019, Saat: 16:12)baba_yaga yazdı: Aracım 40 bin km geçti.2. bakımında 27 bin km de olduğundan yaptıramamıştım 40 bin bakımında yer aldığı için. Son zamanlarda aracın çalışmasında çok az da olsa titreşim hissediyordum. Dün itibariyle araca Carbon Clean yaptırdım. Gerçekten de baya fark etti. Aracın çalışması bir hayli yumuşadı.Yakıt aldığım yeri değiştireceğim. Bu arada fiyat olarak Kartaş da 80 TL verdim.

Üstad bu konu çok tartışılıyor, konuşuluyor ama sizlerin fikirlerini de bilmek isteriz: Mazotu nerden alıyorsunuz? (Shell, Opet, vb.?)
Cevapla
Beğenenler:
#7
Kesinlikle Carbon clean işe yarıyor. Ben BP den alıyordum. Bi ara GO dan aldım. GO değiştirdim
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Carbon Clean, Carbon Clean İncelemesi, Carbon Clean Videosu, Carbon Clean Online izle, Carbon Clean Fotoğrafı, Carbon Clean Yorumu, Carbon Clean Hakkında, Carbon Clean Nedir, Carbon Clean Açıklaması, Carbon Clean Oyunu, Carbon Clean Fiyatı


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi