Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa...

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa...
#1
Fren balatasından çıkan sesin birden fazla sebebi olabilir. Bununla birlikte fren balatalarını zamanında değiştirmek hayati önem taşır.

[Resim: arac_sahipleri_dikkat_eger_toz_kacarsa_1...7_2079.jpg]


Fren balataları, sürüş güvenliğinin en önemli parçalarından biridir. Bu sebeple zamanı geldiğinde değiştirmek hayati önem taşır. Öte yandan mekanik aksam parçaları olan fren balataları zaman zaman rahatsız edici sesler çıkarabilir.
Balatadan çıkan sesin 3 farklı sebebi olabilir. Bunlar; toz tanecikleri, yeni değiştirilen balatalar ve balataların yapısı.
Daha açık bir ifadeyle, toz tanecikleri fren balatalarının arasına girdiğinde rahatsız edici sesler çıkarır. Yine yeni değiştirilen balataların, tabiri yerindeyse ortama ayak uydurması zaman alır. Son olarak, bazı fren balataları sert malzeme yapısına sahiptir ve bu sebeple frene bastığınızda ses çıkarır.
FREN BALATASININ DEĞİŞİM ZAMANI
Balatalar, fren disklerine sürtündüğünden dolayı zaman içerisinde yıpranır ve değişmesi gerekir. Değişim zamanı ise aracı kullananın sürüş karakterine göre değişir. Bu sebeple belli bir kilometre bilgisi vermek doğru olmasa da, ortalama 50 bin kilometrede bir balatalar değiştirilmelidir.
Fren balatası fiyatları servisten servise değişebilir. Ancak fren balataları fren sisteminin en önemli parçalarından biri olduğu için orjinal balata kullanmanız güvenlik için oldukça önemlidir. Yine orjinal balata kullanarak balata değiştirme sürenizi uzatabilirsiniz.
[Resim: efbbc0f6b0e19d9ae26339cb41c014f9.jpg]
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa..., Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... İncelemesi, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Videosu, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Online izle, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Fotoğrafı, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Yorumu, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Hakkında, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Nedir, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Açıklaması, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Oyunu, Araç sahipleri dikkat! Balatalara Eğer toz kaçarsa... Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Araç Tavsiyesi Yardım İstiyorum erkanelise 3 99 31-01-2022, Saat: 10:46
Son Yorum: gurudejavu
  Araç vites boşta olmasına rağmen hareket etmiyor, fren basılı kalmış gibi!! ahmet11 5 178 15-01-2022, Saat: 20:39
Son Yorum: emrahvarol
  SIFIR ARAÇ EGEADAN BALATA KOKUSU Tolgahan91 2 130 08-10-2021, Saat: 21:29
Son Yorum: onurkaya78
  Araç çalışmaması Frtetyx 2 406 06-10-2021, Saat: 05:16
Son Yorum: mekanikauto-antalya
  Araç gaz kesiyor yemrekse 2 424 19-07-2021, Saat: 20:46
Son Yorum: baba_yaga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi