Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi
#1
Aküye bakın ve görünümünü kontrol edin. Özellikle kutup başlarının çevresi olmak üzere temiz olmalıdır. Bu kontrolü gereksiz hale getirecek, ömrü boyunca sızdırmayacak biçimde kapatılmış bir akünüz de olabilir. Akünüzü doldurmanız gerekiyorsa, dikkatli olun çünkü sülfürik asit içerir. Sıvıyı kendinize veya aracınızın karoserine sıçratmayın. 
İlk olarak, kalıcı olarak kapatılmış, ömrü boyunca sıdırmaz biçimde kapalı bir akünüzün olup olmadığını kontrol edin. Bu akülerin çoğu, akü hücrelerinin güncel konumunu görüntüleyen dahili bir hidrometreye sahiptir. Eğer bu tipte bir aküye sahipseniz, aküyü yeniden doldurmaya gerek yoktur.  
Daha sonra, artı ve eksi kutup başı kablolarını aküden çıkarın. Kutup başlarını, varsa herhangi bir asit bulaşmasını veya korozif birikmesini temizleyin ve kabloları yeniden takın. Akünün üst kısmındaki çıkarılabilir kapakları kanırtarak açmak için bir tornavida kullanın ve onları bir kenara koyun.  
Şimdi her bir hücredeki sıvı seviyesine göz atın. Sıvılar, yaklaşık olarak akünün üst kısmının 2.5 cm altında, dolum halkası seviyesinde olmalıdır. Düşük oldukları takdirde, her bir hücreyi saf su ile doldurmak için bir huni kullanın. Saf su olmalıdır aksi halde safsızlıklar akünüze zarar verebilir.  
Her bir hücre dolum halkasına kadar doldurulduktan sonra, sıkıca kapandıklarından emin olarak kapakları yeniden yerleştirin. Seviyelerin düşüp düşmediğini görmek için bir hafta sonra kontrol edin. Düşmüşlerse, kasadaki bir çatlak gibi bir sorununuz olabilir. Herhangi bir sorundan kaçınmak için akünüzü bir tamirciye gösterin.
Özetlemek gerekirse:
 1. Ömrü boyunca sızdırmaz biçimde kapatılmış bir akünüzün olup olmadığını kontrol edin.
 2. Artı ve eksi kutup başlarının kablolarını çıkarın, terminalleri temizleyin, sonra kabloları yeniden yerleştirin.
 3. Kapakları çıkarmak için tornavida kullanın.
 4. Sıvıları kontrol edin ve gerekirse saf su ile doldurun.
 5. Kapakları sıkıca yeniden yerleştirin.   
Cevapla
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi İncelemesi, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Videosu, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Online izle, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Fotoğrafı, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Yorumu, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Hakkında, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Nedir, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Açıklaması, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Oyunu, Akü Suyu Seviyesini Kontrol Edilmesi Fiyatı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Motor Yağı Nasıl Kontrol Edilir? Heisenberg 0 7,225 13-03-2016, Saat: 23:00
Son Yorum: Heisenberg

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi