Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi
[Resim: 2qc1276.jpg]

Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, Tofaş'ın Egea projesiyle, 2023'e kadar 1,3 milyon araç üretiminin hedeflendiğini söyledi.

[Resim: wmh83b.jpg]

Tofaş, Egea ailesinin ikinci ürünü olan Hatchback modelinin üretimine başladı. Törende konuşan Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, “Tofaş, son yıllarda tarihi yatırımlar gerçekleştirerek en kuvvetli dönemini yaşıyor. Bugün üretimine başladığımız Egea Hathback ile bu başarının daha da ilerilere taşınacağına inanıyorum. 1 milyar dolarlık büyük bir yatırımla hayata geçirilen Egea ailesi kapsamında, 2023 yılına kadar 1.3 milyon adet üretim ve 10 milyar dolar ihracat hedefliyoruz” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ve Tofaş çalışanlarının da katıldığı törenle ilk Fiat Egea Hatchback üretim bandından indirildi.

Tofaş’ın Ar-Ge sürecine liderlik ettiği Egea Projesi’nin ikinci modeli Fiat Egea Hatchback’in üretimi Bursa’da düzenlenen törenle başladı.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve Koç Holding işbirliğiyle faaliyetlerini sürdüren, 7 global markaya binek ve ticari araç üretimi gerçekleştiren Tofaş fabrikasında düzenlenen törende konuşan Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Türkiye otomotiv endüstrisi ve Tofaş için önemli ve heyacan dolu bir gün olduğuna dikkat çekti.

[Resim: nego42.jpg]

ÖMER KOÇ: İLK KEZ HİTAP ETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM

Ömer M. Koç, “Bugünün benim için ayrı bir önemi var. Tofaş’ta ilk kez sizlerle bir araya geliyor, buradan sizlere ilk defa hitap etmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Ömer M. Koç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Koç Topluluğu’nun lokomotif şirketlerinden biri olan Tofaş, son yıllarda tarihi yatırımlar gerçekleştirerek en kuvvetli dönemini yaşıyor. Tofaş’ın yıllar içindeki gelişimi ve bugünkü uluslararası başarıları; Koç Grubu ve Fiat Chrysler Automobiles arasındaki 48 yıllık güçlü ortaklığın, karşılıklı güven ve işbirliğinin önemli bir göstergesidir. Tofaş son yıllarda gerçekleştirdiği 1,5 milyar doların üzerindeki yatırımı ile tüm ürün gamını yeniledi. Yeni Doblo, Doblo Amerika ve yenilenen Fiorino modellerini devreye aldı. Fiat Chrysler’in Avrupa’daki en büyük üretim merkezi oldu. Hem otomobil hem de ticari araç üreten ve gelişmiş Ar-Ge merkezine sahip olan tek otomotiv şirketi olarak Türkiye’de diğer üreticilerden farklı bir konuma ulaştı. Ve bugün 7 değişik marka için üretim yapan tek otomotiv şirketi oldu.”

"MUSTAFA V. KOÇ'U SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM"

“Tofaş’ta son dönemlerin en önemli yatırımı elbette Egea projesidir” diyerek konuşmasına devam eden Ömer M. Koç, “Geçen yıl ekim ayında sedan modelinin üretim başlangıcını kutlamıştık. Bugün ise projenin ikinci ürünü olan Hatcback modelinin, üretim başlangıç töreni için bir aradayız. Bu vesileyle, beklenmedik bir şekilde aramızdan ayrılan sevgili ağabeyim Mustafa V. Koç’u, huzurunuzda saygı ve rahmetle anıyorum. Kendisi çok önem verdiği Egea’yı akıllı proje olarak adlandırmıştı. Akıllı proje, çünkü Egea’yı hem iç pazardaki konumumuzu güçlendirecek hem de önemli ihracat potansiyeli yaratacak bir model ailesi olarak görüyordu. Nitekim sedan modelinin Avrupa pazarlarında, öngörülenin üzerindeki başarısı, önümüzdeki aylarda Amerika kıtasına ihracatının başlayacak olması, alınan yatırım kararının ne kadar isabetli olduğunu kanıtlıyor. Bugün üretimine başladığımız Egea Hathback ile bu başarının daha da ilerilere taşınacağına inanıyorum. 1 milyar dolarlık büyük bir yatırımla hayata geçirilen Egea model ailesi kapsamında, 2023 yılına kadar, 1.3 milyon adet üretim ve 10 milyar dolar ihracat hedefliyoruz. Projenin sağladığı ekonomik katma değerin yanı sıra Tofaş’ın en büyük kazancı; ürün geliştirme ve üretim alanındaki yetkinliklerini uluslararası seviyeye taşıması oldu. Egea projesinin geliştirilmesinde ve üretiminde emeği geçen tüm mühendis ve işçi arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim. Bugün üretim başlangıcını yaptığımız bu model, yaratacağı dış ticaret fazlası ve istihdam ile ülkemize ve Türkiye otomotiv sanayisine önemli katma değer sağlayacaktır. Yeni modelimizin ülkemize, Topluluğumuza, Fiat Chrysler’e ve Tofaş’a hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasını yaptı.

CENGİZ EROLDU: “2016 YILINDA EGEA HATCHBACK ÜRETİMİNİN YÜZDE 90’INI İHRAÇ EDECEĞİZ”

Ürün geliştirme sürecinde 2 bin Tofaş ve Fiat Chrysler çalışanının birlikte görev aldığını, Tofaş mühendislerinin ise projede öncü rol oynadıklarını belirten Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu “Bundan yaklaşık 48 yıl önce, sade bir törenle temelleri atılan fabrikamızda bugün, tüm dünya yollarına başarıyla çıkmaya hazır, yepyeni bir modelimizi daha banttan indirmenin gururunu yaşıyoruz. Yüzde 70’e yakını ülkemiz mühendisliği ile hayata geçirilen proje Türkiye Otomotiv Sanayisi için de önemli bir kilometre taşıdır” dedi. Tofaş’ın tasarımından Ar-Ge’sine kadar, her aşamada, son derece üst düzey sorumluluk aldıklarını hatırlatan Cengiz Eroldu, “Egea Projesi ile Tofaş, ürün geliştirme ve Ar-Ge’de önemli aşamalar katetmiştir. Tofaş’ın hikâyesinin, Türkiye’de bir hedefe inanıp, omuz omuza vererek, tutkuyla çalışan insanların başarmasının en güzel örneklerinden biri olduğunu belirten Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Egea Model Ailesi ile 2016 yılında 100 bin adetin üzerinde araç ihraç edilmesini öngördüklerini belirtti. Model ailesi içinde ihracat atılımını Hatchback ile gerçekleştireceklerine dikkat çeken Cengiz Eroldu “2016 yılında Egea Hatchback üretiminin yüzde 90’ını ihraç edeceğiz” dedi.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi İncelemesi, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Videosu, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Online izle, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Fotoğrafı, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Yorumu, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Hakkında, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Nedir, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Açıklaması, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Oyunu, Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi Fiyatı

Bu Konudaki Yorumlar
Fiat Egea İle 1.3Milyon Hedefi - Yazar: Heisenberg - 13-04-2016, Saat: 11:47

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea Hybrid Özellikleri Belli Oldu EgeaClub 0 7 24-04-2022, Saat: 08:42
Son Yorum: EgeaClub
  Yeni Fiat Egea Hakkında Merak Edilenler EgeaClub 1 786 11-01-2021, Saat: 11:20
Son Yorum: baba_yaga
  Fiat Egea Cross Hakkında Tüm Bilgiler EgeaClub 0 666 08-01-2021, Saat: 22:12
  Fiat Egea Cross Tüm Detayları EgeaClub 0 668 08-01-2021, Saat: 22:02
  Yeni Fiat Egea Ailesi Teknik Özellikleri. EgeaClub 0 637 08-01-2021, Saat: 20:27

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi