FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!!

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!!
[Resim: 6zq6v9.jpg]

Egea Sedan’ın beklentilerinin ötesinde bir taleple karşılaştığını belirten Tofaş CEO’su Eroldu, İtalya, İspanya ve Meksika dahi yaklaşık 10 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi..

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, şirketin üretim ve Ar-Ge’de Türkiye’nin küresel gücü olduğunu belirtirken, 1 milyar doların üzerinde yatırımla geliştirip üretimine başladıkları Egea’nın, iç ve dış pazarlarda beklentilerinin ötesinde taleple karşılaştığını söyledi. 

Eroldu, “Geçen yıl bizim için en önemli konu, Kasım 2015’de pazara sunduğumuz Egea Sedan modelimizin iç pazar ve Avrupa pazarlarında gördüğü büyük beğeni oldu. Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden biri olan AutoBest tarafından, ‘Yılın Otomobili’ seçildi” dedi. Egea projesi için 1 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdiklerini, İtalya, İspanya ve Meksika gibi pazarlar da dahil 10 milyar dolarlık ihracat hedefleri olduğunu ifade eden Tofaş CEO’su Eroldu, şöyle devam etti:

Meksika’ya gidecek

“2015 yılında Avrupa için ihracat öngörmezken, talep üzerine sipariş tarihlerini iki ay önceye çekerek gönderime geçen yılın kasım ayında başladık. Bu yıl, Avrupa’da ilk ihracat yaptığımız pazar olan İtalya’ya 2 bin adet Sedan yollamayı planlarken, sipariş beklenenin çok ötesine, EMEA’da 20 bin adetlere yükseldi. Ayrıca, önümüzdeki aylarda Dodge markası altında Neon ismiyle Meksika’ya gönderimine başlayacağız. Tüm bilgi birikimimizi Egea üretim hatlarına aktardık. Egea ile yalnızca ürünü değil bir anlamda fabrika altyapımızı da güncellenmiş olduk. Geçen 48 yıllık süreçte bizim için en değerli kazanım Ar-Ge’de oluşturduğumuz birikimlerin küresel projeye başarıyla dönüştürülmesi oldu.”

10 yıl önce FİAT Chrysler Automobiles (FCA) camiası içinde, WCM (Dünya Klasında Üretim) standartları doğrultusunda çalışmalara başladıklarını kaydeden Eroldu, artık bazı ülkelerdeki FCA tesislerine üretim danışmanlığı yaptıklarını söyledi. Eroldu, “Kısa bir süre içinde Gümüş, hemen ertesinde de ‘Altın Seviye’ üretim yapar hale geldik. Bugün Tofaş, FCA genelinde, yani 165 fabrika içerisinde Altın Seviye’de üretim yapan 4 fabrikadan biriyiz. Bu yolculuk bizim üretim kabiliyetlerimizi geliştirmemize yardımcı oldu. Kuzey Amerika dahil dünya klasında üretim danışmanlığı yapıyoruz” dedi.

Fabrikayı halka açıyor

Eylülden itibaren fabrikayı halkın ziyaretine açmayı düşündüklerini belirten Eroldu, “Bunun Avrupa’da örnekleri var. Haftanın belli gün ve saatlerinde, isteyen herkes, sembolik bir ücret karşılığında, özel görevliler eşliğinde üretim alanlarımız içinde düzenleyeceğimiz tura katılabilecek” diye konuştu.

Ar-Ge ihracatı tetikledi...

Tofaş’ın, FCA Grubu’nun Avrupa’daki önemli Ar-Ge merkezlerinden biri haline geldiğini belirten Eroldu, “FCA’nın Avrupa’daki 2. büyük Ar-Ge merkeziyiz” dedi. Eroldu, “Ar-Ge bizim varlığımızı güçlendiren bir değer. 10 yıldan bu yana ciromuzun yüzde 3’ünü Ar-Ge’ye aktarıyoruz. Türkiye’nin en büyük iki Ar-Ge yatırımcısından biri ve özel sektörün en büyük Ar-Ge yatırımcısıyız. Bugüne kadar 40 milyon euro üzerinde altyapı yatırımı yaptık” diye konuştu. Eroldu, “Ar-Ge’nin ihracatı tetiklediğini de söyleyebiliriz. İlk Tempra ile başladık. Doblo ile yine bir ihracat hamlesi yarattık. Şimdi Egea ailesiyle ihracatta ciddi artış bekliyoruz” dedi. 

Tofaş Ar-Ge merkezinde dayanıklılık ve yaşlandırma ile araç ömrü üzerine ayrıntılı çalışmalar yapılıyor. Eroldu, “Ar-Ge ekibimizce tasarlanan araçların dayanıklılık, sağlamlık ve yorulma ömrü gibi müşteri memnuniyetini doğrudan etkileyen performanslarını birimimizde test edip, araçların teknik onaylarını veriyoruz” bilgisini verdi....
[Resim: WgLbn4.jpg]
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!!, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! İncelemesi, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Videosu, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Online izle, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Fotoğrafı, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Yorumu, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Hakkında, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Nedir, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Açıklaması, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Oyunu, FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! Fiyatı

Bu Konudaki Yorumlar
FİAT EGEA İHRACATTA BEKLENTİLERİ AŞTI..!! - Yazar: HALİL ŞAFAK - 01-04-2016, Saat: 11:40

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea Bizi Piste Çağırıyor! rmzn96 0 4,005 29-03-2018, Saat: 00:49
Son Yorum: rmzn96
  2018 Fiat Egea S-Design Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu Heisenberg 8 12,121 23-09-2017, Saat: 22:31
Son Yorum: baba_yaga
  Trafiğe kayıtlı araç sayısı 20 milyonu aştı Heisenberg 0 1,313 10-03-2016, Saat: 18:21
Son Yorum: Heisenberg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi