Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı
(20-11-2020, Saat: 09:11)MuesTie yazdı: Bacanak aracında sıkıntı var demiştim . Nisan ayında yönetmelik değiştiğini biliyordum ayrıntıyı bilmiyordum.  Km sınırı ve plastik parça ayrımı kalkmış . Toplam masraf üzerinden hesaplama ve ödeme yapılıyormuş artık . Benim araç Şubat ayında kazaya karışmıştı o yüzden eski duruma göre ödeme almıştım . Ama görüştüğüm avukat bu durumun sigorta kurumlarına yaradığını söyledi .

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
sbm'nin hesaplama yaptığı bir tablo-yöntem vardı değer kaybı için, https://www.tsb.org.tr/images/Documents/Trafik%20GSEkleri20032020.pdf anayasa mahkemesi onunla ilgili bir iptal kararı vermiş sanırım. bu nedenle o yöntemdeki km sınırı vs. ortadan kalkmış. yani ikinci el değerindeki reel düşüş üzerinden hesaplanıyormuş. benim araçta 7-8 bin tl hasar kaydı çıkacak. ben bu aracı satarken boya ve değişen olacağı için hasarsız araca göre sıkıntı yaşayacağım ve hasarsız araçlara göre düşük fiyattan satmak zorunda kalacağım. yetkili serviste yapılıyor, herşey açık ve net kusurumuz yok ama kimse ikinci el piyasasında boyası değişeni olan arabayı hasarsıza yakın bir paraya satın almaz. yani bu piyasada sıfır emsalini almaya kalksam her ay 5-10 bin zam geliyor. açıkçası benim aracı alsınlar o zaman aynı aynı km. hasarsız, çiziksiz bana versinler o takdirde değer kaybı istemeyeceğim diyorum. tabi böyle birşey mümkün değil. ben minimum 12 bin tl gibi hesaplama yaptım iki yöntemle. ödememe veya düşük miktar teklif edilmesi durumunda işin sonu mahkeme olacak gibi duruyor umarım o aşamaya gelmez. yalnız şöyle bir şeyde var sigorta şirketleri mahkeme sürecinden sonra kaybettiklerinde avukat vekalet ücretleri, bilirkişi masrafları, mahkeme harcı vb. katlanarak ödeme yapmak durumunda, bu nedenle genelde ödeme yapma yönünde yaklaşım sergiliyorlarmış. bakacağız artık.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı İncelemesi, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Videosu, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Online izle, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Fotoğrafı, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Yorumu, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Hakkında, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Nedir, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Açıklaması, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Oyunu, Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı Fiyatı

Bu Konudaki Yorumlar
Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: eagles - 17-11-2020, Saat: 00:57
Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: MuesTie - 17-11-2020, Saat: 11:17
RE: Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: eagles - 18-11-2020, Saat: 09:00
Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: MuesTie - 18-11-2020, Saat: 10:32
RE: Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: eagles - 20-11-2020, Saat: 01:38
Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: pashcat - 18-11-2020, Saat: 14:34
RE: Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: MuesTie - 18-11-2020, Saat: 15:38
Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: MuesTie - 20-11-2020, Saat: 09:11
RE: Sıfır Araç Kaza-Hasar ve Değer Kaybı - Yazar: eagles - 20-11-2020, Saat: 09:40

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Araç kamera önerisi egea31 3 76 02-03-2023, Saat: 21:37
Son Yorum: eenfal
  Kaza sonrası servis erkanekerrr 0 192 09-11-2021, Saat: 11:00
Son Yorum: erkanekerrr
  Sıfır araçta motor soğutma suyu eksiltmesi sinantzn 9 2,204 11-08-2020, Saat: 20:45
Son Yorum: Sinegir
  Araç Hakkında Yardım burak kayaca 1 1,142 11-05-2020, Saat: 13:45
Son Yorum: MuesTie
  fiat egea 1,4 benzinli araç almak istiyorum. yag yakma problemi AYAZBEY 4 2,701 19-12-2018, Saat: 21:17
Son Yorum: Livaneli

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi