Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo)

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo)
[Resim: 7glAJr.jpg]

Arkadaşlar merhaba 07.05.2016 itibariyle  LPG montajını yaptırdım.(Araç 2000 km'de)
Landirenzo Evo Kiti Liste Fiyatı : 2300 nakit - 2.450 lira 9 taksit olarak belirtilmiştir. Bu fiyatlar bayi ve pazarlık oranına göre değişebilir. (Sızdırmazlık - Muayene ve Ruhsat Hariç)
Uzun araştırmalar sonucunda Landirenzo Evo modelini Türkiye Distribütörü Olgun Otogaz Ankarada taktırdım. Uzun araştırma derken; Landirenzo, Brc, Lavato, Atiker markaları arasında tercih sebebim Fiat'ın ve Yetkili Servisin önerdiği marka oldu. Çünkü diğer markalarda garanti konusunda servislerde sorun yaşanacaktır hepimiz bunun farkındayız farklı bir marka taktırıp garanti sorunu yaşamak mantıklı gelmedi.
Servis müdürü ile görüştüm Türkiye distribütörü ve Şubelerinde Landirenzo marka taktırırsam sorun yaşarmıyım diye söyledim düzenli olarak bakımlarını Fiat yetkili servislerde yaptırısan sıkıntı yok dedi başka marka taktırırsak dedim motor ve elektrik aksamı garanti dışı dedi durum böyle olunca Landirenzo taktırdım.
Lpg Montajı sabah 09:00'da başladı akşam 17:00'de bitti bizim araçların projesi diğer araçlara göre farklı olduğundan biraz uzun sürdü enjektörlerin daha sağlıklı çalışması için giriş kısımları motorun alt tarafından karter koruyucu sökülerek yapıldı. Montajı yapan arkadaş gayet titiz çalıştı her şeyi düzgün bir şekilde yaptı zaten Ankara'da ve bazı şehirlerde Fiat, Opel, Reno, Dacia Servislerinde Montaj yapan ustaların çoğu Türkiye distribütörü Olgun Otogaz firmasının tarafından karşılanıyor.
Montaj bitti araç toparlandı son kontrolü yapıldı ustayla gidip 10 litre LPG aldık bilgisayara bağlandı yazılım güncelleme yapıldı ve aracın işi bitti, enjektör gayet sessiz çalışıyor ses kesinlikle yok. Ayrıca motor kaputunu açınca kesinlikle bu araçta LPG yok dersiniz çünkü her şey gizli ve orijinal kılıflı bir şekilde yapıldı.
Evraklarımı aldım ustalarla vedalaştım çıktım.  Depoyu fullemek için benzinliğe girdim depo 53 litrelik yalnız 10+33 = 43 litre gaz aldı, yola çıktım inanın hiç bir fark hissetmedim. İlerleyen zamanda yakıt bilgilerini paylaşırım takipte kalın. Saygılar  Shy

[Resim: Xkadro.jpg]

[Resim: LABQ5J.jpg]

[Resim: LABQ5J.jpg]

[Resim: PkyQdb.jpg]

[Resim: g87XgQ.jpg]

[Resim: qM5E0V.jpg]

[Resim: MpOkQ7.jpg]

[Resim: QB6Q5r.jpg]

[Resim: XkadGO.jpg]

[Resim: bDny1n.jpg]

[Resim: d31XrQ.jpg]

[Resim: 57ZY0A.jpg]
[Resim: efbbc0f6b0e19d9ae26339cb41c014f9.jpg]
Beğenenler:
hocam oncelıkle hayırlı ugurlu olsun en kısa zamanda kendını amorti edecektir

bu guzel acıklamalı paylaşımınız ıcınde emegınıze saglık
bir çok kişiye cok faydalı olacaktır
Beğenenler:
(08-05-2016, Saat: 02:19)Heisenberg yazdı: hocam oncelıkle hayırlı ugurlu olsun en kısa zamanda kendını amorti edecektir

bu guzel acıklamalı paylaşımınız ıcınde emegınıze saglık
bir çok kişiye cok faydalı olacaktır

Teşekkür ederim İnşallah bende öyle düşünüyorum zaten taksitlerin yarı ücreti almadığım benzinlerin parası ödeyecek.
Bu sabah motor soğukken de test ettim benzinden gaza geçiste en ufak sarsıntı titreme v.b. yok gayet güzel yokuş aşağı boşa attım rolantide sorun yok İnşallah ilerleyen günlerde kullandıkça detayları yazarım.
Beğenenler:
Hayırlı olsun
Beğenenler:
Lpg düşünen arkadaşlar için çok faydalı olacaktır. Dolum işlemi nereden yapılıyor acaba onu da merak ettim.Ellerinize sağlık.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
Beğenenler:
(08-05-2016, Saat: 11:15)fiategea yazdı: Lpg düşünen arkadaşlar için çok faydalı olacaktır. Dolum işlemi nereden yapılıyor acaba onu da merak ettim.Ellerinize sağlık.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler hocam dolum yeri sağ alt tarafta

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Beğenenler:
Hayirli olsun hocam. Tüketim değerlerini bekliyoruz. Ben fazla şehir içi kullanmiyorum araci. Uzun yoldada 25 kurus civari yakiyor. Eger uzun yolda 20 krs altina duserse bende düsünuyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Beğenenler:
(08-05-2016, Saat: 20:16)Yasin Çetin yazdı: Hayirli olsun hocam. Tüketim değerlerini bekliyoruz. Ben fazla şehir içi kullanmiyorum araci. Uzun yoldada 25 kurus civari yakiyor. Eger uzun yolda 20 krs altina duserse bende düsünuyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler en kısa zamanda tüketim bilgilerini paylaşacam şuanda 3000 devirden aşağı vites değiştirmiyorum bakalım ne yakacak.

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Beğenenler:
Bir de şu LPG göstergesini yenileseler şöyle 2" lcd ekran yapsalar, meret Yol bilgisayarı gibi bilgiler verse. Bırakamadılar şu 4 lambayı. Teknoloji aldı gidiyor bunlar lambada kaldı.
Beğenenler:
(08-05-2016, Saat: 21:56)mfaydin yazdı: Bir de şu LPG göstergesini yenileseler şöyle 2" lcd ekran yapsalar, meret Yol bilgisayarı gibi bilgiler verse. Bırakamadılar şu 4 lambayı. Teknoloji aldı gidiyor bunlar lambada kaldı.

Aklımdan geçeni okudunuz aynen katılıyorum o kadar teknolojinin içinde yıllardır aynı görüntüye devam ediyorlar lcd güzel olur.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo), Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) İncelemesi, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Videosu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Online izle, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Fotoğrafı, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Yorumu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Hakkında, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Nedir, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Açıklaması, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Oyunu, Fiat Egea 1.4 MPI (Atmosferik) Motor LPG Dönüşümü ve Yakıt Değerleri (Landirenzo) Fiyatı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea 1.4 Benzin ve Lpg Sabahları Tekleme (Patırdama) Caner K. 70 33,247 05-12-2021, Saat: 14:04
Son Yorum: swdf
  1.4 FIRE 95 HP LPG YAKIT TÜKETİMİ TheLoveDoctor 179 173,953 26-02-2021, Saat: 12:41
Son Yorum: kuytul
  Ankara landirenzo lpg servisi onurenver 0 914 08-02-2021, Saat: 22:57
Son Yorum: onurenver
  Fiat Egea - BRC Comfort themaster33 0 1,899 10-09-2020, Saat: 19:16
Son Yorum: themaster33
  Egea lpg yakıt tüketimi kruise01 3 3,466 27-11-2019, Saat: 22:46
Son Yorum: egea31

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi