Debriyaja basınca ses gelmesi

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debriyaja basınca ses gelmesi
Merhaba Arkadaşlar,

aracım egea cross 1.4 benzin, araç 4000km de.

şöyle bir sorunum var her zaman değil ama bazen debriyaja basıp vites değiştirceğim zaman ve o debriyajı bıraktığımda ses geliyor. araç çalışır halde yerinde dururken vites değiştirdiğimde herhangi bir ses gelmiyor.

örneğin kırmızı ışık yandı durdum kalkacağım zaman 1. vitese atıyorum herhangi bir ses yok azcık hızlanıyorum debriyaja basıp 2. vitese atıyorum tam o debriyaja bastığımda ve debriyajdan kaldırırken o bahsettiğim ses geliyor. diğer viteslerde sorun yok.
Beğenenler:
Nasıl bir ses olduğunu da yazmanız faydalı olacaktır...
Beğenenler:
debriyaj içerisinde pek çok hareketli parça olduğundan ihtimaller birden fazla ama aracınız zaten yeni garanti kapsamında kontrol ettirme durumu yok mu? Sizi gaza getirmek için söylemiyorum ama sıfır km araç alıcam 4000 km de ses gelecek o bayii de sataşmadığım kimse kalmaz hatta FIAT türkiye tarafına kadar giderim gerekirse...
Beğenenler:
Arkadaşlar merhabalar bende yeni Egea 1.4 Fire Lounge aldım. Benim araçta da 1. vitesten 2.vitese geçmek için debriyaja bastığımda dişli sesine benzer bir ses geliyor. Sadece 1'den 2'ye geçerken yapıyor. Debriyaj pedalına yavaş basıp çekersem ses gelmiyor. Yukarıda yazan arkadaşın sorunu ile aynı. Bütün 1.4 Fire benzinli EGEA'larda aynı sorun mu var acaba. Buna benzer sorun yaşayan ve çözüm bulan varsa bizide bilgilendirirse sevinirim.
Beğenenler:
(04-07-2021, Saat: 20:08)turgood yazdı: Merhaba Arkadaşlar,

şöyle bir sorunum var her zaman değil ama bazen debriyaja basıp vites değiştirceğim zaman ve o debriyajı bıraktığımda ses geliyor. araç çalışır halde yerinde dururken vites değiştirdiğimde herhangi bir ses gelmiyor.

örneğin kırmızı ışık yandı durdum kalkacağım zaman 1. vitese atıyorum herhangi bir ses yok azcık hızlanıyorum debriyaja basıp 2. vitese atıyorum tam o debriyaja bastığımda ve debriyajdan kaldırırken o bahsettiğim ses geliyor. diğer viteslerde sorun yok.

(04-07-2021, Saat: 20:08)turgood yazdı: Merhaba Arkadaşlar,

KARDEŞ MAALESEF AYNI SORUN BENDE DE VAR 2020 MODEL EASY 1.4 BENZİNLİ MODELİ SU AN 9500 KM DE . BU SORUNLA İLGİLİ TOFAŞ TA ÇALIŞAN ARABAYI YAPAN MEKANİK MÜHENDİSİNE KADAR GÖRÜŞTÜM. BU ARABA BÖYLE ÇALIŞIYOR SES NORMAL DEYİP İŞİN İÇİNDEN ÇIKIYORLAR.BEN UMUDU KESTİM.
EĞER ÇÖZÜM BULABİLEN VARSA HEMEN BANA MESAJ ATSIN LÜTFEN.
EN SON İYİ BİR ŞANSIMIZ CİYA GİDİP İYİ BİR TORNACI DA ŞANZIMAN DAKİ HANGİ DİŞLİ BOŞLUK VE SES YAPIYORSA ONU ÇEKTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
Beğenenler:
benzer sorun bende de var çözebilen arkadaşlar varmı servise ustaya götürdüm gelen ses normal diyorlar. Ama ses gerçekten sinir bozucu
Beğenenler:
Aynı sorun bende de var.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Debriyaja basınca ses gelmesi, Debriyaja basınca ses gelmesi İncelemesi, Debriyaja basınca ses gelmesi Videosu, Debriyaja basınca ses gelmesi Online izle, Debriyaja basınca ses gelmesi Fotoğrafı, Debriyaja basınca ses gelmesi Yorumu, Debriyaja basınca ses gelmesi Hakkında, Debriyaja basınca ses gelmesi Nedir, Debriyaja basınca ses gelmesi Açıklaması, Debriyaja basınca ses gelmesi Oyunu, Debriyaja basınca ses gelmesi Fiyatı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Frene basinca balata sürtünme sesi Gökhan dökümcü 2 45 14-08-2023, Saat: 10:38
Son Yorum: s4h1n91
  Direksiyonu çevirip gaza basınca gelen ses umutumut78 4 2,437 12-03-2022, Saat: 21:52
Son Yorum: kederli
  fren balatalarını değiştirdim frene basınca ses oluyor answer25 5 349 06-10-2021, Saat: 04:49
Son Yorum: mekanikauto-antalya
  Rölantide gaza basınca gelen hırıltı sesi Blnd1905 1 752 16-08-2020, Saat: 13:20
Son Yorum: Noter
  2019 Egea 1.3 multijet sedan frene basınca gelen gacurtu sesi? Noter 5 1,751 23-09-2019, Saat: 19:15
Son Yorum: ukaya03

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi