Lütfen yardım edin arkadaşlar

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lütfen yardım edin arkadaşlar
Selamünaleyküm öncelikle arkadaşlar 09.04.2019 tarihinde 2016 model 1.3 Multijet egea aldım 08.07.2019 tarihinde sattım.buraya kadar herşey normal şimdi başıma gelen olayı anlaticam ve siz değerli arkadaşlardan yardım ve bilgi almak istiyorum.araci aldigim tarihten önce bana satan kişi 1 gün önce muayenesi yaptırdi ve ben ertesi günü aracı satın aldım 4 ay kullandıktan sonra aracı başka birine sattım aracı benden alan kişi ben 2 gün önce aradı ve aracı yetkili servise götürüp bakıma soktuğunda aracın kmsinin düşürüldüğünü öğrenmiş araç 2018 yılında 110.000 km'de bakıma girmiş servise beni aradı anlattı durumu ve beni mahkemeye vereceğini söyledi dava acicakmis ben aracı aldığımda 63.500 kmdeydi araç ve TÜVTÜRK muayene kayitlarindada bu km yazıyor benim başıma ilk defa böyle bi olay geldi ayrıca devlet memuruyum herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım resmiyette benim ceza almam imkansız benim aracı aldığım tarih belli 2018 de servise girmiş 110.000kmlerde ben aracı satın aldığımda 63.500 kmdeydi şimdi nasıl bı yol izlemem gerek arkadaşlar mahkeme nasıl sonuçlanır benim bı suçum yok ama herhangi bir sıkıntı olurmu mahkeme ne karar verir sizce başından böyle bi olay geçen veya bilgili arkadaşlar yardımcı olursa minnettar olurum her bilgi benim için çok değerli bende aracı aldığım kişiye dava acmalimiyim yoksa sattigim kişinin davasiylami ilerliycek mahkeme lütfen yardımcı olun teşekkür ederim.
Beğenenler:
Sen aracı aldığın zaman km sini kanıtlayabilirsen, sorun olmaz sana. Sen almadan 1 gün önce muayeneye girdi diyorsun. Muayenede senin aldığın km yazıyorsa sen bu tarihten sonra aldıysan yırttın.
Ayrıca, sattığın adama durumu anlat, elindeki satış kağıdını ve km yazan muayene evrakını göster ben bu km de aldım de, davadan sonuç alamayacağını, davayı sana satan adama açmasını söyle. Hatta beraber dava açalım de.
Sana satan adamı da ara ya durumu telafi et yada dava açıyoruz de.
Beğenenler:
Evet ben alırken expertiz raporuda var ordada yazıyor km ve muayene evragindada yazıyor kmsi inşallah ustam çok sıkıntı yaptım bu meseleyi adamların serefsizligini biz odemeyelim
Beğenenler:
(10-08-2019, Saat: 23:03)Ernturn yazdı: Evet ben alırken expertiz raporuda var ordada yazıyor km ve muayene evragindada yazıyor kmsi inşallah ustam çok sıkıntı yaptım bu meseleyi adamların serefsizligini biz odemeyelim

O zaman hiç sıkıntı yok korkma, sattığın adamı ara durumu iyi anlat, whats Up! Tan expertiz raporu ve muayenenin resmini at boşuna bana dava açma kaybedersin boşuna avukat parası ödersin de.
Senin aldığın adamın bilgilerini yolla ona dava açsın istiyorsa.
Beğenenler:
Hocam ben biraz baktım yasalara kanunlarada aracı en son satan kişiye dava acilabiliyomus ama benden önceki sahibine acilamiyor söylediklerini bende söyledim benden önceki adam yapmış dedim km düşürme işini emniyette çalışıyorum ben benim yapicak ztn halim yok herşey ortada benim sattığım adam aracı bana iade edicem büyük ihtimal mahkemede bu yönde karar verir bu adlı tatilden sonra davayı acicakmis
Beğenenler:
Maalesef üzücü durum ancak devlette evrak esastır. Sizin noter satışınız var. Olay öncesinde gerçekleşiyor. Sizin mesul olmadığınız bir zamandan nasıl suçlanacaksınız?

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Beğenenler:
(11-08-2019, Saat: 00:19)Ernturn yazdı: Hocam ben biraz baktım yasalara kanunlarada aracı en son satan kişiye dava acilabiliyomus ama benden önceki sahibine acilamiyor söylediklerini bende söyledim benden önceki adam yapmış dedim km düşürme işini emniyette çalışıyorum ben benim yapicak ztn halim yok herşey ortada benim sattığım adam aracı bana iade edicem büyük ihtimal mahkemede bu yönde karar verir bu adlı tatilden sonra davayı acicakmis

Açılamıyor diye bişey yok, elinde ki belgeler kanıtlar önemli, senin satın aldığın kişi km ile oynadıysa suç işlemiştir, direk dava açamayabilir ama suç duyurusunda bulunulur savcı kanıtları yeterli bulursa dava açabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Beğenenler:
Araci almadan 1gun once yapilan muayenede ve ekspertiz raporunda km bilgisi yaziyorsa, bu evraklar elinizdeyse eger aliciya durumu iletin, evraklarin resmini gonderin, ikna olmaz ve dava acarsa eger bu evraklari mahkemeye sunarsiniz, kanitlediginiz icin birsey cikmaz ama eger ki muayene tarihi ve/veya eksperdeki km bilgisi farkliysa o zaman sattiginiz kisiye hak dogar
Beğenenler:
(10-08-2019, Saat: 22:38)Ernturn yazdı: Selamünaleyküm öncelikle arkadaşlar 09.04.2019 tarihinde 2016 model 1.3 Multijet egea aldım 08.07.2019 tarihinde sattım.buraya kadar herşey normal şimdi başıma gelen olayı anlaticam ve siz değerli arkadaşlardan yardım ve bilgi almak istiyorum.araci aldigim tarihten önce bana satan kişi 1 gün önce muayenesi yaptırdi ve ben ertesi günü aracı satın aldım 4 ay kullandıktan sonra aracı başka birine sattım aracı benden alan kişi ben 2 gün önce aradı ve aracı yetkili servise götürüp bakıma soktuğunda aracın kmsinin düşürüldüğünü öğrenmiş araç 2018 yılında 110.000 km'de bakıma girmiş servise beni aradı anlattı durumu ve beni mahkemeye vereceğini söyledi dava acicakmis ben aracı aldığımda 63.500 kmdeydi araç ve TÜVTÜRK muayene kayitlarindada bu km yazıyor benim başıma ilk defa böyle bi olay geldi ayrıca devlet memuruyum herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım resmiyette benim ceza almam imkansız benim aracı aldığım tarih belli 2018 de servise girmiş 110.000kmlerde ben aracı satın aldığımda 63.500 kmdeydi şimdi nasıl bı yol izlemem gerek arkadaşlar mahkeme nasıl sonuçlanır benim bı suçum yok ama herhangi bir sıkıntı olurmu mahkeme ne karar verir sizce başından böyle bi olay geçen veya bilgili arkadaşlar yardımcı olursa minnettar olurum her bilgi benim için çok değerli bende aracı aldığım kişiye dava acmalimiyim yoksa sattigim kişinin davasiylami ilerliycek mahkeme lütfen yardımcı olun teşekkür ederim.

muhtemelen aracı almış olduğunuz 09.04.2019 tarihinden önce, aracı satan kişi muayeneye götürmeden aracın KM'sini düşürdü ve muayeneye o şekilde aracı soktu. muayenede araç düşük km ile muayeneye girdi ve muayene raporuna düşük km yazıldı. Sizin sattığınız adamda aracı sizden aldıktan sonra servise götürdü ve araç servis kayıtlı bir araç olduğundan dolayı serviste en son bakım gördüğü tarihteki gerçek km ortaya çıktı. Ancak kendinizi siz aracı satın almadan önce muayene raporundaki km ile kurtarabilirsiniz, çünkü siz o tarihte aracın sahibi değildiniz. km düşürme işinin siz aracı satın almadan önce yapılmış olduğunu buradan ispatlayabilirsiniz. Geçmiş olsun..
Beğenenler:
(11-08-2019, Saat: 11:42)pashcat yazdı: Maalesef üzücü durum ancak devlette evrak esastır. Sizin noter satışınız var. Olay öncesinde gerçekleşiyor. Sizin mesul olmadığınız bir zamandan nasıl suçlanacaksınız?

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet hocam doğru diyorsunuz haklısınız.Evet evraklar benim suçsuz olduğunu zaten kanıtlıyor ama yinede canım sikildi.beni mahkemeye vericek bende savunmami yapicam elimdeki noter satış belgemle ve muayene evrakiyla ondan sonra işleyiş nasıl olucak acaba ben onu merak ediyorum mahkeme beni aradan çıkarıp benim aracı aldığım adamimi cagircaklar mahkemeye acaba

(11-08-2019, Saat: 15:06)berkertataroglu yazdı:
(10-08-2019, Saat: 22:38)Ernturn yazdı: Selamünaleyküm öncelikle arkadaşlar 09.04.2019 tarihinde 2016 model 1.3 Multijet egea aldım 08.07.2019 tarihinde sattım.buraya kadar herşey normal şimdi başıma gelen olayı anlaticam ve siz değerli arkadaşlardan yardım ve bilgi almak istiyorum.araci aldigim tarihten önce bana satan kişi 1 gün önce muayenesi yaptırdi ve ben ertesi günü aracı satın aldım 4 ay kullandıktan sonra aracı başka birine sattım aracı benden alan kişi ben 2 gün önce aradı ve aracı yetkili servise götürüp bakıma soktuğunda aracın kmsinin düşürüldüğünü öğrenmiş araç 2018 yılında 110.000 km'de bakıma girmiş servise beni aradı anlattı durumu ve beni mahkemeye vereceğini söyledi dava acicakmis ben aracı aldığımda 63.500 kmdeydi araç ve TÜVTÜRK muayene kayitlarindada bu km yazıyor benim başıma ilk defa böyle bi olay geldi ayrıca devlet memuruyum herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım resmiyette benim ceza almam imkansız benim aracı aldığım tarih belli 2018 de servise girmiş 110.000kmlerde ben aracı satın aldığımda 63.500 kmdeydi şimdi nasıl bı yol izlemem gerek arkadaşlar mahkeme nasıl sonuçlanır benim bı suçum yok ama herhangi bir sıkıntı olurmu mahkeme ne karar verir sizce başından böyle bi olay geçen veya bilgili arkadaşlar yardımcı olursa minnettar olurum her bilgi benim için çok değerli bende aracı aldığım kişiye dava acmalimiyim yoksa sattigim kişinin davasiylami ilerliycek mahkeme lütfen yardımcı olun teşekkür ederim.

muhtemelen aracı almış olduğunuz 09.04.2019 tarihinden önce, aracı satan kişi muayeneye götürmeden aracın KM'sini düşürdü ve muayeneye o şekilde aracı soktu. muayenede araç düşük km ile muayeneye girdi ve muayene raporuna düşük km yazıldı. Sizin sattığınız adamda aracı sizden aldıktan sonra servise götürdü ve araç servis kayıtlı bir araç olduğundan dolayı serviste en son bakım gördüğü tarihteki gerçek km ortaya çıktı. Ancak kendinizi siz aracı satın almadan önce muayene raporundaki km ile kurtarabilirsiniz, çünkü siz o tarihte aracın sahibi değildiniz. km düşürme işinin siz aracı satın almadan önce yapılmış olduğunu buradan ispatlayabilirsiniz. Geçmiş olsun..

Aynen öyle oldu anlattiginiz gibi beni çok iyi anladiniz çok sağolun Allah razı olsun

(11-08-2019, Saat: 11:47)Noter yazdı:
(11-08-2019, Saat: 00:19)Ernturn yazdı: Hocam ben biraz baktım yasalara kanunlarada aracı en son satan kişiye dava acilabiliyomus ama benden önceki sahibine acilamiyor söylediklerini bende söyledim benden önceki adam yapmış dedim km düşürme işini emniyette çalışıyorum ben benim yapicak ztn halim yok herşey ortada benim sattığım adam aracı bana iade edicem büyük ihtimal mahkemede bu yönde karar verir bu adlı tatilden sonra davayı acicakmis

Açılamıyor diye bişey yok, elinde ki belgeler kanıtlar önemli, senin satın aldığın kişi km ile oynadıysa suç işlemiştir, direk dava açamayabilir ama suç duyurusunda bulunulur savcı kanıtları yeterli bulursa dava açabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben savcılığa gidip direk suç duyurusundami bulunuyum peki efendim yoksa aracı sattgim kisinin bana acacagi davayimi bekliyim inanın kafam çok karisik napicamida bilmiyorum aslında devlet memuru olmam canımı sikiyor işimle alakalı bı sknti yaşamaktan korkuyorum

(11-08-2019, Saat: 11:57)sipartacus yazdı: Araci almadan 1gun once yapilan muayenede ve ekspertiz raporunda km bilgisi yaziyorsa, bu evraklar elinizdeyse eger aliciya durumu iletin, evraklarin resmini gonderin, ikna olmaz ve dava acarsa eger bu evraklari mahkemeye sunarsiniz, kanitlediginiz icin birsey cikmaz ama eger ki muayene tarihi ve/veya eksperdeki km bilgisi farkliysa o zaman sattiginiz kisiye hak dogar
Hayır farklı değil muayenede araç 63.400 du expertiz kağıdında aynı km yazıyor muayeneye girmeden once düşürülmüş km ilk muayenesi olduğu için böyle bi oyun yapmışlar
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Lütfen yardım edin arkadaşlar, Lütfen yardım edin arkadaşlar İncelemesi, Lütfen yardım edin arkadaşlar Videosu, Lütfen yardım edin arkadaşlar Online izle, Lütfen yardım edin arkadaşlar Fotoğrafı, Lütfen yardım edin arkadaşlar Yorumu, Lütfen yardım edin arkadaşlar Hakkında, Lütfen yardım edin arkadaşlar Nedir, Lütfen yardım edin arkadaşlar Açıklaması, Lütfen yardım edin arkadaşlar Oyunu, Lütfen yardım edin arkadaşlar Fiyatı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  egea boya atması YARDIM m_oguz35 2 1,990 29-05-2019, Saat: 04:28
Son Yorum: m_oguz35
  acil bilgi verirmisiniz lütfen sakarya5454 4 1,961 23-12-2018, Saat: 16:38
Son Yorum: Livaneli
  LÜTFEN ACİL YARDIM ugurozer15 0 1,685 17-07-2018, Saat: 16:35
Son Yorum: ugurozer15

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi