Egea süspansiyon

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egea süspansiyon
Arkadaşlar bende 2016 model urban 1.4 fire model var 1 ay oldu alalı arabanın her şeyinde memnunum fakat süspansiyon dan dertliyim araba çok zıplıyor gibi hissediyorum otobanda bile rahatsız ediyor. Gösterdim Bi kaç yere sıkıntı yok orijinali böyle sert diyorlar teker havalarını 32 34 36 yaptım sıkıntı geçmedi. Bence her seyi hissedecek kadar sert konforsuz olmamalı diye düşünüyorum. Tekerlerim daha yeni sayılır onlarda Bi sorun yok. Ön düzen güzel 160 170 bastığım da bile titreme VS şeyler yok. Benim gibi şikayeti olan var mı yada fikri olan.
Beğenenler:
Egealarda süspansiyon sistemi en ekonomik ama en iyi nasıl olur diye düşünülerek tasarlanmış. Ağırlığı ve heybeti göz önüne alınırsa yol tutuşu gayet başarılı ama yol tutuşu ve konfor arasında bu tip ekonomik sistemlerde her zaman ters orantı vardır. Sonuç olarak; hangi araçla kıyasladığınıza göre değişmekle birlikte, bence orta sertlikte bir süspansiyon sistemi var ve fayda/maliyet olarak baktığınızda başarılı bir sistem.
Beğenenler:
Egea da süspansiyon sistemi kesinlikle sınıf standartlarında. Ben beğeniyorum. Yol tutuş ve konfor dengesi tam kıvamında. Sert olduğunu düşünmüyorum. FSD bazlı amortisörler görevini çok iyi yapıyor. Satıh bozuksa yumuşama yapıyor bunu hissediyorum. Eğer satıh düzgünse araç sertleşiyor. C segmet low-cost bir segmenttir. TOFAŞ bu segmentin gereği olan maliyeti düşük bir sistem seçmiş ancak ucuz maliyetinde kalite skalası vardır. Burda ucuz maliyetli sistemin en kalitesi kullanılarak çözüm geliştirilmiş. 18 jantın yayları 16 yada 17 janttan farklı. Eğer o yaylar 16 yada 17 takılırsa araç bir miktar daha yumuşar ancak o ince denge bozulur ve yol tutuş olumsuz etkilenir.

Sedanlar ile HB/SW da arka süspansiyon aynı ancak amortisörler ve ön süspansiyon geometrisi farklı.
Beğenenler:
Merhaba,
Bence 2020 Egea Sedan var ufak pürüzlü yollardan geçtiğim zaman aranın aşağı yuakarı zıpladığını hissediyorum ?Normal mi sizce?
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Egea süspansiyon, Egea süspansiyon İncelemesi, Egea süspansiyon Videosu, Egea süspansiyon Online izle, Egea süspansiyon Fotoğrafı, Egea süspansiyon Yorumu, Egea süspansiyon Hakkında, Egea süspansiyon Nedir, Egea süspansiyon Açıklaması, Egea süspansiyon Oyunu, Egea süspansiyon Fiyatı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Egea sedan süspansiyon hak. Dursun ÖZÇELİK 3 520 10-07-2021, Saat: 23:21
Son Yorum: pashcat
  Süspansiyon Ahmet55 4 2,904 01-06-2017, Saat: 15:46
Son Yorum: dr-orcun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi