Park asistanı devre dışı uyarısı - Sayfa 2

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Park asistanı devre dışı uyarısı
(21-09-2017, Saat: 15:33)sipartacus yazdı: Aracı yıkamam ile alakası var mı bilmiyorum ama bazen anlık "park asistanı devre dışı" uyarısını alıyorum. Bunu servise iletmiştim ve akabinde şase kablosunu güçlendirmişlerdi. 10gün kadar sonra anlık olarak uyarıyı tekrar verdi. Bunun çözümü var mıdır? Bu bir sorun mudur? Aracın yıkanması ile ilgisi var mıdır?

Benim araçta da yıkama yaptıktan sonra yağmur sensörü ve far sensörü devre dışı uyarısı veriyor. Servise gittim herhangi bir arıza kaydına rastlanmadı. Beyin değişti yine sorun devam ediyor. Önceden sürekli yağmur sensörü aktif konumdaydı. Şimdi ihtiyaca göre silecekleri çalıştırıyorum. Hata uyarısı olmuyor. Ancak devreye alırsam yağmur olmasa bile kendi kendine arada bir silecekler çalışıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayrıca su olayına da bence şartlanma başka bir arıza başka bir uyarıyı tetikliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Beğenenler:
En son servise gittiğimde herşey denendi ve lpg iptal edilecek dendi, lpg iptal ettim ve 2 hafta 500km kadar benzin ile kullandım, araç herhangibir arıza ışığı yakmadı, araçta bir sorun olmadığı kanısına vardık, tekrar lpg aktif edince 3günkadar sonra aynı uyarıyı tekrar aldım, sorun lpg sistemi kaynaklı, artık sorunun kaynağı çözülmüş oldu, sorununu da çözersek mutlu mesut kullanmaya devam edeceğim.
Beğenenler:
Çözüm bulabildiniz mi
Beğenenler:
Evet, lpg sisteminin obd bağlantısından kaynaklanıyor, obd özelliği iptal edildi sorun çözüldü.
Beğenenler:
(28-01-2018, Saat: 16:55)sipartacus yazdı: Evet, lpg sisteminin obd bağlantısından kaynaklanıyor, obd özelliği iptal edildi sorun çözüldü.

ben bu uyarı için yetkili servise dört kez gittim hatta aracı bir gün serviste tuttular akü sorunlu dediler iki yıllık aküyü garanti kapsamına sokmadılar sağ olsunlar lütfedip iyi niyet gösterdiler yarı yarıya değişim yaptılar aküyü değiştirdim sonuç arıza gitmedi. LPG kitinde OBD bağlantı seçeneğini otomatik seçmişler bu sekmeden bağlantıyı CAN extended 500 seçtim bir daha sorun kalmadı, 20000 km dir sorun yok. Seninde LPG OBD bağlantı seçeneği otomatik sekmede ayaralıysa OBD aktif olduğunda bütün OBD bağlantı seçeneklerini tarıyor yaklaşık sekiz adet tek tek deniyor bu sırada arıza uyarısı veriyor uygun OBD bağlantısını bulunca sorun kalmıyor sistem normale dönüyor ancak LPG  OBD bağlantısı arac ECU su ile her iletişime geçmeye çalıştığında aynı adımları tekrarlıyor. Sizde LPG menüsünden OBD bağlantısını CAN extended 500 seçin sistem düzgün çalışacaktır. kitinizin OBD özelliğini iptal ettirmeyin bu şekilde uzun vadede büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Beğenenler:
(30-10-2018, Saat: 20:18)pitmer yazdı:
(28-01-2018, Saat: 16:55)sipartacus yazdı: Evet, lpg sisteminin obd bağlantısından kaynaklanıyor, obd özelliği iptal edildi sorun çözüldü.

ben bu uyarı için yetkili servise dört kez gittim hatta aracı bir gün serviste tuttular akü sorunlu dediler iki yıllık aküyü garanti kapsamına sokmadılar sağ olsunlar lütfedip iyi niyet gösterdiler yarı yarıya değişim yaptılar aküyü değiştirdim sonuç arıza gitmedi. LPG kitinde OBD bağlantı seçeneğini otomatik seçmişler bu sekmeden bağlantıyı CAN extended 500 seçtim bir daha sorun kalmadı, 20000 km dir sorun yok. Seninde LPG OBD bağlantı seçeneği otomatik sekmede ayaralıysa OBD aktif olduğunda bütün OBD bağlantı seçeneklerini tarıyor yaklaşık sekiz adet tek tek deniyor bu sırada arıza uyarısı veriyor uygun OBD bağlantısını bulunca sorun kalmıyor sistem normale dönüyor ancak LPG  OBD bağlantısı arac ECU su ile her iletişime geçmeye çalıştığında aynı adımları tekrarlıyor. Sizde LPG menüsünden OBD bağlantısını CAN extended 500 seçin sistem düzgün çalışacaktır. kitinizin OBD özelliğini iptal ettirmeyin bu şekilde uzun vadede büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ömer bey, verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Evet, yanlış hatırlamıyorsam auto seçiliydi, iptal ettirmeden önce. Peki sizin araçta hangi kit var? Birde obd bağlantısına giden kabloyu özel biryere bağlamak gerekir mi? Yoksa normal montaj yaparken bağladıkları yer yeterli midir?
Beğenenler:
(21-09-2017, Saat: 15:33)sipartacus yazdı: Aracı yıkamam ile alakası var mı bilmiyorum ama bazen anlık "park asistanı devre dışı" uyarısını alıyorum. Bunu servise iletmiştim ve akabinde şase kablosunu güçlendirmişlerdi. 10gün kadar sonra anlık olarak uyarıyı tekrar verdi. Bunun çözümü var mıdır? Bu bir sorun mudur? Aracın yıkanması ile ilgisi var mıdır?

Merhaba benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. Bazen anlik devre dışı uyarısı alıyordum. Servise gittim. Yazilim güncellediler. Şimdi ise sadece sabahlari çalıştırırken anlik bir uyari alıyorum. Aracım henüz bir haftalık sedan urban ama yarın bir de aküyü değiştirip test edeceklerini söylediler. Siz devre dışı uyarısı sorununu nasıl çözdünüz?
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Park asistanı devre dışı uyarısı, Park asistanı devre dışı uyarısı İncelemesi, Park asistanı devre dışı uyarısı Videosu, Park asistanı devre dışı uyarısı Online izle, Park asistanı devre dışı uyarısı Fotoğrafı, Park asistanı devre dışı uyarısı Yorumu, Park asistanı devre dışı uyarısı Hakkında, Park asistanı devre dışı uyarısı Nedir, Park asistanı devre dışı uyarısı Açıklaması, Park asistanı devre dışı uyarısı Oyunu, Park asistanı devre dışı uyarısı Fiyatı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Park asistanı görsel ikazı NorthStar 0 18 19-02-2024, Saat: 23:04
Son Yorum: NorthStar
  Motor yağ basıncı düşük uyarısı batuhan383 0 21 11-07-2023, Saat: 22:11
Son Yorum: batuhan383
  Amerikan park sonrasi gunduz ledleri yanmiyor Ulkers 2 473 02-09-2021, Saat: 14:30
Son Yorum: beab
  Motor Arızası (Eco Mod ve Start Stop Devre Dışı) serdarbayrakli 12 10,845 13-08-2021, Saat: 21:51
Son Yorum: baba_yaga
  Yağ Basıncı Uyarısı (1.4 Fire motor) bigbrother 3 650 10-07-2021, Saat: 00:35
Son Yorum: bigbrother

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi