Hb anlık yakıt tüketimi - Sayfa 2

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hb anlık yakıt tüketimi
Selamlar, Eylül 2017 de sıfır hb 1.4 lounge paket araç aldım, şuan 1200 km oldu fakat size sorum şu. Anlık tüketim de ayağım gaza basılıyken normal bir şekilde yakıtı gösteriyor örneğin 10 ile 20 litre arası ama araç vitesteyken düz yolda ve ya yokuş aşağıya inerken ayağımı gazdan çektiğimde kendi devriyle giderken anlık tüketim 50 yi gösteriyor. Rampa çıkarken de bu durum 5 litre civarında gösteriyor. Gaza basılı şekilde Rampa tırmanırken 3.5 ile 7.0 arasında yazıyor bu durum normal mi yoksa bi yerde bi sorun mu var. Ayrıca şu anda ortalama tüketim 11.2 olarak gösteriyor. Ve ben bu bu kadar yaktığını düşünmüyorum anlık göstergede 50 ye çıktığı için bu kadar yüksek olduğunu düşünüyorum. Bilgisi olan var mı acaba?
Beğenenler:
(31-01-2018, Saat: 15:10)Demirsporlu yazdı: Selamlar, Eylül 2017 de sıfır hb 1.4 lounge paket araç aldım, şuan 1200 km oldu fakat size sorum şu. Anlık tüketim de ayağım gaza basılıyken normal bir şekilde yakıtı gösteriyor  örneğin 10 ile 20 litre arası ama araç vitesteyken düz yolda ve ya yokuş aşağıya inerken ayağımı gazdan çektiğimde kendi devriyle giderken anlık tüketim 50 yi gösteriyor. Rampa çıkarken de bu durum 5 litre civarında gösteriyor. Gaza basılı şekilde Rampa tırmanırken 3.5 ile 7.0 arasında yazıyor bu durum normal mi yoksa bi yerde bi sorun mu var. Ayrıca şu anda ortalama tüketim 11.2 olarak gösteriyor. Ve ben bu bu kadar yaktığını düşünmüyorum anlık göstergede 50 ye çıktığı için bu kadar yüksek olduğunu düşünüyorum. Bilgisi olan var mı acaba?

Yazan değerin birimi nedir? "lt/100 km" yerine "km/lt" olarak ayarlı sanırım.
Beğenenler:
Bakmam lazım ne yazdığını bilmiyorum ama yazması gereken şekilde yazmıyorsa nereden değiştirmem gerekiyor?
Beğenenler:
Multimedia ekranında ayarlardan ölçü birimi. [Resim: 14aa332127d48f3e68153ae58195ef7c.jpg]
Ayarlamayı L/100km şeklinde seçmelisiniz. Yaptıktan sonra yakıt tüketiminiz şöyle gözükecek. 

[Resim: 9m267k.jpg]

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sosyal Medya Hesaplarımız
[Resim: facebook-color.png] [Resim: instagram-color.png] [Resim: twitter-color.png] [Resim: youtube-color.png]
Beğenenler:
Dediğinizi uyguladım normal değerlere geldi. 11.2 den 8.5 e düştü. Hatta bu duruma çok sevindim biraz mesafe yaptım 60 km kadar ve çoğunlukta da hız sabitleyiciyi kullandım 4-8 arası yakıt kullanımını görünce daha fazla sevindim Smile Çok teşekkür ederim.
Beğenenler:
hb 1.6 dızel sehır içi yakıt tuketım mevsım kosulları dolayısı ve sehır içi kısa mesafeler yuuzden 8.3 l /100 km bu deger oldukca fazla. mesafe olarak 10 km'den cok km yapmıyorum gıttıler yerler yakın olıunca motor ısnamıyor bu nedenle soguk motor yakıt tuketımını arttırıyor. uzun yolda sıcak motorla 4.5-5 cıvarlarında cok gezdım ama bu aralar yuksek yakıt tuketımı canımı sıkmıyor degıl
Beğenenler:
Bravo ve Linea da kullanılan 1,6 Dizel Multijet Euro 5 motor ile Egealar da kullanılan 1,6 Dizel Euro 6 Multijet 2 motor arasında bir hayli fark var. Hem sessiz ve çabuk ısınıyor hemde tüketim yönünden biraz daha tutumlu. Yani selefine göre tutumlu iken rakiplerine göre tutumlu bir dizel sayılmaz. Hiç dikkat edilmeden (orta agrasif bir sürüş) ile rakipleri arasında 1-1,5 lt kadar fazla tüketim elde edebilirsiniz.

Multijet motor da sürüş tarzı çok önemli. Sürüş tarzınızı değiştirdiğiniz de bir 1-1,2 lt kadar tüketimi düşürebiliyorsunuz. Sabah ilk marş basıldığında hareket edilmeden 2-3 dk çalıştırılmalı. DCT için E modunda kullanılmalı ve gaza kademeli bir şekilde basılmalı. Araç sürekli max devir aralığında kalmalı. Böylelikle motor ve şanzumana fazla yük binmemiş olur. Araç belli km bu kullanımdan sonra değerlerini adapte edecektir.

Başlarda biraz sabır ve alışkanlık isteyen bir durum.

Şehir içi 35km/h hızda 7,1lt yakıt tüketimi gerçekleştiriyordum.

Uzun zamandır yukarıdaki kullanım ile aynı güzergah da aynı şartlarda ve aynı hızda 5,9 lt ortalama tüketim elde ediyorum.
Beğenenler: Murat_79 , sstars
(04-02-2019, Saat: 09:17)baba_yaga yazdı: Bravo ve Linea da kullanılan 1,6 Dizel Multijet Euro 5 motor ile Egealar da kullanılan 1,6 Dizel Euro 6 Multijet 2 motor arasında bir hayli fark var. Hem sessiz ve çabuk ısınıyor hemde tüketim yönünden biraz daha tutumlu. Yani selefine göre tutumlu iken rakiplerine göre tutumlu bir dizel sayılmaz. Hiç dikkat edilmeden (orta agrasif bir sürüş) ile rakipleri arasında 1-1,5 lt kadar fazla tüketim elde edebilirsiniz.

Multijet motor da sürüş tarzı çok önemli. Sürüş tarzınızı değiştirdiğiniz de bir 1-1,2 lt kadar tüketimi düşürebiliyorsunuz. Sabah ilk marş basıldığında hareket edilmeden 2-3 dk çalıştırılmalı. DCT için E modunda kullanılmalı ve gaza kademeli bir şekilde basılmalı. Araç sürekli max devir aralığında kalmalı. Böylelikle motor ve şanzumana fazla yük binmemiş olur. Araç belli km bu kullanımdan sonra değerlerini adapte edecektir.

Başlarda biraz sabır ve alışkanlık isteyen bir durum.

Şehir içi 35km/h hızda 7,1lt yakıt tüketimi gerçekleştiriyordum.

Uzun zamandır yukarıdaki kullanım ile aynı güzergah da aynı şartlarda ve aynı hızda 5,9 lt ortalama tüketim elde ediyorum.

DCT için E modu nedir hocam ?
Beğenenler:
Eco modu.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Hb anlık yakıt tüketimi, Hb anlık yakıt tüketimi İncelemesi, Hb anlık yakıt tüketimi Videosu, Hb anlık yakıt tüketimi Online izle, Hb anlık yakıt tüketimi Fotoğrafı, Hb anlık yakıt tüketimi Yorumu, Hb anlık yakıt tüketimi Hakkında, Hb anlık yakıt tüketimi Nedir, Hb anlık yakıt tüketimi Açıklaması, Hb anlık yakıt tüketimi Oyunu, Hb anlık yakıt tüketimi Fiyatı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fiat Egea Hatchback - Yakıt Tüketimi Bilgileri Heisenberg 6 4,500 27-05-2016, Saat: 21:14
Son Yorum: EgeaClub

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi