Bravo Formu

Reklam Verin Reklam Verin
Reklam Verin Reklam Verin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bravo Formu
http://www.fiatbravotr.com/forum/showthread.php?12007-Fiat-Tipo-HB-amp-SW

Arkadaşlar Bravo formunu bir okuyun. Egea hakkında neler yazmışlar. Üye olunmadan görünmüyormuş.
Beğenenler:
boş boş konuşmuşlar genelde normaldir. bravo forumunda egea övecek halleri yok. aynısı bızde de olsa aynı sekılde olur cok takılmamak lazım . aklı basında ınsanlarda yok degıl geneli biraz boş yorum yapmış

talinsman ile kıyaslayan üye olmuş talinsman nereee egea neree
Beğenenler:
Biraz haklı biraz haksız gibi görüyorum arkadaşları...
Biride sırf Renoda Reno demiş..
Ama dediklerinin haklı kısımlarına bende katılıyorum.
Fiat C sınıfı Tofaş'a bırakmaz.Bu iş ımaj meselesi Avrupada.
Ne yani adamlar kendi ülkesinde sadece 500x imi üretecek..3 fabrikası boşta duruyor nerdeyse...
Egea iyi bir araç alt yapı,konfor,performans olarak rakiplerinde iyi ama sanki birşey fazla satmak istemiyorum diyor fiata.
500xe koyduğun teknolojiyi koy bunada..Bizim ülkemizde Alman olmassa satmaz ama Avrupalı Alman hastası değil..
Reno,pejo atılım yapmış demiş doğrudur Fiat bunlara nazaran daha sakindi.
Fiatı 2018-2023 planlarından Sonra göreceğiz.Biri demişki Alfayı Wv vs rakip yapacak.Guilia ful fiyatı(660k) ile 6tane passat alırım bumu karşılaştırma...
Tahminlerime göre Fiat canlanma politikası nedeniyle c sınıfı Bursa'ya verdi.Tofaşa belli bir süre ürettirip üretimi İtalya'ya kaydıracaktır..
Malesef Fiat burda ne kadar amatörce yöneltildiğini gösteriyor..Rakipleri 1e 5katarken (teknoloji(full led far vs) Fiat 1e 3katıyor.
Yanlış anlamayın egeanın yol tutuş konfor Performans olarak çoğu rakibinden iyi .
2018-2023politikaları Fiatın laf yerindeyse adam olup olmayacağını gösterecek..
Umarım hayal kırıklığına uğratmazlar..
Bu işler iki taraflı olmaz..Yok rasyonel Yok duygusal mış.
Avrupada tutmaz bu..Onlarda anladıki Low cost marka çıkaracaklar galiba..
Fiatı bazı yerlerde övdüğüm gibi eleştiriyorumda...
Low cost marka ya Lancia Yada autobianchi olacak..
Beğenenler:
Yapmayın Allah aşkına Fiat 2000 yılların başında batma noktasında iken Punto ile TOFAŞ da üretilen Doblo kurtardı FİAT İtalyayı. Fiat'ın Yurtdışında mükkemel bir prestiji olasada sadece ülkemizde olmasa TOFAŞ yüklenmeleri anlayacağım. Ancak FİAT yurtdışında da  herhangi bir prestiji yok.  Ancak Türkiyede durumu daha da vahim. Yok Marea yok Stilo yok Bravo diye sürekli isim yenileyerek istikrarsız bir marka izlenimi verdi yıllarca. Rakiplerin 1950 den beri aynı isimle araç piyasaya sürerken şuanda 7. veya 8 jenerasyonlarda iken Fiat sürekli ad değiştirdi. Ayrıca İtlayan Fiat kafasından başka bir örnek, 2007 yılında Bravo çıkarırken 2008 yılında Lancia Delta çıkardı farklı araçlarmış gibi satmaya çalıştı yıllarca tutunamadı Türkiye pazarından ayrıldı. Tofaşda üretilen Egea bence araç olarak gayet başarılı. Sonuçta satış grafiği de baya iyi. Bence süreci Tofaş takip etmeli çünkü Tofaş tarafından üretilen araçların en azından isimlerinde satış istikrarı söz konusu. Buna ek olarak
Fiatın İtalya da üretilen hangi aracı üretidildiği yıllardaki rakiplerinden daha sessiz olmuş. Geçenlerde burada Almanların yaptığı test örneklerini paylaştım Hem Ford focusdan hemde Astradan akustik anlamında daha iyi. Sonuçta bu başarı TOFAŞ ın NVH departmanın başarısıdır.
Birde 500x in ne teknolojik farkı var onuda çok merak ediyorum. Sözüm ona çok kaliteli ve prestijli araç ürettiği iddia edilen İtalyan Fiat üretimi Bravoyu 5 yıl kullandım. Yılda banko en az 1 kez klima klepe dişli arızası karşı karşıya kaldım hepsinde de neredeyse  gögüs açılarak parça değişimi gerçekleşti. Ancak buna rağmen İtalyanlar 7 yıl hep aynı şeyi söyleyip durdu, bizim ülkemizde sıkıntı yok ülkenize has bir durum diyerek ilgilenmedi. Keza yağmur sensörü yine aynı senelerce bir kez adam akıllı kullanamadım yine aynı sözle karşı karşıya kaldık ülkenize has diye. Bugün Egea da yağmur sensörü mükemmel bir şekilde çalışıyor. Bravo da ne kışın ne yazın kalorifer ve klima sisteminden tam verim alamazken bugün Egeadan çok daha verim alıyorum. Benim şahsi düşüncem tüm donanımları poşete doldurur gibi doldurmaktansa bunların etkin bir şekilde çalışması daha önemlidir. Örneğin çift bölge klima 5 sene boyunca kullanmadım. bir kere ihtiyacım olmadı çünkü şoför tarafına 18 derece verirken yolcuya 25 derece vererek ne aracı ısıtabilirsin ne de soğutabilirsin. Üstüne üstlük hava yönlendirme butonu tekken. Ayrıca bugün Egea da klima fan sesi neredeys Bravonun yarısı kadar. Sonuçta bizim Mühendislerimiz de gayet iyi başarılı bir şekilde üretime katkıda bulunabiliyormuş.

Evet Egeanın eksikleri yok mu var. 50 bin istediğin Egea ile 90 bin istediğin Egeanın aynı kapı döşemesine sahip olması bana mantıklı gelmiyor. En azında arka yolcular için havalandırma menfezi konmalıydı. 4 Cam tam otomatik olmalı ve dışarıdan açılabilir kapanabilir olmalıydı. Araç içi ambiyans aydınlatma olmalıydı. HB ve SW elektronik park freni konmalıydı.

Genele bakıldığında bence TOFAŞ rahmetli Mustafa KOÇ sayesinde güzel bir iş çıkarmış.

Bir dipnot daha düşmek istiyorum. Aşağıda Fiat misyonu var;

"Kimi zaman, ileriye gidebilmek için bir adım geri gitmek gerekebilir.
Fiat, ilk misyonuna, yani çekici bir stile ve heyecan verici motorlara sahip, ulaşılabilir ve günlük hayatın kalitesini arttıran araçlar üretmeye dönüş yaparak tam da bunu yaptı. Kurumsal kültürü ve mentalitesinde derin bir değişim gösteren Fiat, mevcut ürünlerinde, teknolojik araştırmalarda, tasarım kalitesinde ve müşterisiyle yeni, yapıcı bir ilişki kurma konusunda sürekli ve hızlı bir yenilenmeye odaklandı."

Sonuçta ulaşılabilir kelimesi çok önemli bir kelime ve 1/3 katlamanın ana mantığı burada yatıyor. Sonuçta rakipleri en azından Türkiye piyasasında ulaşılabilir olmadığı için bugün Egea bu derece satış rakamlarına imza attı. Sonuçta bu misyonu benimsemiş bir marka için TOFAŞ da üretilen Egea başarılı bir projedir.
Beğenenler:
Hocam Fiatın Avrupada prestiji var,Avrupada yaşayan arkadaşlarımda var.Bir Alman (Wv) gibi değil ama ondanda aşşağı kalır yanı yok..
Orda misyon gibi bir yazı paylaşmışsın..
Bende o şekilde düşünüyorum..Fiat ilk model açılımı yaparak müşteri kazanmak istiyor....
Lancia piyasada Yok sadece İtalya'da var..
Fiat bırakmaz burayı bakın yazıyorum buraya Fiatta (büyük bir ihtimal 2018-2023 arası çünkü 5yıllık planlar ile devam ediliyor) bundan Sonra örnek vermek gerekirse egea 95k ise herhangi bir rakibi 100-105k ise ilerleyen dönemde Fiatında eksiği olmayacak..Bunun için Egea(Tipo) çıkardı.Müşteri kazanmaya başladı...Fiat Freemont u Alfa Romeo Guilia platformunda üretecek.İtalyaya kaydıracak.Pomiglianada 3fabrika boşta duruyor.
Bravo forumu Zaten biraz uçmuş ..Fiat Tipoyu Megane takip çıkardı.Gerisi Faso fiso.
Yok daciaymış.La Dacianın en pahalı aracı Avrupada 9bin Euro(duster) Fiatın pandası bile 10bin Euro'dan fazla....
Herneyse 2018planları sonrası rabbim ömür verirse bu konuyu konuşuruz..
Saygılarımla......
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Bravo Formu, Bravo Formu İncelemesi, Bravo Formu Videosu, Bravo Formu Online izle, Bravo Formu Fotoğrafı, Bravo Formu Yorumu, Bravo Formu Hakkında, Bravo Formu Nedir, Bravo Formu Açıklaması, Bravo Formu Oyunu, Bravo Formu Fiyatı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi